Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Bedzik wolałbym dołożyć do Bridgestonów. Nexen to klasa ekonomiczna, Bridki to już premium. Miałem Turanzy ER 300 w mniejszym rozmiarze 15" i śmiało mogę polecić. Na mokrej nawierzchni spisują się dobrze i pewnie. Natomiast Nexeny miał mój kolega. Super na suchej nawierzchni, zużycie bieżnika bardzo powolne, mimo, bardzo ciężkiej nogi. Na mokrej nawierzchni już nie było wesoło. Wcześniej używał Potenzy i Pirelli Zero, więc miał odniesienie. Wybór należy do Ciebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

czytam czytam i nadal nie wiem jakie kupić... :(

mam pytanko

czy ktoś ma opinie na temat opon letnich kleber hydraxer / dynaxer (czy jak to się pisze) w rozmiarze 235/45/17??

zastanawiam się nad kupnem ich, chciałbym najlepiej aby były mało ścieralne :)

chyba, że według Was lepsze będą savy / uniroyal ??

dzięki za odp

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim zastanawianiu i przeglądaniu wpisów kupiłem GoodYear EfficientGrip Performance 205/55/16 - jak na razie jestem bardzo zadowolony :wink:

Cichsze od poprzednich (poszły w piach nazwy nie pamiętam :sorry:), a jeździ się super - po przejechaniu pierwszego 1000km autko prowadzi się pewnie,

nawet przy ostrzejszej jeździe :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie opony letnie 225/45/17 wybrać? myślę że tak max 500zl/szt.

Co polecacie?Mam obecnie conti 205/55/16 ale nie pamietam modelu i jestem srednio zadowolony.Na suchym super,a popada troszkę to jak na sankach z małą kotwicą:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy więcej nie kupię Pirelli. Cinturato zniknęły w oczach. Musiałem kupić nowe. Liczyła się dla mnie kasa i po wielu analizach postawiłem na Hankooki k115. Narazie super ale nowa opona to nowa więc zobaczę jak dalej będzie banglalo.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował założyć do B6 1.9 opony w rozmiarze 215/55/R17. Mam możliwość zakupić dunlopy właśnie w takim rozmiarze po okazyjnej cenie tylko nie jestem pewien czy się zmieszczą.. Do tej pory miałem 225/50/R17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Potrzebna mi porada w sprawie wyboru opon. Co lepsze Nankang czy Kumho? Chodzi o to ze oponki bede naciagniete. 213/35 na 9J i 225/35 na 10J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam, że poruszam się na Goodyear Efficientgrip 195/65/15. Zakupione w 2010 roku do poprzedniego auta - Opla Vectry, ale jeszcze nie zdążyłem ich zużyć, więc Audi dostało w spadku. Po kilkudziesięciu tys. km i kilku latach oponka jeszcze ma kupę bieżnika. Jest bardzo cicha i daje bardzo niskie opory toczenia, to czuć w porównaniu do innych opon. Prowadzenie bardzo dobre, na mokrym ani raz mnie nie zawiodła. Szczerze polecam, cały czas jest w ofercie Goodyear. No i nieźle wygląda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja parę dni temu kupiłem BFGoodrich G Grip, opony tanie ale chociaż wolno się ścierają, nie to co Pirelli, 40 tys i szroty:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naciągu to Nankang, nie jest to rewelacja, ale w tej cenie nic lepszego nie kupisz, też takie zakładam na tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów jeździ na Vredestein Sportrac 5 ?

-

Zakupiłem 2 tygodnie temu komplet 205/55/16 za 234 zł za sztukę - na razie jestem bardzo zadowolony , są cichutkie ( w porównaniu do używek Bridgestona )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów jeździ na Vredestein Sportrac 5 ?

-

Zakupiłem 2 tygodnie temu komplet 205/55/16 za 234 zł za sztukę - na razie jestem bardzo zadowolony , są cichutkie ( w porównaniu do używek Bridgestona )

Podobnie jak kolega jeżdźę o d 2 tygodni na tych oponach i jestem zadowolony - bardzo ładnie wyglądają i są ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę już 2 sezon ale na Sportrac 3 i jestem zadowolony.Dobrze trzymają w zakrętach.

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos jakies opinie nt. Pirelli P Zero Rosso oraz Bridgestone RE050A chodzi mi glownie o porownanie miedzy tymi dwoma oponkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...