Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil ,który archoil ar9100/9200/9400 poleciłbyś do 2.0 tfsi po programie ? Olej motul 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o ich skuteczność to tak jak cena 9200, 9100, 9400...

Jak masz wybierać to 9200 V2, najbardziej skuteczny... 

Ja w tdi zrezygnowałem z 9200, bo ludzie piszą, że zdecydowanie dłużej nagrzewa się silnik, a wiadomo jak to w klekotach, szczególnie zimą... W PB nie ma się raczej o co martwić z grzaniem hehe

Nie jestem jakimś tam znawcą, dużo czytam, są tematy na necie, forach... 

Jedynie 9100 testuje u siebie ? ale komu nie polecilem do TDI raczej nie żałuje i widzi zdecydowana poprawę w pracy silnika... 

Dla mnie te dodatki nie muszą robić bóg wie co, ale najważniejsze, że chronią silnik w najważniejszym momencie, jakim jest zimny rozruch...szczegolnie w PD, gdzie są nieszczęsne wycierajace się wałki rozrządu ?

@MaTeo85 podesłał mi ostatnio takie fajne info:

82018854_929610597439982_5074680301775486976_n.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam u siebie przesiadłem się z Motula na RAVENOL + AR9100 i silnik chodzi po pierwsze ciszej, po drugie bardziej miękko :)

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wlany 9100 przez 2 tys żeby wyczyściło silnik. Teraz mam nowy olej ale mam go na maxa i jak trochę zejdzie to raczej zdecyduję się na tego 9200v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dostałem rarytasik od kolegi, ori mapka Audi Europy, szkoda tylko, że 95r ? 

Ale fajny dodatek do schowka jest hehe

IMG_20200114_094757.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, główne drogi EU są raczej bez zmian, to raczej u nas właśnie trochę przybyło lepszych tras :P Ale jest jaka jest, niech sobie leży w schowku.

Darek ( @lewiatan1989), teraz chyba jak jest i u mnie i u Cb, to możemy się pochwalić i polecić dalej ten moduł DRL ? 

Co najlepsze jest teraz jeszcze tańszy: Link do aukcji z allegro

Tani a ma lepsze bajery niż ten od proeltec, za którego wybuliłem kasę i z którym od początku miałem problemy... nadpalone styki przy wtyczce, ostatecznie przestało działać jedno wyjście DRL...

Moduł ma płynne rozjaśnianie, załączanie po wykryciu napięcia 12.9V i co fajne wyłącznik serwisowy sterowany masą (który podłączyłem pod ręczny)

Na wiosnę mam zamiar dołożyć do tych moich modułów wyłącznik DRL/CLH, kupiłem już piktogramy, i spróbuje nałożyć DRL CLH pod jeden przełącznik, a drugi będzie regulacja wysokości świateł... Do tego dokupiłem dwa ori przekaźniki pasujące nad gniazda MCE... 

Także już będzie co grzebać, żeby nie było nudno haha...

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu skrzynka zapchana ?

Zaraz posprzątam ?

Oki widzę, skrzynka ma pojemność 1000 wiadomości, trochę zrobiłem miejsca. 

@Pawisco próbuj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 16:04, kamil-vag napisał:

Moje czarne lampki sprzedałem @pklima91, wyglądały spoko, ale niestety do H7 ta soczewka Hella3 się nie nadaje, świeci tragedia, jak to @dekiel 13 powiedział, jak świeczki. Na żarnikach zapewne jest za***iście...

Na żarnikach faktycznie jest wypas :cheesy:różnica ogromna :thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pklima91 napisał:

Na żarnikach faktycznie jest wypas 

Żarniki są w żarówkach,w xenonach świeci łuk wyładowczy plazmy i się zwie to palnikiem. Niby małe przejezyczenie a wprowadza w zupełny błąd ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jaki koszt tej dyszy spryskiwacza tył na ali? Bo u nas coś ok 17zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z nakładka, która i tak nie pasuje - 9.26 zł, więc i tak się opłacało, a same dysze też można kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2020 o 12:25, kamil-vag napisał:

Ogólnie, główne drogi EU są raczej bez zmian, to raczej u nas właśnie trochę przybyło lepszych tras :P Ale jest jaka jest, niech sobie leży w schowku.

Darek ( @lewiatan1989), teraz chyba jak jest i u mnie i u Cb, to możemy się pochwalić i polecić dalej ten moduł DRL ? 

Co najlepsze jest teraz jeszcze tańszy: Link do aukcji z allegro

Tani a ma lepsze bajery niż ten od proeltec, za którego wybuliłem kasę i z którym od początku miałem problemy... nadpalone styki przy wtyczce, ostatecznie przestało działać jedno wyjście DRL...

Moduł ma płynne rozjaśnianie, załączanie po wykryciu napięcia 12.9V i co fajne wyłącznik serwisowy sterowany masą (który podłączyłem pod ręczny)

Na wiosnę mam zamiar dołożyć do tych moich modułów wyłącznik DRL/CLH, kupiłem już piktogramy, i spróbuje nałożyć DRL CLH pod jeden przełącznik, a drugi będzie regulacja wysokości świateł... Do tego dokupiłem dwa ori przekaźniki pasujące nad gniazda MCE... 

Także już będzie co grzebać, żeby nie było nudno haha...

Tylko jak to jest z tym modułem... Jak go podłącze do lamp bixenon to przy odpaleniu na 30% długich nie będzie wariować mi przesłona od bi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym podnosi, innym nie. Kolega @pila24 dzisiaj robił na przekaźniku odłączanie przesłony, więc możesz podpytać. Na forum też gdzieś było zapewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sentec napisał:

Tylko jak to jest z tym modułem... Jak go podłącze do lamp bixenon to przy odpaleniu na 30% długich nie będzie wariować mi przesłona od bi? 

U mnie nie było widać że coś jest nie tak,ale po aktywacji modułu przełącznikiem drl cichutko zaczęło coś buczeć. W dieslu w życiu tego nie usłyszysz,w cichym 2.4 ledwo słyszalne. Ręką czułem na lampie nienaturalne wibracje,wszystko przez sygnał pwm z modułu (załącza i rozłącza prąd bardzo szybko co daje efekt przygaszenia na żarówce a na cewce z bosch AL przesłony powoduje drgania i wibracje). Ogólnie to nie jest dobry pomysł zostawić tak jak jest ,z czasem cewka od przesłony padnie.

Aczkolwiek nie w każdych przesłonach są drgania,jedne drgają inne nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...