Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawiam się nad kupnem Falken fk 510, jest to nowość i ciężko znaleźć jakieś opinie.W testach wypada bdb. Ktoś? Coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakie kupić letnie opony w rozmiarze 205/55R16. W sumie cena nie gra roli. Ale chcę kupić coś co na prawdę jest dobre. Bo ostatnimi czasy nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze. Najbardziej mi chodzą po głowie opony Nokian LINE. Miałem zimówki Nokian WDR3 i byłem bardzo zadowolony. Myślałem też o Hankook  ventus prime 3 zainteresowałem się nimi bo cena fajna parametry z etykietki też OK no i ważna sprawa jako jedne z nielicznych dają Rant Ochronny na Felgę co mi się podoba. Rant w tym rozmiarze nie często występuje. A Wy co byście polecili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, March 21, 2017 o 12:09, firefighter79 napisał:

 

Zawartość dodana 2 minutes later

Jutro zakładam nowe continental conti premium contact 6...zdam relacje..

Bardzo fajna cicha oponka co dalej wyjdzie w praniu.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1szewczi90 napisał:

Zastanawiam się jakie kupić letnie opony w rozmiarze 205/55R16. W sumie cena nie gra roli. Ale chcę kupić coś co na prawdę jest dobre. Bo ostatnimi czasy nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze. Najbardziej mi chodzą po głowie opony Nokian LINE. Miałem zimówki Nokian WDR3 i byłem bardzo zadowolony. Myślałem też o Hankook  ventus prime 3 zainteresowałem się nimi bo cena fajna parametry z etykietki też OK no i ważna sprawa jako jedne z nielicznych dają Rant Ochronny na Felgę co mi się podoba. Rant w tym rozmiarze nie często występuje. A Wy co byście polecili? 

Jak cena nie gra roli to continentale contipremiumcontact 5, goodyear efficientgrip performance, a z hankook to ewentualnie zwykłe ventus prime. Z tańszych mogę polecić toyo proxes cf2 dobra i cicha opona, a teraz kupiłem uniroyale rainsport 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, firefighter79 napisał:

Jutro zakładam nowe continental conti premium contact 6...zdam relacje..

A gdzie je kupiłeś? Wszędzie contact 5 jeszcze w sprzedaży?

20 minut temu, przem8 napisał:

Jak cena nie gra roli to continentale contipremiumcontact 5, goodyear efficientgrip performance, a z hankook to ewentualnie zwykłe ventus prime. Z tańszych mogę polecić toyo proxes cf2 dobra i cicha opona, a teraz kupiłem uniroyale rainsport 3.

 

Te conti 5 miał kumpel zjechał sie bieżnik w 2 sezony, a reszte parametów to chwalił i nie wiem sam ale po dwóch sezonach były 3mm a nie jeździ nie wiadomo jak.

efficientgripy performance miałem bardzo dobre oponki nie miałem żadnych zastrzeżeń ale mam chęć wypróbować coś innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w rozmiarze 205/55/16, ale w rozmiarze 235/45/17 Hankook Ventus Prime 3 ma znikomy ten rant ochronny. W dodatku to mega słaba opona. Drugi raz bym jej nie kupił. Wariuje mi ESP na nich. Na głupich Kleberach tego nie było... W deszczu na mokrym też pozostawiają wiele do życzenia. Drugi raz bym ich nie kupił, a pomyśleć, że dla nich zrezygnowałem z Nokian ZLine... Jeszcze ten wygląd tej opony :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, 1szewczi90 napisał:

Te conti 5 miał kumpel zjechał sie bieżnik w 2 sezony,

A ile km zrobił? Na innym audi mam continentale contisportcontact2 i jedyne zastrzeżenie to takie, że powyżej 140 przy bardzo ulewnym deszczu auto potrafi być niestabilne ale trwałość i ogólna ocena opony bardzo dobra. Bieżnik też niczego sobie i rozmiar 205/55 wygląda na o wiele większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie są Conti wersja 3 i pomimo wieku - opony z 2007 roku - nadal jest zadowalająca ilość bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wygląd nikt by tyle nie dał, ale za niecały miesiąc wjadą nowe 4 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 z quattro jest sens montować opony wzmacniane, czy klasyczne 94W wystarszy?

We wzmacnianych widzę więcej minusów (wyższa masa, mniejsza amortyzacja) niż plusów. Ma ktoś doświadczenia w tym temacie? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem wzmacniane i jakoś tak mam wrażenie, że na niewzmocnionych było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pod jakim względem, komfortu? Jakie opony i jaki rozmiar masz?

Niedawno rozmawiałem z kolegą który ze zwykłych przesiadł się na wzmacniane i twierdzi, że jest większy beton. Z drugiej strony zwykłe gumy w B6 z quattro, mimo utrzymywania prawidłowego ciśnienia, lubią bardziej schodzić bokami, co już zauważyłem nie w jednym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook Ventus Prime 3 235/45/17 97Y XL - no jest większy beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o  Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 ? 

Mają rant ochronny, trochę słabo stoją z oporem toczenia bo dopiero klasa E. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, azure napisał:

Lepiej pod jakim względem, komfortu? Jakie opony i jaki rozmiar masz?

Niedawno rozmawiałem z kolegą który ze zwykłych przesiadł się na wzmacniane i twierdzi, że jest większy beton. Z drugiej strony zwykłe gumy w B6 z quattro, mimo utrzymywania prawidłowego ciśnienia, lubią bardziej schodzić bokami, co już zauważyłem nie w jednym aucie.

1700kg robi swoje, ale u siebie nie będę się pchał we wzmacniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 215/50/17 Dębice presto uhp2 ( przesiadłem się z 16 205/55/16) na tą chwilę mogę powiedzieć, że opona lapiej się trzyma, uślizgów nie mam żadnych, pewnie w zakrętach, na deszczu nie zrywała trakcji. Co jeszcze na pewną są twardsze w porównaniu z 16, którymi jeździłem wcześniej. Z wyważeniem było tak samo jak z innymi oponami jakie miałem odchyłów nie stwierdziłem. Jedyne na co zwrócił uwagę wulkanizator, że zewnętrzne część bieżnika mają płyciutkie nacięcia jakby estetyczne i mówił, że nie będzie wody odprowadzać. Ale na deszczu nie zaobserwowałem nic niepokojącego. Zobaczymy po dłuższym użytkowaniu. Na razie jestem zadowolony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, w sobotę chciałem zmienić koła na letnie. Wytoczyłem z garażu i niespodzianka. Opony 4 szt. kupiłem w zeszłym roku nowe zrobiłem max 5000km. 2 szt. wyglądają tak. Są to DUNLOP-y. Data produkcji 4315

20170325_202034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...