Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do tematu. Muszę zakupić komplecik opon 205/55/16. Zastanawiałem się nad GY Excellence, Pirelli P7, Dunlop SP FR. Co byście wybrali? Dodam, że na jesień zimówki kupiłem komplecik GY UG 7+ i jestem baaardzo zadowolony :naughty: , przede wszystkim cichutka oponka. A to duży plus. Więc co radzicie na lato?? PS. Kto z klubowiczow ma w ofercie oponki w dobrej cenie ? :naughty:

Witam,

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie i komforcie jazdy to bardzo polecam Goodyear Excellence.

Asymetryczne opony są bardzo ciche i zachowują się wspaniale na zakrętach.

Jestem świeży na forum i zajmuję się wyłącznie sprzedażą opon, więc z tego względu oferuję atrakcyjne ceny dla klubowiczów.

Jeżeli jeszcze poszukujesz opon to proszę pisz na [email protected]

www.mewi-gum.pl - stronka jeszcze w budowie:)

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2009, 19:47_________________________________________________

jeździł ktoś na tych oponach rockstone f105 ?? Chce kupic 205/55/16

Witam,

Niestety nie znam opinii o tych oponkach, ale mogę zaoferować takie w atrakcyjnej cenie.

Wydaje mi się, że na forum nie wypada podawać cen więc proszę o maila.

Pozdrawiam.[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2009, 19:54_________________________________________________

Tak jak wszyscy poszukuje opon letnich. Ja poszukuje opony 225/45/17 (oczywiscie nowych) zamowilem oponki Firestone FHSZ80 za 435zl szt. ale sie okazalo ze nie ma juz ich na magazynach (dowiedzialem sie o tym w dniu dostawy) bo jest ich nowszy model SZ90 ktory jakos mnie nie przekonuje i zaczelem szukac dalej. Przegladajac testy ADAC na 2009 zwrocilem uwage na opony Pirelli Pzero Nero ktore zajemy 2 miejsce za Bridgestone Potenza RE050A. Cena tez w miare przystepna bo w okolicach 465zl za szt. ale gdy poczytalem opinie o Pzero Nero to bardzo duzym ich minusem jest scieralnosc. I teraz juz sam nie wiem. Moze macie jakis zloty srodek?

EDIT:

wlasnie znalazlem GOODYEAR OPTIGRIP 225/45/R17 94 W i chyba na nie sie skusze...

http://www.roadlook.pl/opony/goodyear-optigrip-letnia-opona-swietna-na-mokra-nawierzchnie.html

EDIT 2:

nigdzie na magazynach ich nie maja :(

Witam,

Jeżeli nadal szukasz Goodyeara Optigrip, napisz [email protected]

mam w ofercie i w magazynach :>

Jeśli faktycznie masz do zaoferowania opony w dobrych cenach to otwórz nowy wątek w odpowiednim dziale http://www.a4-klub.pl/smf/rabaty_promocje-b25.0/ bo tutaj zaśmiecasz wątek. Wszelkie tego typu propozycje pisane tutaj będą kasowane/slaweq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, Panowie ja z kolejnym problemem :) jak zawsze:) dzis juz miałem kupic opony 17" 205/50 (chciałem to założyć na felge 7,5szerokość) lecz gość który je sprzedawał stwierdził ze są za wysokie i mogą sie ocierać lub coś w tym stylu ;( ;( ;( i teraz zgłupiałem do reszty nie wiem co tu robić jedyną deską ratunku jest forum wiec proszę was pomóżcie(audi a4 b5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie ja z kolejnym problemem :) jak zawsze:) dzis juz miałem kupic opony 17" 205/50 (chciałem to założyć na felge 7,5szerokość) lecz gość który je sprzedawał stwierdził ze są za wysokie i mogą sie ocierać lub coś w tym stylu ;( ;( ;( i teraz zgłupiałem do reszty nie wiem co tu robić jedyną deską ratunku jest forum wiec proszę was pomóżcie(audi a4 b5)

Jeżeli Ci zależy na jak najwęższej oponie to kupuj 215/45/17 a jak nie ma to znaczenia to bierz 225/45/17 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zadacie pytanie, przeglądnijcie prosze kilka stron wcześniej z tego wątku..., Wszystkie odpowiedzi znajdziecie. Zaczyna być irytjące, że na każdego dnia pojawiają się takie same pytania bo nikt nie pofatyguje się użyć :szukaj::cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Was tak ludzie naszło na kombinowanie z rozmiarami opon :wallbash:

225/45/17 będzie najlepsza pod każdym względem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie macie ludzie ;)

Dziś dotarły do mnie alufelgi 18", ale niestety opony znajdujące się na nich nadają się wyłącznie do bujania na drzewie :( Co za tym idzie, szukam nowych gum w rozmiarze 225/40/R18. Przyznaję, że zależy mi na cenie, ponieważ za chwilę czeka mnie sprzęgło, autocasco itp itd. Polecicie chłopaki coś ciekawego w rozsądnej cenie? Z tego co widzę na serwisach oponiarkich to głownie:

1. Firenza

2. Nankang

3. Barum

4. Kenda

Coś z ww pozycji moglibyście polecić? Albo ewentualnie coś innego w rozsądnej cenie?

Pozdr.

mihu_wpr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z ww pozycji moglibyście polecić? Albo ewentualnie coś innego w rozsądnej cenie?

Jeżeli chodzi o budżetowe opony to pomyśl nad Nexenami. Parę osób jeździ na takich na forum i sobie chwalą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co powiecie o takich oponkach?

235/40 R18 HANKOOK VENTUS V12 EVO K110 95Y

ma ktos doswiadczenia jakies z nimi?? czy nie sa zbyt glosne? i jak zachowuja sie podczas deszczu?

i jeszcze jedno pytanko co lepsze 235/40 czy tez 225/40 ?? jak to sie ma do wygladu, a takze komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżdziłem wcześniej na Dunlop SP SPORT 01 245/40/18 było dość twardo i sportowo.W tym roku zmniejszyłem rozmiar i markę opony.Założyłem ACHILLES ATR SPORT 235/40R18 95W9 (XL Opona wzmacniana) Cena 310 zł za sztukę.Jestem barrrrdzo zadowolony z właściwości jezdnych komfortu i wyglądu.Świetna opona w świetnej cenie.Polecam wszystkim szukającym alternatywy.Komplet nowych opon 1300 z przesyłką. :) :) :)

00593055ea2be71emed.jpg

A tak wygląda na kole

1c26b040e3bfcb6emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupilem nowe oponki DUnlop Sp SPort 9090, opona sprawdzona, i chyba jedna z moich ulubionych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam obecnie opony zimowe na feldze 16' samochod AUDI A4 2004 b6, opony 205x55 standard w tym samochodzie chcialbym na ta felge zalozyc 225x50 gdyz to idealny zamiennik jesli wezmiemy pod uwage srednice kola, czy to bedzie pasowac na ta felge ?? na tablicze jest napisane ze moge zalozyc 215x55 lub 17' 235x45 prosze o pomoc nie wiem co robic ?? nie wiem dokladnie jaka ma ta felga srednice nic nie jest napisane ale mysle ze standard 7 ' ?? zgory dzieki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Firestone Firehowk 700 za 390 PLN kpl. narazie mogę powiedzieć, że są w porządku, naprawdę fajnie się trzymają drogi na suchej nawierzchni, na mokrej to prędzej zrobi się "szpanerskie" wyjście na światłach ale to chyba normalne :)

Aha opony 195x60x15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kleber dynaxer 195/65 R15 i jestem z znich zadowolony. kupilem je po 180 zł szt. w sklepie www.opony.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do rozmiaru opony, na felgi 17", 7,5J lepiej założyć opony 235/45 czy 225/45 ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do rozmiaru opony, na felgi 17", 7,5J lepiej założyć opony 235/45 czy 225/45 ?

Pozdrawiam

Ja bym założył 225/45 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył 225/45

Możesz powiedzieć dlaczego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy 235 na 7.5" feldze będzie lekki balon. Ale jak chcesz to 235 możesz też założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...