Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

No fajny bajer w starym trupie jest ?

Ale to nie wszystko, bo ten mod daje nam też możliwość ustawienia aktualnego ciśnienia doładowania na obrotomierzu i kilka innych pierdółek:

Instrukcja obsługi/4 funkcje do wyklikania.

1) Aktywacja MM wciskamy sprzęgło i robimy dwuklik (on->off->on->off) na manetce tempomatu. RPM pokazuje aktualny bank odpowiednio: kodowanie 1-1000rpm, kodowanie 2-2000rpm, kodowanie 3-3000rpm. Zmiana kodowania (on->off) można wykonać w czasie wyświetlania każdego banku w cyklu 1->2->3->1->2->3-> itd

2) Szybka aktywacja MM wraz ze zmiana kodowania to sam dwuklik (on->off->on->off) na manetce tempomatu. Zmieniane kodowanie 1-1000rpm, kodowanie 2-2000rpm, kodowanie 3-3000rpm. Zmiana kodowania (on->off) można wykonać w czasie wyświetlania każdego banku w cyklu 1->2->3->1->2->3-> itd 

3) Zmiana obrotomierza rpm->boost->max boost. Klikamy raz (on->off) i kolejne kliknięcie z przytrzymaniem na off wówczas jeśli wskazówka ustawi sie na 2500 (oznacza obrotomierz będzie pokazywał doładowanie). W czasie wyświetlania funkcji kolejne kliknięcia to 3500rpm czyli max doładowanie, dalej 1500rpm to pokazywanie obrotów itd. 

4) Szybki pogląd na max boost jak został zarejestrowany od odpalenia samochodu, trzymamy na wciśnięciu z on na off i aż pokaże się wartość na obrotomierzu. Resetowanie max boost odbywa się analogicznie tyle że po wyświetleniu wartości z tym ze trzeba trzymać kolejne pare sekund off az wartość spadnie (sie zmieni).

Szkoda tylko, że jeszcze nie da się zmieniać temp oleju pomiędzy G62, ale niestety temp oleju leci do licznika, nie do ECU. 

Cena, dla każdego będzie pewnie inna. Ja miałem gotowy wsad po chipie, sam zgrywalem, wgrywalem i testowałem mod... EDC15 to prosty sterownik, MPPS z Ali radzi sobie z nim wyśmienicie, 3 min strachu i wsad siedzi w ECU ?

Cena - szukałem kolegę długo... i uwierzcie, że taniej nie znajdziecie a pytałem w kilkunastu miejscach... 

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam najprawdopodobniej mapę od tego samego kolegi :) 

znajomy w warsztacie wszystkie softy mu zleca i gość zna się na rzeczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, koziol992 napisał:

wszystkie softy mu zleca i gość zna się na rzeczy :) 

No widzisz, dobrze wiedzieć, że trafiłem do odpowiedniej osoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aucie na razie mechanicznie nie mam co grzebać, więc trochę popracowałem wczoraj i dzisiaj przy nadwoziu ;)

Miałem już straszne osady po wodzie, zaczynało mnie to denerwować, na szczęście zwykły precleaner od poorboys dał sobie radę...

Standardowo poleciał potem wosk Soft 99 

Dzisiaj męczyłem środek, odkurzanie, mycie APC, potem QD od Adblue... 

Zdemontowałem też listwy S-line, zabezpieczyłem dół drzwi... rdzy na razie nie ma, może takie dbanie odwlecze temat na dłużej ?

Gdzieniegdzie były małe odpryski, zabezpieczyłem zaprawkowym... 

Auto młode nie jest, gdzieniegdzie trafi się jakaś mała ryska, mała wgniotka... mimo wszystko ogółem lakier jeszcze naprawdę zdrowy :)

IMG_20190806_153650.jpg

IMG_20190806_153636.jpg

IMG_20190806_153627.jpg

IMG_20190806_153620.jpg

 

Nawet Polo dostało ostatnio prezent z łagodnym softem na 130 KM, poprawiłem też dawki startowe bo coś słabiej jej szło palenie na ciepłym...

Powiem Wam, że soft jej służy ^^ pedał gazu ledwo muskam, jak trzeba zerwie trakcję... a spalanie super !

Po przejechaniu 20km normalnymi prędkościami do 70km/h coś takiego:

IMG_20190804_173114.jpg

Żeby tak audi się pięknie odpychało i tak mało paliło...

Ostatnio to siedzi średnie w granicach 7-8l... 

 

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super efekt... Raz nakładałem wosk, ale nigdy więcej.. Mieszkam w bloku i żeby auto porządnie umyć, to muszę na myjkę wieczorem albo wcześnie z rana, a wosk, to na parkingu.

W przyszłym roku chcę odświeżyć lakier gdzie muszę i chyba pójdę do studia jakiegoś na polerkę i powłokę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie b6 Kamil wyglada ? szczególnie środek. Taka czystkę w aucie uwielbiam ? 

co masz za kod w tym polo ? Spalanie mega ja w NO żony golfem 1.9tdi bkc spadam do 4 ? w sumie jeszcze programu nie ma ale jest w planie ? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na weekend, zaczynam tygodniowy urlop i też muszę ogarnąć zapuszczony środek... U mnie spalanie średnie cały czas oscyluje w granicach 7l, mam aplikację w telefonie, do której wbijam wszystkie tankowania. W zeszłym roku pokazywało mi przez dłuższy czas spalanie 6,5, później nagle wzrosło do 7 i stoi w miejscu :P

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcinL napisał:

Super efekt...

 

1 godzinę temu, Norbas napisał:

Pięknie b6 Kamil wyglada ? szczególnie środek.

Dzięki panowie za dobre słowo ;)

Ale przy dwójce dzieci naprawdę coraz ciężej utrzymać mi ten środek, szczególnie kiedy mały, mimo, że dopiero ma 1.5r uwielbia siadać na fotelu kierownika, udaje, że kieruje, zmienia biegi, nawet włączy sobie rnse żeby muza leciała hehe... 

Wczoraj jak pomagał mi myć auto, to potem w domu musiałem i jego umyć i przebrać ? 

1 godzinę temu, Norbas napisał:

co masz za kod w tym polo ?

Norbert ja tam wsadziłem poczciwego ATD, odpowiednik AVB z Audi, 101KM. Do tej budy to i te 101KM było ok, ale teraz na tym sofcie to naprawdę fajnie śmiga. 

50 minut temu, Pawisco napisał:

później nagle wzrosło do 7 i stoi w miejscu :P

Ja mam wrażenie, że kiedyś też mniej palił, ale chyba program zrobił swoje i poszło w górę, teraz mam ten multimap i nawet robiłem test, stała prędkość, zmieniałem mapy i spalanie jednak na ori jest najniższe... Ale z drugiej strony litr w tą czy w tą, żeby odbierać sobie przyjemność z jazdy ? ja jednak lubię sobie przycisnąć mocniej... A na sofcie przecież  jeszcze większa frajda z takiej jazdy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje Kamil. ?

Ma z Tobą dobrze dopieszczona w każdym calu chociaż zawsze znajdzie się coś do ulepszenia czy podłubania nie mówiąc o serwisie. ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przy aucie nie ma bardzo co grzebać, chciałem się trochę pobawić ze zrobieniem nowych lamp.

Przyznaje się bez bicia, że stare to były robione na szybkiego bo auto na już... teraz mam czas, kupiłem kpl używek do rzeźby.

Chcę to zrobić powoli, na spokojnie no i porządnie. Trochę @KoJ@K doradzi(ł) i myślę, że ten kpl będzie lepszy od pierwszego :)

Na razie praktycznie bezinwazyjnie rozkleiłem lampy.

Zdjąłem chrom z elementów wnętrza... chcę zrobić sobie coś na wzór Depo Black, jako, że na masce już u mnie chromów żadnych nie ma :P

70734136_1166644236852300_5914423614475599872_n.jpg

70781748_3775558579136656_8226523703844798464_n.jpg

71025419_359417731611195_7988221794228109312_n.jpg

Teraz nie wiem, czy zostawić to w tym ori graficie, czy prysnąć całość w black mat...

Albo w black piano :P ? Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil black piano raczej tu nie zagra, moim zdaniem w czarnym macie będzie ok, ja mam zrobione na szaro pod kolor budy, looknij 

20190922_132643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie znasz - czarny połysk wygląda średnio i potrafi odbijać światło tak jak te chromy. Siknij jakimś ładnym matem / satynką i będzie miodzio. Acz kolwiek całe wnętrza czarne jakoś średnio mi się widzą, naj estetyczniej wygląda pomalowana sama ramka, no ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marky2552 napisał:

Mam pytanie jak bezinwazyjnie je rozkleiłeś ? ?? nieuszkadzając obudowy ? 

Długi, tępy na końcu płaski śrubokręt, opalarka i do tego 2 dni mozolnego, ostrożnego podważania obudowy i oddzielanie klosza... 

Kiedyś kpl, który mam na aucie robiłem suszarką do włosów i tragedia... opalarką idzie dość fajnie.

@KoJ@K mi pokazał foty, że się da je rozebrać prawie, że bezinwazyjnie, więc trochę mnie zainspirował i postanowiłem sobie też zrobić porządnie.

Swoją drogą, nawet polecany tu spec od lamp na forum nie robi tego tak porządnie, tylko dosłownie na "odwal się" :P

Więc wolę spokojnie sobie pogrzebać sam... a jak ktoś nie czuje się na siłach niech od razu śle do Matiego (Koj@ak'a). On naprawdę robi to perfecto ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje usa też dam rzeźbiłem ale jak rozklejałem to trochę obudowa ucierpiała tam gdzie klej ale jak zobaczyłem twoje foto to mówie sobie kurde jednak da się to zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marky2552 napisał:

mówie sobie kurde jednak da się to zrobić ??

Nie jest to łatwe, ale do wykonania hehe :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy klosz musze zm8enić bo jest już brzydki taki to kiedyś się będę bawił ?? w razie co wiem gdzie pisać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil rób w czarnym macie bądź satynie, polecam Ci spray 'Den Braven Super Color';)

Nie są drogie, ładnie kryją, a szybko schną i odparowują.

 

Podgląd mam jedynie na reflektorach z A3 8L, a co do B6 to sam nie mam ochoty się za nie zabrać, a przydałoby się je wyczyścić i denerwuje mnie ten 'grafit' w bixach... z chęcią zmieniłby na czarny mat ;)

Jak to mówią, szewc w dziurawych butach chodzi :cool:

 

received-10208255502960292.jpg

received-10208255503080295.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...