Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie. Zadzwoń teraz do tej firmy i powiedz, że chcesz 15% z pianek 25mm, które się sprzedadzą w tym miesiącu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście koledzy podziękowania za inspiracje należą się @Tajfun211  ;) On pierwszy działał z pianką w tym temacie: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem 25mm jak dla mnie nie ma sensu grubszej upychać ;)

Wysłane z Xiaomi Mi 4 LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po długim leżakowaniu na półce postanowiłem wykorzystać w końcu przeguby wewnętrzne (GKN) SPIDAN 24745 ^^ Pojechałem do kumpla na kanał i zaczęliśmy zabawę... kilka manewrów i zdecydowaliśmy, że najszybciej i najdokładniej będzie wytargać dwie półośki i dopiero działać. Tak też zrobiliśmy ;) do śruby od strony koła potrzebny mi był klucz imbusowy 17mm - przedłużka z rurą i poszło bez problemów (przeguby zewnętrzne jeszcze ori)  Następnie 6 śrub na klucz Spline M10 przy flanszy skrzyni i półośka po skręceniu na max kół, wyszła po małej gimnastyce i z lewej i z prawej bez rozpinania wahaczy itd...  Nie wyobrażam sobie pracy w jednego przy tym :/ We dwóch za to idzie bardzo sprawnie.  Po stronie kierowcy kiedyś pękła mi osłona na wewnętrznym - i musiał ten przegub dostać po d*pie bo był luz, po stronie pasażera też był ale już nie taki duży. Ogólnie na nowych przegubach luz jest bardzo minimalny - ok 1 - 2 mm możliwości obrotu... 

Jedno co mnie zdziwiło - nowy przegub z łożyskami chodził luźno w kielichu - natomiast stare kielichy musiałem siłą zbijać z łożyska :/ Nie wiem dlaczego, wyglądało to tak, jakby ten tripod napuchł, a dokładniej rolki (lożyska) na palcach... 

Przez ten luz na tym jednym przegubie miałem taki objaw, że przy bardzo mocnym depnięciu na 1-2 biegu było czuć szarpania-drgania... Po wymianie na nowe, jak ręką odjął :) Myślałem, że to może dwumas, ale teoretycznie on ujawnia się na dalszych biegach a nie tych pierwszych...  Żadnych stuków, szorowań, zgrzytów, trzasków - jedynie te szarpnięcia. 

Co najlepsze na palcach są nałożone łożyska INA F-125093 18

Wiele zdjęć nie ma, bo mi się spieszyło dzisiaj, ale poglądowo:

IMG_20170923_123039.jpg IMG_20170923_123049.jpg

Na kielichu nawet zeszlifowane logo audi i numery :P

IMG_20170923_123859.jpg

Na dzień dzisiejszy technicznie wszystko gra :thumbup1: Przy okazji sprawdzałem turbo od spodu i króciec oleju do miski jest suchutki, więc nowa uszczelka trzyma dobrze.

Mam nadzieję, że przez zimę nie będę musiał już jechać na kanał :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze potrenowac z tymi półoskami bo za uja nie umiem wyciagnac bez rozpinania wahaczy[emoji849]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2017 o 20:29, marcin120383 napisał:
Kamil a z kąt brałeś tą folię aluminiową [emoji848]

Miałem taką starą matę na szybę z folią aluminiową i na nią przykleiłem gąbkę i potem ładnie wyciąłem. Myślę, że każda folia aluminiowa zda egzamin, nawet ta od kobiety z kuchni hehe...

W dniu 6.10.2017 o 22:18, rrrudy25 napisał:
Musze jeszcze potrenowac z tymi półoskami bo za uja nie umiem wyciagnac bez rozpinania wahaczy[emoji849]

Da radę tylko dobrze mieć kogoś do pomocy, jeden w kanale, drugi przy nadkolu. I trzeba na maxa skręcić zwrotnice, jak robisz z prawej to w lewo, jak z lewej to w prawo i po małych manewrach wychodzi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było pochmurno, ale nie deszczowo :P Stwierdziłem, że przyszedł czas na przygotowanie lakieru na zimę (a straszą, że będzie sroga), także od rana miałem co robić.

Soft99 jest jak dla mnie bardzo dobrym woskiem :thumbup1: Zdjęcia z telefonu, ale oddają w miarę efekt ;)

IMG_20171020_131258.jpg

A w tle moje daily Polo 1.4 TDI :P

IMG_20171020_131219.jpg

IMG_20171020_132533.jpg

Muszę się przejechać i zrobić logi. Mam w planach delikatne zwiększenie mocy. Trzeba sprawdzić jak tam po tych wszystkich zabiegach się będzie silnik sprawował i czy nadaje się do remapu :P Mapkę będzie mi robił @Galetto - "stary znajomy" jeszcze z forum Passata :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamil-vag napisał:

Mam w planach delikatne zwiększenie mocy. Trzeba sprawdzić jak tam po tych wszystkich zabiegach się będzie silnik sprawował i czy nadaje się do remapu :P Mapkę będzie mi robił @Galetto - "stary znajomy" jeszcze z forum Passata .

Szczerze polecam tego tunera i usługi jakie robi.  Jak już wiesz jestem po 2 tys. od zrobienia programu, jazda A4 cieszy jeszcze bardziej ;)  Fajnie, że w końcu się zdecydowałeś, nie będziesz zawiedziony, wręcz przeciwnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Onyks napisał:

Jak już wiesz jestem po 2 tys. od zrobienia programu, jazda A4 cieszy jeszcze bardziej ;)

No to super ! Też już czekam z niecierpliwością na ten moment hehe :)

19 minut temu, rrrudy25 napisał:

Tez sie musze za to zabrac ale tak od rana bo x2emoji23.png

No niestety z Avantem trochę schodzi :P Ale jak ma być zrobione dobrze, to musi być dokładnie i wieloetapowo :P Mycie, Glinka, Cleaner itd... Ale długo się tą szklistością nie nacieszę... jakby nie patrzeć ludziska palą w piecach czym popadnie...na aucie osad, czarne małe kulki sadzy... sąsiad ma modrzewia, pełno leci igiełek :/ garażu nie mam - zastanawiam się nad takim czymś na okres jesienno-zimowy: http://www.kegel24.pl/miekki-membranowy-pokrowiec-ochronny-na-caly-samochod-perfect-garage-sedan-dl-472-500-cm-p-3828.html?cPath=1_630_727_931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w blaszaka 3x5 ,bedzie ci sie chcialo co wieczor naciagac to na auto?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał gdzie, nawet bym się nie zastanawiał. Blaszak to mały koszt, a pożytek nie tylko zima ogromny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mamy złoty medal hehe, co ten @Hugo wymyśli na tym forum :P

Bez tytułu.png

Dzięki wszystkim za plusiki ! ! ! :hi:

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki skromny, za wiedzę i pomoc jakiej udzielasz na forum należy się jak psu buda :wink:

Edytowane przez Onyks
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...