Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby życie nie było za kolorowe 1 większa usterka w jagodzie. Poczatkowo błąd 01420 na liczniku choinka. Auto jeździło normalnie więc pompa abs działała. Po 3 dniach przestał działać prędkościomierz i wariował wskaźnik od ilości paliwa po czym następnego dnia zaczął działać. W zakładzie powiedzieli mi, że naprawa pompy abs 500zł z gwarancją na rok lub z 800zł z gwarancją dożywotnia. Plus 300zł za demontaż starego sterownika i nowego. Łącznie 800zl lub 1100zł podziękowałem. Jako, że diagnoza była moja (z pomocą Kamila i Mariusza), że świruje sterownik pompy abs to kupiłem używke od znajomego za 50zł. Podłączyłem całą nową pompę pod wtyczke i znikł błąd 01420 więc wyciągnąłem stary sterownik wsadziłem nowy i zakodowałem. Ostatecznie koszta zamkneły się w 50zł za cala pompę abs z sterownikiem i godzine czasu na wymiane. Jestem z siebie zadowolony, że pieniądze zostały na inne mody. Po długiej bateli z walką jakie opony kupić, kupiłem i czekam na przesyłkę.

20220530_210215.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

naprawa za 50zł to bardzo dobra robota :)

niestety nasze auta mają już swoje lata i różnie bywa, czasami awarie pojawiają się kompletnie nie wiadomo skąd, ale nie zamieniłbym mojej B6 na dzisiejszy złom z salonu. (blisko było żeby kupić Toyotę dla żony, na szczęście się opamiętaliśmy w porę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia ich dożywotnia gwarancja, wiedzieli już kiedy zamykają warsztat, czy jak? Bo taki sterownik jest już używany i też kiedyś jego awaria nastąpi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Mnie zastanawia ich dożywotnia gwarancja, wiedzieli już kiedy zamykają warsztat, czy jak? Bo taki sterownik jest już używany i też kiedyś jego awaria nastąpi..

Pewnie jak sterownik znowu się posypie, to za naprawę już nie będzie trzeba zapłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

naprawa za 50zł to bardzo dobra robota :)

niestety nasze auta mają już swoje lata i różnie bywa, czasami awarie pojawiają się kompletnie nie wiadomo skąd, ale nie zamieniłbym mojej B6 na dzisiejszy złom z salonu. (blisko było żeby kupić Toyotę dla żony, na szczęście się opamiętaliśmy w porę :) )

Nom ogarniam bardzo tanio używane części mechaniczne na miejscu. Na alledrogo te same pompy 200zl w górę. Tu już nawet nie chodzi o koszt naprawy tylko zadowolenie, że sam zrobiłem i dużo kasy zostało w portfelu. U mnie jest tak samo jak u Ciebie miałem b7 i b8 ale maksymalnie rok stare b6tki są dużo mniej awaryjne. Kolega ma vw tcrossa z salonu kupił go 2 lata temu i co chwilę sypie się albo silnik z kosiarki 1.0 albo elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro montaż :banan:

W tym sezonie na aucie były już aluminiowe 16 zimowe, 18 łopaty, 18 Aezy, czas na męski rozmiar 19tki pompei. To już będzie 4 komplet kół w tym roku i chyba ostatni przynajmniej na tą chwilę tak planuje. Możliwe, że wlecą jeszcze 19tki rs4, które też czekają na montaż w b7. Osobiście mi bardziej podobają się pompei są bardziej masywne. Długo walaczylem z oponami jakie kupić początkowo miały być bringstonki (zakupione 20tki miesiąc temu do a6c7 fajne oponki ale bardzo głośne i ich technologia już przestarzała) padło na nokiany z 2 powodów cena i dużo nowsza technologia produkcji tych opon. Zimą testowałem nowe bringstonki i nowe nokiany (z nokianów byłem bardziej zadowolony) jak będzie latem zobaczymy :thumbup1:

 

PS. Może ktoś polecić jakieś dobre śruby antykradzieżowe?

20220602_114917.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu, pieniędzy i nerwów na śruby antykradzieżowe. Wystarczy odpowiednia nakrętka i elektryk a w kilka chwil jesteś bez kół, będą chcieli to i tak zayebią. Nie robiłbym sobie pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ivanek napisał:

Szkoda czasu, pieniędzy i nerwów na śruby antykradzieżowe. Wystarczy odpowiednia nakrętka i elektryk a w kilka chwil jesteś bez kół, będą chcieli to i tak zayebią. Nie robiłbym sobie pod górkę.

Polak wszystko potrafi, ale czemu mam robić z górki wulkanizatorowi przed zimą. Niech się męczy jak nakrętke elektrykiem uszkodzi przy odkręcaniu :decayed: doj*bał nakrętke elektrykiem to niech później ja odkręci. A tak na poważnie to większość z nich jest coraz bardziej leniwa, klucza dynanometrycznego nie używają tylko elektryki... A później problem aby śrubę odkręcić tak samo z ciśnieniem w oponach... Nie mówię, że wszyscy ale coraz więcej osób idzie na ilość, a nie jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kosik25 napisał:

Polak wszystko potrafi, ale czemu mam robić z górki wulkanizatorowi przed zimą. Niech się męczy jak nakrętke elektrykiem uszkodzi przy odkręcaniu :decayed: doj*bał nakrętke elektrykiem to niech później ja odkręci. A tak na poważnie to większość z nich jest coraz bardziej leniwa, klucza dynanometrycznego nie używają tylko elektryki... A później problem aby śrubę odkręcić tak samo z ciśnieniem w oponach... Nie mówię, że wszyscy ale coraz więcej osób idzie na ilość, a nie jakość...

Coś o tym doskonale wiem :) W dwóch odkręcaliśmy śruby dowalone pneumatem.... Cieszę się, że te śruby 10,8 przeżyły - bo raczej nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ivanek napisał:

Coś o tym doskonale wiem :) W dwóch odkręcaliśmy śruby dowalone pneumatem.... Cieszę się, że te śruby 10,8 przeżyły - bo raczej nie powinny.

Ja zapłaciłem 320zł za założenie 4 opon na felgi 18tki z wyważaniem co prawda po pneumacie był klucz dynametryczny ale w oponach ciśnienie 3.1...  jakoś po wyjechaniu twardo mi było i na stacji zmniejszyłem do 2.4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kosik25 napisał:

Ja zapłaciłem 320zł za założenie 4 opon na felgi 18tki z wyważaniem co prawda po pneumacie był klucz dynametryczny ale w oponach ciśnienie 3.1...  jakoś po wyjechaniu twardo mi było i na stacji zmniejszyłem do 2.4 

Rok temu chyba 120zł za ten sam zabieg, ciśnienie 2,7-2,8 i na takim jeździłem poprzedni sezon, ten na 2,3-2,4 i jest znacznie lepiej. Założyłem sobie koła samodzielnie. Niestety nie obędzie się bez wizyty w przyłości, chodźby właśnie wyważenie kół. Przykre jest to że pieniądze biorą dużo większe jak Mirki zza bloku a jakość czasem podobna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadło elegancko :drool3:

Jutro trzeba umyć auta i powoli szukać felg na zimę najlepiej 17tek z et28 i sprawdzić czy pod nie wejdzie zacisk 345mm aby koło jeszcze lepiej się prezentowało :banan:

20220603_101517.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło siadło super :) wzór ten sam co u mnie, jakie tutaj masz parametry? ja 8,5j et 36 z q3 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robzy napisał:

Koło siadło super :) wzór ten sam co u mnie, jakie tutaj masz parametry? ja 8,5j et 36 z q3 

Bingo trochę się ich naszukałem aby były z niskim et i w idealnym stanie. Z Q3 z 2018r bez żadnej ryski czy odprysku. Myślę, że na tył jakiś mały dystansik wleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze cupra na przód i będzie kocur ? chociaż nisko dziad siedzi i będzie ciężko jej nie uszkodzić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

To jeszcze cupra na przód i będzie kocur ? chociaż nisko dziad siedzi i będzie ciężko jej nie uszkodzić... 

Czeka już na montaż. Zamontuje razem z czarnymi relingami. Pewnie w któraś sobotę :thumbup1: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kosik25 napisał:

Chromu wewnątrz auta nigdy nie za wiele :wub:

20220617_144611.jpg

 

dobra robota image.png.31bc89a4976d44b459b3c3f7d1ce90fe.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...