Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Dzięki, zamówione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma w b6 górnych łożysk. Są poduszki i polecam je wymienić. One stukać nie będą przy miękkim zawiasie przy normalnej jeździe, ale auto będzie pewniej się prowadzić na nowych. A pierwsze objawy ich zyżycia to stuknięcie przy zjezdzaniu z krawężnika :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misiek95 napisał:

Nie ma w b6 górnych łożysk

Michał wiem, ale wszędzie to widnieje pod nazwą łożysko :P w sumie za zestaw tych poduch i odboi z lemfordera (85mm) patrzyłem i ok 150zł, także chyba się wstrzymam, zamówię i się od razu wymieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Michał wiem, ale wszędzie to widnieje pod nazwą łożysko :P w sumie za zestaw tych poduch i odboi z lemfordera (85mm) patrzyłem i ok 150zł, także chyba się wstrzymam, zamówię i się od razu wymieni...

Dobra decyzja. Ja różnice po wymianie wyczułem znaczną. Ale ja jestem zawieszeniowym świrem? To tak jak z tylnymi łącznikami stabilizatora w b6/7. Nawet jak są baaardzo luźne to nikt ich nie wymienia bo przecież nic nie puka. A po wymianie inne auto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misiek95 napisał:

To tak jak z tylnymi łącznikami stabilizatora w b6/7. Nawet jak są baaardzo luźne to nikt ich nie wymienia bo przecież nic nie puka. A po wymianie inne auto. :)

To mam za sobą, z tyłu odboje i łączniki wymienione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelosinski83 napisał:

I z całą pewnością mogę stwierdzić, że patroszenie wnętrza żeby to dołożyć nie jest tego warte.

Do tego, co Kamil wypatroszył środek trzeba jeszcze zdjąć boczek bagażnika pod suba. To czy ja wiem, czy takie patroszenie? Plus boczki drzwi no ale to błysk ciupagi by boczek zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenie RNS-E po wstecznym ogarnięte. Użyłem przekaźnik z diodą na przepięcia. Miałem szybką robotę bo po RNS-D został mi przewód REV od wstecznego, więc kwestia podania masy + kabelek do MUTE w radiu...

Fajne miejsce na przekaźnik za licznikiem po lewo:

57072667_428731681023307_2289145933008470016_n.jpg

IMG_20190406_134352.jpg

A tu działanie:

Przepiąłem też bezpośrednio mikrofon pod RNS-E, od RNS-E do BT pociągnąłem 2 kabelki...

IMG_20190406_152422.jpg

Zostało mi zrobić SDS Hack'a i Voice Control powinno ruszyć.

Przyszykowałem też 2 światełka pod zrobienie ambiente nad nogami kierowcy i pasażera, masa z wtyczki od lampek na nogi, a zasilanie również z wiązki po RNS-D na podświetlanie przycisków :

IMG_20190407_115458.jpg

Tunel 2 DIN z B7 już wrzucony, reszta 1 DIN została i pasuje jak ulał ^^ Nie ma co porównywać jakości materiałów B7 do B6, dobrze, że to poprawili ;)

IMG_20190407_104128.jpg

Z modułami DRL i CLH też zrobiłem porządek, dołożyłem dla nich osobne bezpieczniczki w skrzynce bezpieczników, przewody popuszczałem w przelotce, wyszło bardzo fajnie i nareszcie nie ma bałaganu:

IMG_20190406_085436.jpg

A tu po robocie:

IMG_20190406_134331.jpg

Teraz bez problemu zmieści się osłona, bo wcześniej upychałem na siłę :P

Prawda taka, że z tych trzech modułów (CLH+DRL+Doświetlanie Zakrętów) uzbierała się pokaźna wiązka przewodów). Na szczęście udało się zrobić tak, że nie bardzo widać jakiejś mojej ingerencji, oprócz widocznych modułów... DRL działa nareszcie jak chcę, czyli dopiero po odpaleniu i przekroczeniu napięciea 13,5V. Doświetlanie też działa dopiero po fizycznym włączeniu świateł, a nie po kluczyku.... 

Jeszcze muszę przełożyć klapę schowka i zamontować kompletny schowek i osłonę pod kierą ;) I będzie komplet z B7...

B6 - B7

56384063_370937406964955_3462522545780031488_n.jpg

56730594_391923114938961_3150048213113765888_n.jpg

@biggman dzięki za klapkę schowka w takim stanie, bo to naprawdę towar deficytowy ^^

Jednak kupiłem nowe poduchy amorków i odboje z Lema do tych talerzy z B5, myślę, że i tym zajmę się w tym tygodniu...

  • Łożysko\Poduszka amortyzatora - Lemforder 25859 01
  • Odbój amortyzatora 85mm, niższy dla zawiechy s-line - Lemforder 29323 01

56509979_678808342574742_3642412805681840128_n.jpg

Zostało jechać na stację, ustawić światła i wyjeżdżam Audi, a wjeżdżam Polo na serwis haha, bo przez A4, zaniedbałem mój daily dupowóz...

Edytowane przez kamil-vag
Uzupełnienie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, kontrola/sterowanie głosem RNS-E, zobacz filmik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakajacych ogarnia ten voice control? Bo jakbym mial godzine wykrecac numer to wiecie, musialbym przechodniow o pomoc prosic :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile klapa schowka będzie w idealnym stanie :D U mnie przy kupnie auta miałem idealnie nie zadrapane, a ledwo mija rok i już podrapane przez torebki dziewczyny bo z początku kładła w nogi  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z B7 jest mniej podatna na uszkodzenia ;) zobaczymy jak to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinL napisał:

Ciekawe ile klapa schowka będzie w idealnym stanie :D U mnie przy kupnie auta miałem idealnie nie zadrapane, a ledwo mija rok i już podrapane przez torebki dziewczyny bo z początku kładła w nogi  ?

Czyli teraz to już Twoja była mam rozumieć ... ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano udało się wrzucić płytkę i sds hack poszedł po downgrade ;)

Update i już jest dostępna opcja SDS...

IMG_20190409_084434.jpg

Język SDS na EN

IMG_20190409_084453.jpg

Pobawiłem się chwilę i działa, mi najbardziej zależało na opcji CALL NAME czyli nagrywamy wybrane imię w Directory, mówimy CALL "NAME" i dzwoni do tej osoby ;)

Jakby to było po PL to by było mega fajne...

@Norbas, dzięki za SDS Hacka ;)

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KoJ@K napisał:

Czyli teraz to już Twoja była mam rozumieć ... ? :kox:

Nauczyła się już ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... u mnie jak nacisnę na mf tą ikonkę do wybierania głosowego to mogę sobie mówić jak do ściany a on nic a nic nie rozumie :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koziol992, a masz BT ?

Bo jeśli nie masz musisz dołożyć mikrofon, jeśli masz BT to musisz zrobić taką przepinkę:

RNSE Voice Control.png

Czyli mikrofon bezpośrednio na RNS-E a od RNSE do BT 2 kabelki, najlepiej ekranowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamil-vag napisał:

@koziol992, a masz BT ?

Bo jeśli nie masz musisz dołożyć mikrofon, jeśli masz BT to musisz zrobić taką przepinkę:

RNSE Voice Control.png

Czyli mikrofon bezpośrednio na RNS-E a od RNSE do BT 2 kabelki, najlepiej ekranowane...

No Panie, mam mam bt :) 

dobrze, ze na to trafiłem bo stęskniłem się za małym rezankiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...