Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem Continental Contisportcontact 5. Wydają się być trochę głośniejsze od zimowych Nokianów, ale poza tym rewelacja. Dobre hamowanie i spalanie (póki co) spadło o niecałe 3l w porównaniu z zimówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawex01 napisał:

Witam. Czy możecie polecić mi jakieś oponki do A4 B6 1,9 TDI quattro w rozmiarze 195/65/15 (Dunlop, Michelin) ?  Z góry dziękuję za pomoc :)

pomożecie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Koledzy mam dylemat odnosnie kupna oponek nowych. Interesuje mnie rozmiar 225/40/18 tylko nie wiem jaka firma. Chodzi oczywiscie o jakosc = cena.

Moze cos z tych firm albo cos innego? Kormoran, hankook, nexen, dunlop, riken

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z mojej strony jesli chodzi o rozmiar 235/45 r17 moge z czystym sumieniem polecic pirelli p7 cinturato blue. zarowno na mokrym jak i na suchym przyczepność jest genialna. To juz 2 komplet w przeciągu 6 lat i jestem bardzo zadowolony. Zdecydowanie dluzej wytrzymuja niz contisport 3.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnej formy to ciężko jest doradzić, ponieważ nie wiemy jaki budżet dokładnie posiadasz na zakup opon. Pozostałbym przy  hankook, nexen, dunlop- przy czym te ostatnie prezentują całkiem dobry stosunek ceny do jakości w zależności już od tego gdzie konkretnie je zamówisz.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet w cenie dunlop,  Napewno opony maja dac bezpieczenstwo, wiec nie  ma co zbytnio oszczedzac.

Ja ogolnie mysle hankook vs dunlop.  ale nie wiem jak to sie spisuje w jezdzie codziennej.  Nexeny cos czytalem cze potrafia wpasc w poslizgi na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem Dunlopy RT2 235/45/17.  Znacznie cichsze niż moje obecne zimówki, a właśnie na tym mi zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 235/45R17 Barum Bravuris 3HM, które wg etykiety mają 71dB. Moje zimówki 16" Sava mają 68dB, a i tak Barum duuuużo cichszy.

Jeżdżę też innym samochodem na Uniroyalach Rainsport 3, nowe opony po 2kkm.  Rozmiar 205/55R16. Co trzeba przyznać - na mokrym te opony są faktycznie genialne, bo żeby zerwać przyczepność przy starcie (diesel ze sporym momentem) to trzeba po prostu bezsensownie na 1ce wystartować. Tak opona trzyma się świetnie, jakby auto miało quattro, a nie ma. Także przy ostrych hamowaniach czy też dość szybciej jeździe winklami nie można jej niczego zarzucić.

Na suchym mam wrażenie, że sporo gorzej sobie radzi. Porównując do Barum wydaje mi się, że Uniroyal jest głośniejsza (mimo, że węższa...). Zobaczymy jak będzie wyglądało zużycie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, nitroo napisał:

Odpuść Hankook Ventus Prime 3.

Wlasnie o tym modelu myslalem.

 

Czyli co dunlop? uniroyal? czy cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki ale i tak jest związane z oponami. 

 

Żółta i czerwona kropka na oponie,  co oznacza? 

 

Większość osób twierdzi że żółta kropka oznacza najcięższy punkt opony czyli idzie tam gdzie jest wentyl. 

 

Wczoraj założyłem nowe opony na felgi i na wyważeniu dowalilo po 150g (zazwyczaj max to było 45) na koło. 

Zauważyłem że osoba która zakładała miała w duuu oznaczenia jakie są na oponie i żółta kropka jest w przypadkowych miejscach. 

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal Rainsport 3 po 1500km zniknął 1mm bieżnika z osi przedniej, w tym tempie do jesieni będą nadawały się na śmietnik. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, azure napisał:

Uniroyal Rainsport 3 po 1500km zniknął 1mm bieżnika z osi przedniej, w tym tempie do jesieni będą nadawały się na śmietnik. :decayed:

U mnie po takim przelocie jeszcze nic nie ubyło :P Jaki masz kraj produkcji opon niemcy czy portugalia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, azure napisał:

Uniroyal Rainsport 3 po 1500km zniknął 1mm bieżnika z osi przedniej, w tym tempie do jesieni będą nadawały się na śmietnik. :decayed:

Jak się jeździ ostro to niestety ale trzeba zmieniać kapcie co sezon :P

A tak bez jaj to co dwa sezony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie polecam opon Goodyear Eagle F1 z oponeo. W ciągu 2 lat zakupiłem 6 szt i do dzisiaj 4 szt już mają reklamacje uznaną, a w przyszłym tygodniu będe reklamował pozostałe 2 sztuki.

1 opona pękła, na 2 oponach pojawiły się po roku peknięcia, a 3 opony biły.

2 ostatnie opony jak kupiłem kompletnie były sprawne nic nie biło, po około 2 tygodniach zrobiły się jak "jajo".

Może miałem pecha, ale obecnie kupiłem Uniroyal Rainsport 3 w warsztacie i mam nadzieje, że nie będę ich musiał reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, roba4b6 napisał:

Witam

Nie polecam opon Goodyear Eagle F1 z oponeo. W ciągu 2 lat zakupiłem 6 szt i do dzisiaj 4 szt już mają reklamacje uznaną, a w przyszłym tygodniu będe reklamował pozostałe 2 sztuki.

1 opona pękła, na 2 oponach pojawiły się po roku peknięcia, a 3 opony biły.

2 ostatnie opony jak kupiłem kompletnie były sprawne nic nie biło, po około 2 tygodniach zrobiły się jak "jajo".

Może miałem pecha, ale obecnie kupiłem Uniroyal Rainsport 3 w warsztacie i mam nadzieje, że nie będę ich musiał reklamować.

A w jakim rozmiarze Pan miał te opony, na jakich drogach, z jakim ciśnieniem i jakim stylem jazdy były użytkowane ?:P

 

Dnia 14.04.2017 o 23:14, Sentec napisał:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6773524086 co sądzicie Panowie o tych oponkach do a4 b6? Miał ktoś może takie?

Użytkuje na jednym aucie Toyo, tylko w mniejszym rozmiarze,  bardzo dobre opony:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrsob1 napisał:
4 godziny temu, roba4b6 napisał:

Witam

Nie polecam opon Goodyear Eagle F1 z oponeo. W ciągu 2 lat zakupiłem 6 szt i do dzisiaj 4 szt już mają reklamacje uznaną, a w przyszłym tygodniu będe reklamował pozostałe 2 sztuki.

1 opona pękła, na 2 oponach pojawiły się po roku peknięcia, a 3 opony biły.

2 ostatnie opony jak kupiłem kompletnie były sprawne nic nie biło, po około 2 tygodniach zrobiły się jak "jajo".

Może miałem pecha, ale obecnie kupiłem Uniroyal Rainsport 3 w warsztacie i mam nadzieje, że nie będę ich musiał reklamować.

A w jakim rozmiarze Pan miał te opony, na jakich drogach, z jakim ciśnieniem i jakim stylem jazdy były użytkowane ?:P

235/45 R17 94Y. Jeżdżę głównie w mieście. Ciśnienie 2,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym rozmiarze takich problemów być raczej nie powinno, chyba że Racibórz jest mega dziurawy a Ty zapitalasz po tych dziurach solidnie :P

Może to podróby jakieś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...