Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Ujnia takie zestawienie :doh:

Jeżeli chcesz polerke do wyprowadzenia lamp to nie DA. Bier coś takiego jak kolega wyżej wstawił w okolicach ~200zl. Składaj te lampy, a nie sie pier...olisz :kox: złożysz w całośc i sobie wtedy wypolerujesz już na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 minut temu, KoJ@K napisał:

Ujnia takie zestawienie :doh:

Jeżeli chcesz polerke do wyprowadzenia lamp to nie DA. Bier coś takiego jak kolega wyżej wstawił w okolicach ~200zl. Składaj te lampy, a nie sie pier...olisz :kox: złożysz w całośc i sobie wtedy wypolerujesz już na gotowo.

Zaorane ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA ma niższą siłę cięcia niż zwykła rotacyjna.

Z resztą tanich DA był unikał - mały skok, niska moc, pad będzie momentalnie stawał.

Ale plusem DA jest to, że trudniej swirle zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tego porównania soczewek brudna/czysta. Te zanieczyszczenia są na powierzchni soczewki czy wewnątrz?

Przymierzam się do poprawek w mojej A4 B5 i takie doświadczenia i wiedza są cenne. Nie zamiaruję nic zmieniać ale podejrzewam, że doczyszczenie soczewek poprawiłoby jakość świecenia.

PozdrawiaMM

Edytowane przez maciej_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seczewka jest zasyfiona z obu stron, klosz od wewnątrz i odbłyśnik też sie syfi i do tego wypala, więc jeżeli będzie on wypalony to mimo tego, że wyczyścisz wsio na błysk to poprawa będzie marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło reflektora i odbłyśniki (św. drogowe), które widać z zewnątrz są w b. dobrym stanie. Ale podejrzewam że w środku soczewki jest syf. Dramatu jeszcze nie ma ale muszę się zebrać i to ogarnąć. Dziękuję że Panowie informacje.

PozdrawiaMM

Edytowane przez maciej_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 15:36, kamil-vag napisał:

Tak, jest nawet opis na forum, wychodzi przez tylny otwór, tylko potem zabawa w regulacje drogowych względem mijania, ale ja mam już na to dobry sposób, więc jak będą kłopoty to mogę opisać jak to robię ?

Tu masz trochę info, pomijając rozklejanie: http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=141094

I filmik: https://youtu.be/8tPL8iuzv6U

Dziś grzebalem instalacje lamp, dorobiłem nowy przewód do sterowania przesłony i poprawiłem starą instalacje. Zobaczcie co robi czas, temperatura, słaby styk i stosowanie mocniejszych żarówek:

IMG_20191025_150847.jpg

IMG_20191025_122753.jpg

A tu poprawione w lampie, miałem na szczęście nowe piny i wsowki, żeby wymienić te paskudne kable od mijania, reszta była względna. Jeszcze tylko oprawki muszę zalozyc:

IMG_20191025_153309.jpg

IMG_20191025_153251.jpg

No i nic nie lutowalem, jeśli gdzieś jest łączenie to na tulejki laczeniowe... 

W niedzielę postaram się to poskładać na tych Hella3 i wrzucę kilka zdj jak wyszło i jak to świeci... 

 

Lampy z a4 wyższych roczników mają wszystkie kabelki czarne w środku a nie kolorowe  tak napisałem dla ciekawostki ??

 

Screenshot_20191102-150647_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega ma ten sam zestaw wypianczy co ja;) nie miałem okazji używać. Jak się rzeczony sprawdza?

PozdrawiaMM

Edytowane przez maciej_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki, sprawdza się dobrze, chociaż mogłyby być te wyjmaki nieco sztywniejsze, bo czasami się lekko krzywią ?

@marky2552 wiem o tych wiązkach, ta izolacja jest całkiem inna i jeśli się nie mylę przewody są stalowe, nie miedziane...

A ja coś dodam od siebie, bo się narobilem, powiększyłem otwór itd... A na sucho rzut światła na ścianę wydaje się być gorszy na hella niż na chińskim mini h1, i nie jest to tylko moje spostrzeżenie bo już pytałem kilka osób... 

Chodzi oczywiście o żarówkę tradycyjną, jako bihalo... 

Mini h1 ma zajebistą linię odcięcia, czego o Hella3 i Classic nie można już powiedzieć... 

Być może na drodze będzie to całkiem inaczej się zachowywać... Ale tak jak wspomniałem rzutem na ścianę, negowane chińskie projektory wygrywają z hella3 i classic... 

W wolnej chwili zrobię foto i pokaże... 

Być może jest to też wina nie do końca wsuniętej żarówki h7 w hella, bo h1 w chińczyka pasuje idealnie i dosuwa się do końca. 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciej_m napisał:

Widzę że kolega ma ten sam zestaw wypianczy co ja;) nie miałem okazji używać. Jak się rzeczony sprawdza?

PozdrawiaMM

Potwierdzam przedmówce, mogły by być lekko sztywniejsze ale z drugiej strony łatwiej zgiąć i dopasować do wtyczki. Najważniejsze ze piny da się uratować bez niszczenia kostki i kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini h1 ma gładkie szkło - stąd ta ostra niebieska linia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoJ@K, czyli to jest sprawka szkła, ze bihalo na Hella classic czy 3gen wygląda na ścianie tak:

@MaTeo85 wykorzystałem Twoją fotę ^^

74171615_2451978611711000_343012924530360320_n.jpg

Czyli jakby założył gładkie szkło to by się to poprawiło ? Coś takiego jak tu: https://hidretrofit.pl/sklep/gladkie-szklo-hella-3/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że źródło światła i jego umiejscowienie ma duże znaczenie. Mam taki krótki filmik jak świecą te same projektory z nowymi d4s(jescze nie dopalonymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pila24 napisał:

Ja myślę że źródło światła i jego umiejscowienie ma duże znaczenie. Mam taki krótki filmik jak świecą te same projektory z nowymi d4s(jescze nie dopalonymi)

Na filmie też widać ten "brzuszek" jak na zdjeciach wyżej czyli to taki urok tej soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Na filmie też widać ten "brzuszek" jak na zdjeciach wyżej czyli to taki urok tej soczewki.

Chodzi o ten czarny dołek? Tak zaprojektowana jest przesłona by nie puszczać w te miejsce świata,przy poprawnym ustawieniu dołek ma być na przeciwnym pasie jazdy. Ten wznos za nim to oświetlenie lewego pobocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to jakiś sens.

Mi ten dołek w niczym nie przeszkadza ale Kamilowi się nie podoba.

Pewne jest to że nawet na żarówce h7 ta soczewka świeci milion razy lepiej niż ori z b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mnie trochę uspokoiliście, bo ja myślałem, że coś nie tak z moją robotą, mocowaniem żarówki itd... a tu tak ma być ;)

Ja wiem, jak działa przesłona jej kształt itd... i mój problem polegał w sumie na kształcie/ostrości odcięcia... 

 @KoJ@K dał info, że to przez soczewkę ;)

Także temat wyjaśniony, śpię od dziś spokojnie haha :grin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tym gładkim szkłem tak kolorowo nie jest, że se go wszędzie wstawisz i zrobi robote. Każdy projektor ma wyliczaną jakąś ogniskową, każda soczewka inaczej to skupia itd, więc żeby mieć ładne odcięcie musiałbyś "szukać ogniskowej" dla tego szkła przy danym odbłyśniku. U siebie bawiłem się w to na biledzie - toczyłem dystans pod szkło, przerabiałem stelaż soczewki, do tego próby na milimetry i coś tam wyszło. 

Tutaj porównanie, oba auta na biledzie, po lewej to moje na gładkim szkle. 

Screenshot_20191103-094613_Gallery.jpg

Screenshot_20191103-094554_Gallery.jpg

Porównaj sobie odcięcie lewego auta z prawym. Gładkość linii i barwa odcięcia. U mnie na żywo ta linia jest błękitnawa jak w mini h1, a oryginalnie biled ma takie żółtawo pomarańczowe i fc**j rozmyte :whistling:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...