Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, więcej wzmacnianych nie kupię, ale nie w komforcie jest problem, tylko z właściwościami jezdnymi tej opony. Moim zdaniem to bardzo słaby wypust, przez który zraziłem się do marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie z tego samego powodu. Gubią trakcję i na mokrym jest średnio na jeża...

Przy 205/55/16 91V nie zauważyłem na razie tego... Oby nie , mnie kosztowały na początku lutego 217 zł za sztukę - mowa o Hankook Ventus Prime 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio głośno na temat falkena azenis fk510, miał ktoś te wynalazki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrych oponek o rozmiarze 205/55R16

Głownie 60 % miasto

Długie trasy 40 %

Rocznie robię 15 tys km

Obecnie  mam oponki : MICHELIN 205/55 R16 ENERGY SAVE

Bardzo dobre oponki świetnie trzymają zakrętach , krótsza droga hamowania i mniejsze zużycie paliwa. Niestety po 2 sezonach użytkowania bieżnik szybko się leci w oczach ,  myślę głownie jazda miejska je dobijają  ( częste ruszanie i hamowanie w mieście  )

Zastanawiam się nad  DUNLOP SP Sport Bluresponse

Mój budżet to 1200zł  na nowe oponki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew, to prawda, że te Micheliny sa bardzo dobre. Nie chce mi się wierzyć że bieżnik tak szybko ucieka.. Ja mam blueresponse i powiem Ci że po jednym sezonie widać ubytek, drugi raz bym nie kupił. Teraz właśnie będę sobie dwie zamawiał Michalin Energy Saver, sprawdzone bardzo dobre opony. Tylko ja jeżdżę na 195/65R15 nie trzeba mi większych xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, k232 napisał:

Andrew, to prawda, że te Micheliny sa bardzo dobre. Nie chce mi się wierzyć że bieżnik tak szybko ucieka.. Ja mam blueresponse i powiem Ci że po jednym sezonie widać ubytek, drugi raz bym nie kupił. Teraz właśnie będę sobie dwie zamawiał Michalin Energy Saver, sprawdzone bardzo dobre opony. Tylko ja jeżdżę na 195/65R15 nie trzeba mi większych xd

U mnie po 3 sezonach zostało 5mm . Prawdopodobnie przyczynił się do tego dynamiczny styl jazdy

Edytowane przez Andrewww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na w/w Michelinach na 3mm przejeździłem spokojnie 2 sezony, opony były bodajże z 2011 roku.

3 godziny temu, Andrewww napisał:

U mnie po 3 sezonach zostało 5mm .

To źle ? Kupisz jakiegoś kapcia z continentala i po 1 sezonie będziesz załamany..

Spokojnie na tych 5mm przejeździsz jeszcze 2 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mało trzeba jeździć żeby na 3mm dwa sezony zrobić :D

 

Na imperialach (belgijskie opony) zrobiłem już 50kkm,  po 70 będą do wymiany czyli  3 sezony jazdy w sumie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwa sezony z 15kkm, może nie dużo ale dobra opona robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po 3 sezonach, i 45kkm zostało 5 mm to nie jest zły wynik. Są opony które szybciej znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 7maxx napisał:

kolego tracer123 i jak te imperiale? głośne? jak na mokrym?

Nie są głośne,  na mokrym jest dobrze. 

Teraz znowu kupię 2 sztuki na tył bo mi się wyząbkowały i hałasuą (jednak trzeba dbać o amory ??). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie mam. ma trochę wspólnego z oponami - mam nieoryginalne alu do a4 b8 et35 i nie wiem jakie śruby powinny być do nich. optymalne to wg oficjalnych informacja to długość 28 mm ale nie wiem czy nie będą za krótkie i w sumie jestem w kropce

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam noszę się z zamiarem kupna opon 235/45/r17 znajomi polecają mi dunlop Sport Maxx RT 2 co sądzicie?

Może jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat Kormoran Gamma B2? Nowe w rozmiarze 225/40/18 na allegro kosztuja 750zl.

Czy lepiej wybrac Zeetex?

Zobacz ofertę: 4x OPONY LETNIE 225/40R18 92Y Zeetex HP2000 VFM FV
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6760376220



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CONTINENTAL CONTISPORTCONTACT 5 vs Continental PremiumContact 6 18'' co wybrać Panowie ? Jakie różnice są między tymi modelami ? Cenowo wychodzi podobnie 1750zł, btw to dobra cena za 225/40/18 92 Y? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arek_cccp napisał:

CONTINENTAL CONTISPORTCONTACT 5 vs Continental PremiumContact 6 18'' co wybrać Panowie ? Jakie różnice są między tymi modelami ? Cenowo wychodzi podobnie 1750zł, btw to dobra cena za 225/40/18 92 Y? 

Bierz dalej conti a później płacz, że po sezonie do wymiany xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz dalej conti a później płacz, że po sezonie do wymiany xd


Nie no z 2 Max 3 sezony wytrzymają. Nie ma chyba nic lepszego aktualnie z opon. Dunlopy pękają. Goodyeary jeszcze szybciej się zużywają... Jak żyć? ;)

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, muunv napisał:

A co powiecie na temat Kormoran Gamma B2? Nowe w rozmiarze 225/40/18 na allegro kosztuja 750zl.

Czy lepiej wybrac Zeetex?

Zobacz ofertę: 4x OPONY LETNIE 225/40R18 92Y Zeetex HP2000 VFM FV
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6760376220



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kormoran odradzam.Teść kupił 14 do Corsy i reklamacja.Biją jak diabli.U mnie ten sam rozmiar do Polo Uniroyal i jest super.Elegancko się wyważyły i fajna jazda.Zeetex dobrze schodzi i chwalony ale chyba bym dołożył do czegoś trochę lepszego:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestein Sessanta skończyła mi się (Moja opinia o tej oponie mega pozytyw!!!) i przyszła pora na zmianę a że sessante już cieżko dostać to myślałem o:

Vredestein ULTRAC SATIN 235/40 R18

mam też na oku opony Continental ContiPremiumContact 5 ale mają jakieś mieszane opinie - od bardzo dobrych po skrajne że na wodzie sobie nieradzą.

Co byście polecali?

ps. ma ktoś dojście do opon w dobrych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...