Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby postawić do wyboru opony spośród: Sava Intensa UHP / Barum Bravuris 3 / Dębica PRESTO UHP2. Rozmair 235/45R17
Które z ww. są najbardziej warte kupna i dlaczego?

Sava i Dębica to świeże tematy, nikt chyba nie wie jak to będzie sprawowało się (szczególnie po 2 sezonach). Ja mam cholerną awersję do Dębicy po Passio2, ale może niesłusznie?
Barum raczej sprawdzony, tylko 72dB to duuuuuużo jak na letnią oponę.
 
Druga sprawa: czy warto wziąć opony wzmacniane do A4 B6 1.8T z quattro? Ktoś ma realne porównanie tego samego modelu opony zwykłej i wzmacnianej? Ciekaw jestem jak duża różnica między nimi jest w wadze.
 
Jest jeszcze Nexen N'Fera SU1, tylko nie mam przekonania do nich.
Wszystko co bardziej markowe wykracza poza zakładany budżet.
 



ja 5ty sezon na A3 mam nordexxx'y 225/45/17.
są ciche i trzymają się drogi, komfort jazdy bardzo dobry jak na opony za około 700 złotych tylko, że ten 5ty sezon będzie ostatni bo zauważyłem, że zrobiły się śliskie na mokrej nawierzchni a do tej pory można było sobie bardziej pozwolić w deszczu.

myślę teraz nad podobnymi do A4 bo w sumie nie jeżdżę aż Tak dużo a też opona z kompletu za 3000 może się przebić jak opona z kompletu za 900 :-)



Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pirelli - P7 Cinturato Blue -  245/40 R18 97 Y XL

Dunlop Sport Maxx RT 2 - 245/40 R18 97 Y XL, MFS, ZR

Mam dylemat które lepsze sa, autem jezdze po miescie i trasie...

 

Zawartość dodana 3 minutes later
Dnia 9.03.2017 o 06:28, Adam :) napisał:

Dunlop Sport Maxx RT2 czy lepiej  Pirelli AP7 Cinturato Blue ?

 

ten sam mam dylemat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony na letnich Bridgestonach 18''  nic złego nie powiem, wręcz przeciwnie polecam    http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-re050a-225-45-r18-91-w-gz#135432957

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, luko1208 napisał:

 

 


ja 5ty sezon na A3 mam nordexxx'y 225/45/17.
są ciche i trzymają się drogi, komfort jazdy bardzo dobry jak na opony za około 700 złotych tylko, że ten 5ty sezon będzie ostatni bo zauważyłem, że zrobiły się śliskie na mokrej nawierzchni a do tej pory można było sobie bardziej pozwolić w deszczu.

myślę teraz nad podobnymi do A4 bo w sumie nie jeżdżę aż Tak dużo a też opona z kompletu za 3000 może się przebić jak opona z kompletu za 900 :-)



Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

 

Ja mam Star Performer (a więc klasyczny chinol) z 2010 roku, bieżnika jeszcze sporo nawet. Opony wbrew pozorom całkowicie poprawne, jezdzone od temperatur w okolicach 0 do totalnych upalow. W quattro przy starcie nawet nie jękną, a i przy hamowaniu nie slizgaja sie. Być może kupiłbym takie same, tylko trochę obawiam się żeby nie wyszły jakieś cyrki po kupnie, typu że nowa guma nie daje się wyważyć. Sam nie wiem. Te ktore mam sa calkowicie poprawne.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wpadły Dunlopy i jestem zadowolony ..... 4 za 1739 ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wpadły Dunlopy i jestem zadowolony ..... 4 za 1739 ... 

Gdzie za taka kase?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak.

 

mam teraz opony 225/50/17, dwie opony na tyle są zjechane od wewnątrz (stare amory zjechały mi opony), na przodzie są dobre, jeszcze 20kkm przejadą.
ogólnie do padaki ALT, 225 są za szerokie, z chęcią bym wymienił je na 215, a najlepiej 205.
i teraz pytanie, można założyć na tył stare 225, a na przód nowe 215? wiem że z różnym bieżnikiem na osiach nie ma problemu, ale czy też jest tak z szerokością? 

 

ewentualnie co polecacie z mały oporem toczenia (chociaż etykietowe C) do 300 zł za sztukę (225/50/17)?

 

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/sava-intensa-uhp-2-215-50-r17-95-y-xl-mfs#134700591

 

 

etykieta ładnie się przedstawia, ciekawe jak w praktyce.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeyerBrown! Książki Kolego też czytasz od końca? Może dlatego potem brak Ci słów... :facepalm:

Edytowane przez trzacha197444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie na opony Pirelli P7 Cinturato Blue?
Znalazłem na Oponeo za 1365zł/komplet w rozmiarze 215/50/17. A może będą lepsze Uniroyal Rainsport 3?
http://www.oponeo.pl/model-opony/pirelli-p7-cinturato-blue 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle patrzysz, bo 4 sztuki w tym rozmiarze to 2kPLN, lub w niższym indeksie 1365 ale za SZTUKĘ :-)

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, moglby ktos sie wypowiedziec na temat tych opon?

Ktos kto mial z nimi stycznosc oczywiscie :)

NexenN'Fera SU1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do Was takie pytanie.... bo rozważam wybór opon 235/45/18 pomiędzy

Continental ContiSportContact 5 a Pirelli Cinturato P7

które wg Was będą lepsze...Conti głośniejsze bo aż 72 dB oraz mogą bardziej ściągać w koleinach....

a jak Wasze subiektywne odczucia ? Używał ktoś jednych czy drugich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Monday, March 06, 2017 o 19:15, TomOskroba napisał:

 

 

Zawartość dodana 2 minutes later

Jutro zakładam nowe continental conti premium contact 6...zdam relacje..

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2017 o 13:02, mateusz28111989 napisał:

Aj rzeczywiście źle spojrzałem :facepalm:
A w cenie do 1600zł za komplet te Uniroyale dają radę?

Ja jeżdżę na uniroyal rainsport 3 225/45 r17 teraz drugi sezon za taką kasę ciężko o lepszą oponę. Komplet można kupić w granicach 1200-1250 zł. Generalnie jestem bardzo zadowolony

Zawartość dodana 5 minutes later
Dnia 19.03.2017 o 11:29, tracer123 napisał:

więc tak.

 

mam teraz opony 225/50/17, dwie opony na tyle są zjechane od wewnątrz (stare amory zjechały mi opony), na przodzie są dobre, jeszcze 20kkm przejadą.
ogólnie do padaki ALT, 225 są za szerokie, z chęcią bym wymienił je na 215, a najlepiej 205.
i teraz pytanie, można założyć na tył stare 225, a na przód nowe 215? wiem że z różnym bieżnikiem na osiach nie ma problemu, ale czy też jest tak z szerokością? 

 

ewentualnie co polecacie z mały oporem toczenia (chociaż etykietowe C) do 300 zł za sztukę (225/50/17)?

 

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/sava-intensa-uhp-2-215-50-r17-95-y-xl-mfs#134700591

 

 

etykieta ładnie się przedstawia, ciekawe jak w praktyce.

Tutaj też się kłania  uniroyal rainsport 3. Jak dla mnie najlepsza opona w klasie średniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

460 zł za sztukę oraz 72db?
 

sava jest o stówę tańsza i ma 66db, nie widzę sensu dokładania 100 zł do głośniejszej opony z taką samą etykietą, wariat ze mnie nie jest więc w zakrętach i na mokrym nie szaleje.

bez uślizgu przejechałem 60tkm na imperialach ecosport f105. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym etykietom też nie do końca można wierzyć.Chinole mają bardzo podobne:decayed:.A jak już się bawić w szczegóły i liczenie kasy,to zamiast ciut lepszej etykietowo tej Savy brałbym te:

http://www.norauto.pl/opony/letnie/osobowe/opony-letnie-toyo-proxes-cf2-215-50-r17-95v

Ta sama cena a montaż z wyważaniem od 17 wzwyż gratis dla Toyo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...