Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, pila24 napisał(a):

Nie ma co podłączać tego mikrofonu,tak poprawia ze psuje jakość. A tych srebrnych wzmaków jest kilka wersji,różnią się wyjściami głośnikowymi (zamiana polaryzacji) oraz predefiniowanymi ustawieniami korektora dźwięku.

Albo zamontować mikrofon albo oszukać system bose, bo jego brak to za każdym razem po otwarciu auta będą 3 piknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co wiem, to @pila24 dałeś mi lepszy mikrofon, jak ten z Bose, czyli zostaje mi jedynie sprzęt, który lepiej poradzi sobie z filtrowaniem szumów albo przełożenie mikrofonu w nawiewy na konsoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mikrofon z bose najlepiej odłączyć (zmostkowac odpowiednie piny we wzmaku) bo ten cały audiopilot tylko przeszkadza zamiast pomagać. Co do mikrofonu od BT to nie jest on w żaden sposób z bose powiązany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosik25 napisał(a):

Albo zamontować mikrofon albo oszukać system bose, bo jego brak to za każdym razem po otwarciu auta będą 3 piknięcia.

Wystarczy zrobić mostek przy wzmaku,niektóre fabryczne wiązki na USA miały już taki mostek.

1 godzinę temu, Langista napisał(a):

Z tego co wiem, to @pila24 dałeś mi lepszy mikrofon, jak ten z Bose, czyli zostaje mi jedynie sprzęt, który lepiej poradzi sobie z filtrowaniem szumów albo przełożenie mikrofonu w nawiewy na konsoli?

Chodzi Ci o mikrofon do głośnomówiącego czy do bose? Bo ten od bose to tylko psuje jakoś dźwięku ,i to znacznie. Od głośnomówiącego masz lepszy z nowszego auta.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pila24 napisał(a):

Chodzi Ci o mikrofon do głośnomówiącego czy do bose? Bo ten od bose to tylko psuje jakoś dźwięku ,i to znacznie. Od głośnomówiącego masz lepszy z nowszego auta.

Chodzi o ten z głośnomówiącego, tego od bose nie mam i z tego co kojarzę to jest tylko do masy podłączony kabel, żeby nie dawał sygnału o jego braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 'banan" od RS dziadka . :thumbup1:

 

Dawid przeleć go Car pro Dluxem po założeniu , znacznie mniej syfu sie bedzie czepiać i połysk zostanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dekiel 13 napisał(a):

Jest 'banan" od RS dziadka . :thumbup1:

 

Dawid przeleć go Car pro Dluxem po założeniu , znacznie mniej syfu sie bedzie czepiać i połysk zostanie.

Dzięki za cenne uwagi. Łącznie mam już założone 4 zestawy od dziadka :) 3x żółty i raz czerwony. Przy okazji wykupiłem wszystkie blaszki ozdobne przód + tył :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 22:15, Langista napisał(a):

Chodzi o ten z głośnomówiącego, tego od bose nie mam i z tego co kojarzę to jest tylko do masy podłączony kabel, żeby nie dawał sygnału o jego braku.

A szumy słyszą rozmówcy? Ogólnie to nie powinno być problemów z szumami tak do 200km/h. Chyba że jeździ ktoś z otwartymi szybami ? warto nawiewy zmniejszyć podczas rozmowy,wtedy od razu mniej szumów jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pila24 napisał(a):

A szumy słyszą rozmówcy? Ogólnie to nie powinno być problemów z szumami tak do 200km/h. Chyba że jeździ ktoś z otwartymi szybami ? warto nawiewy zmniejszyć podczas rozmowy,wtedy od razu mniej szumów jest 

No właśnie że słychać to masakrycznie, jakby mikrofon mega dużo wybierał bo przy jeździe po mieście nie ma nic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Langista napisał(a):

No właśnie że słychać to masakrycznie, jakby mikrofon mega dużo wybierał bo przy jeździe po mieście nie ma nic ?

Poeksperymentować możesz z czułością mikrofonu,oraz kompensacją w adaptacjach modułu BT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli ktoś posiada idealne adaptację modułu bluettoth to możecie się podzielić.

 

Zmiany nadchodzą wielkimi krokami :banan:

20230201_151151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 16:11, kosik25 napisał(a):

Panowie jeżeli ktoś posiada idealne adaptację modułu bluettoth to możecie się podzielić.

To raczej indywidualne trzeba sprawdzać różne ustawienia,co auto to taki sam zestaw BT potrafi się inaczej zachowywać,i po to adaptacje by dostosować pod dane auto. Im wyższy moduł i lepszy mikrofon,tym lepsza jakość. Oczywiście instalacja też ważna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał(a):

To raczej indywidualne trzeba sprawdzać różne ustawienia,co auto to taki sam zestaw BT potrafi się inaczej zachowywać,i po to adaptacje by dostosować pod dane auto. Im wyższy moduł i lepszy mikrofon,tym lepsza jakość. Oczywiście instalacja też ważna. 

Wiązka nowa od Kaju, mikrofon z b7, modul z końcowką Q i C. Z przodu mikrofon dobrze zbiera głos ale jak ktoś mówi z tylnej kanapy to nie ma go prawie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zastosowałem wysokiej jakości ekranowany przewód mikrofonowy od modułu BT do lampki podsufitki i nie mam żadnych zakłóceń czy szumów więc polecam, a jeśli ori rozwiązanie to przewody idące do mikrofonu muszą być skręcone dosyć mocno ze sobą (nawet ciaśniej niź te w CANie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaTeo85 napisał(a):

ja u siebie zastosowałem wysokiej jakości ekranowany przewód mikrofonowy od modułu BT do lampki podsufitki i nie mam żadnych zakłóceń czy szumów więc polecam, a jeśli ori rozwiązanie to przewody idące do mikrofonu muszą być skręcone dosyć mocno ze sobą (nawet ciaśniej niź te w CANie) 

Skrętka jest dobra, szumów też nie ma. Tylko przydała by się adaptacja mikrofonu aby był bardziej czuły (aby wyłapywał to co ktoś mówi z tylnej kanapy w moim przypadku dzieciaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosik25 napisał(a):

Wiązka nowa od Kaju, mikrofon z b7, modul z końcowką Q i C. Z przodu mikrofon dobrze zbiera głos ale jak ktoś mówi z tylnej kanapy to nie ma go prawie słychać.

Mikrofon z b6/7 jest słaby. Coś z octavii 3 lub a6c7 lepiej zapodać. Dużo lepsza jakość. Moduł Q też nie ma szału a o C nie wspomnę,S lub AA. Najlepiej to 8P1. I tak jak @MaTeo85 napisał-jakość przewodu do mikrofonu ma duże znaczenie. Ja używałem podwójnie ekranowanych przewodów mikrofonowych do zestawów bt.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o podłączeniu drugiego mikrofonu nad lampką z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał(a):

Nie myślałeś o podłączeniu drugiego mikrofonu nad lampką z tyłu?

Możliwe że prąd w obwodzie mikrofonów tak spadnie że w ogóle nie usłyszy nikt nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio dobrany tranzystor na wyjściu zasilania z modułu chyba załatwiłby sprawę :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...