Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w tym tyg muszę kupić nowe opony letnie 235/45 r17 czy mógł by mi ktoś doradzić jakie wybrać z tych trzech :

->Goodyear EFFICIENTGRIP 235/45 R17 97 W

->dunlop sport 01 235.45 R17

->michelin primacy 3 94w 235/45 r17

opony będą głównie używane na trasach ( drogi szybkiego ruchu , Autostrady) by były dobra na sucha jak i na mokrą nawierzchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy w niedlugim czsie planuje zakupic fele i do nich opony o rozmiarze 245/40/18 co polecicie w dobrych pieniadzach i w miare dobrej klasy poczatkowa cena to mysle ze 400-500 za sztuke

Pisałem już o nich w innym wątku. Warto rozważyć zakup Vredestein Ultrac Sessanta albo Toyo Proxes T1R. Z trochę droższych to Continental ContiSportContact 5 albo Bridgestone Potenza Adrenalin RE002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić sobie komplet opon letnich i zastanawiam się nad tymi Dunlop SP Sport 01 195/65 R15 91 H . Co o nich sądzicie i czy są dobre w tej cenie. Macie inne propozycje? Dodam iż niechciałbym płacić więcej niż 250zł za oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handluje ktoś jeszcze na forum oponami ? Kiedyś handlował Hugo :decayed:

Gdzie najlepiej idzie kupić opony w sieci ? oponeo.pl, inopony.pl ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trakcie wymiany kół na 17".

Miałem okazje przejechać się samochodem z oponą Vredestein Sportrac 5 w rozmiarze 205/55R16 i jestem miło zaskoczony pewnością w prowadzeniu samochodu. Właściciel auta dodał że równie dobrze spisuje się na mokrej nawierzchni i generuje niski hałas. Problem w tym że nie ma jej w rozmiarze 225/45R17 Rozsządnym jeszcze zamiennikiem była by 205/50R17 ale z kolei ma niski indeks nośności 89 czyli max 580 A do B5 ma być min 91. Więc ten model odpada. Myślałem nad innymi modelami tej marki i rozważam zakup Ultra Cento. Z danych producenta wynika że zużycie paliwa to F A hamowanie na mokrym to B. Więc gorzej niż Sportract. Co sądzicie na temat modeu Ultrac Cento ? Troche lepiej wypada niż model Sessanta pod względem hamowania na mokrym ale gorzej z hałasem.

Zamieszczam link do info opon producenta Vredestein. Wybieramy model później rozmiar i klikamy pokaż. Ukazuje się informacja dotycząca hałasu, hamowania na mokrym oraz zużyciu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handluje ktoś jeszcze na forum oponami ? Kiedyś handlował Hugo :decayed:

Gdzie najlepiej idzie kupić opony w sieci ? oponeo.pl, inopony.pl ? :eusathink:

Ja swoje kupowałem tu --> Opony › opony letnie, Opony zimowe › kup opony w Opony-Auto.pl

W sieci jest tak, że cena opony praktycznie codziennie się zmienia. Jednego dnia opona jest tańsza a na drugi dzień potrafi być o kilkadziesiąt złotych droższa. Także trzeba trochę uważać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Nokiany Zline. Ponieważ to nowość, szukam informacji, czy boki opony są twarde zbliżone do Bridgestone Potenza Re050A, czy raczej miękkie, coś bliżej pirelli? Powiem tak, Bridgestony są bardzo twarde, ciężkie ale i mocne na nasze drogi i świetnie trzymają. Ale miałem już 2 komplety, szukam czegoś bardziej komfortowego, takiego kompromisu między komfortem, a prowadzeniem. Dodam, że chodzi o 225/40/18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wybrać :

Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 225/40 R18 92 W XL FR

Pirelli P Zero Nero GT 225/40 R18 92 Y XL

:eusathink:mowa tu o 225/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handluje ktoś jeszcze na forum oponami ? Kiedyś handlował Hugo :decayed:

Gdzie najlepiej idzie kupić opony w sieci ? oponeo.pl, inopony.pl ? :eusathink:

Ja swoje kupowałem tu --> Opony › opony letnie, Opony zimowe › kup opony w Opony-Auto.pl

W sieci jest tak, że cena opony praktycznie codziennie się zmienia. Jednego dnia opona jest tańsza a na drugi dzień potrafi być o kilkadziesiąt złotych droższa. Także trzeba trochę uważać...

Dzwoniłem przed chwilą w sprawie opon Toyo Proxes T1 Sport 225/45/R18 i cena za 1 szt. wynosi 1050zł! Szok. Chyba na głowę spadli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handluje ktoś jeszcze na forum oponami ? Kiedyś handlował Hugo :decayed:

Gdzie najlepiej idzie kupić opony w sieci ? oponeo.pl, inopony.pl ? :eusathink:

Ja swoje kupowałem tu --> Opony › opony letnie, Opony zimowe › kup opony w Opony-Auto.pl

W sieci jest tak, że cena opony praktycznie codziennie się zmienia. Jednego dnia opona jest tańsza a na drugi dzień potrafi być o kilkadziesiąt złotych droższa. Także trzeba trochę uważać...

Dzwoniłem przed chwilą w sprawie opon Toyo Proxes T1 Sport 225/45/R18 i cena za 1 szt. wynosi 1050zł! Szok. Chyba na głowę spadli.

Loooo Kurde!!!

Chyba z kevlaru albo ze złota je robią...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handluje ktoś jeszcze na forum oponami ? Kiedyś handlował Hugo :decayed:

Gdzie najlepiej idzie kupić opony w sieci ? oponeo.pl, inopony.pl ? :eusathink:

Ja swoje kupowałem tu --> Opony › opony letnie, Opony zimowe › kup opony w Opony-Auto.pl

W sieci jest tak, że cena opony praktycznie codziennie się zmienia. Jednego dnia opona jest tańsza a na drugi dzień potrafi być o kilkadziesiąt złotych droższa. Także trzeba trochę uważać...

Dzwoniłem przed chwilą w sprawie opon Toyo Proxes T1 Sport 225/45/R18 i cena za 1 szt. wynosi 1050zł! Szok. Chyba na głowę spadli.

Nokiany ZG2, które u nich brałem, mieli najtaniej z pośród wszystkich serwisów sprzedających opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej polecałem vredesteiny sessanta, teraz muszę powiedzieć że jestem zawiedziony. Zrobiłem na nich niespełna 3 tys. km i na jednej oponie jest pęknięcie w poprzek bieżnika. Sklep w którym je kupowałem każe odesłać na reklamacje....Także teraz ino czekać na decyzję :kwasny:

Tu widać jak to wygląda.....

http://s24.postimg.org/o7xohadc1/DSC_0081.jpg http://s24.postimg.org/qwsh7bitd/DSC_0082.jpg

Uznali Ci to ? Mam taki sam model ale jak na razie nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Rozumiem, że najlepiej (najtaniej) kupować na oponeo.pl

W związku z tym, proszę o poradę jakie mam wybrać opony w granicach 200 zł za sztukę?

Opony, którymi jestem zainteresowany to 195X65X15. Oczywiście letnie.

Na tą chwilę serwis reklamuje i proponuje Goodyear EFFICIENTGRIP 195/65 R15 91 H (204 za sztukę)

Faktycznie są ok i można brać w ciemno? czy jest coś lepszego?

Średnio rocznie robię 10 000 km. Głównie jeżdżę po mieście, raz - dwa razy w miesiącu jadę z rodzinką na wycieczkę poza miasto. Raz w roku dalsza podróż na wakacje.

Czy w ogóle mam się na jakiś skoncentrować czy wsiąść obojętne co (ze znanych), ponieważ jakościowo w tym przedziale cenowym są zbliżone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej polecałem vredesteiny sessanta, teraz muszę powiedzieć że jestem zawiedziony. Zrobiłem na nich niespełna 3 tys. km i na jednej oponie jest pęknięcie w poprzek bieżnika. Sklep w którym je kupowałem każe odesłać na reklamacje....Także teraz ino czekać na decyzję :kwasny:

Tu widać jak to wygląda.....

http://s24.postimg.org/o7xohadc1/DSC_0081.jpg http://s24.postimg.org/qwsh7bitd/DSC_0082.jpg

Uznali Ci to ? Mam taki sam model ale jak na razie nic się nie dzieje.

Oponę wysłałem na reklamację. Myślę że niebawem coś się dowiem.

Ja jestem nie zadowolony i to strasznie. Pozostałe nie wie wiem czy wszystkie czy jedna biją dość mocno. Przy prędkości 90-100km/h kierownica skacze na boki. Wyważone są dobrze. Także jak tą mi uznają o ile wogóle to będę pewnie reklamował następne.....:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...