Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony letnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Klebery stawia się powyżej Fuld ogólnie. Zimowe są dobre, ale na letnie też narzekam... Mogłem się pomylić z nazwą Nokianów, ale sam jestem na nie nastawiony za rok :decayed:

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Wyświetleń 785,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Klebery mam zimowe i sorry, ale na większym syfie jeszcze nie jeździłem. Nie wiem jak wygląda mieszanka Klebera na lato, ale zimowe mają gównianą przyczepność i szybko parcieją. Miałem kiedyś Dębice Frigo I i co do przyczepności na śniegu lub nawierzchni oblodzonej to biły Klebery na łeb, ale były bardzo głośne na asfalcie. Fuldy z kolei są robione w Niemczech na warunki atmosferyczne środkowo europejskie i ta firma należy do Goodyear/Dunlop. Dlatego o nie pytam.

P.S. Dębice też niestety szybko parcieją.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja też już chodzę i myślę nad oponami na przyszły sezon.

teraz mam 235/45/17 fuldy sportcontrol, mocno zjechane, ale czas robi swoje.

zastanawiam się nad nowymi też fuldami, najlepiej coś w okolicy cenowej jak owe fuldy, max 1400zł,

bedzie nowa felga, najpewniej 17 cali szerokości 8 cali,

opona zastanawiam się czy dedykowane 235 czy nie zejść i delikatnie naciągnąć 225...

no i chciałbym pozbyć się myszkowania jakie mam teraz na 235.

Opublikowano

do felgi 20'' i szerokosci 8,5j opona o rozm 235/30/20 bedzie dobrze lezec zeby troszke rant uwidocznic ????

jakie byscie opony polecili jakich firm z gory dzieki !

Opublikowano

Ja osobiscie posiadam Goodyear, fajne, ciche, pewnie sie jezdzi

Opublikowano

siema,

a jakie polecacie opony 195,65 r15 do a4 b5 avanta?

Opublikowano

Nokian Line, Continental Sport Contact

Opublikowano

Ja szczerze polecam Nokiany Z Line super oponki i w przyzwoitej cenie. :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Polecam Durex Aerouser. Bezpieczeństwo przede wszystkim. :)

P.S. słyszałem, że Vredestein są nie najgorsze, ale trzeba kupować modele robione w Holandii (w europie sprzedają modele robione w Chinach i Holandii i są przeznaczone na różne warunki atmosferyczne).

Opublikowano

Klebery mam zimowe i sorry, ale na większym syfie jeszcze nie jeździłem. Nie wiem jak wygląda mieszanka Klebera na lato, ale zimowe mają gównianą przyczepność i szybko parcieją. Miałem kiedyś Dębice Frigo I i co do przyczepności na śniegu lub nawierzchni oblodzonej to biły Klebery na łeb, ale były bardzo głośne na asfalcie. Fuldy z kolei są robione w Niemczech na warunki atmosferyczne środkowo europejskie i ta firma należy do Goodyear/Dunlop. Dlatego o nie pytam.

P.S. Dębice też niestety szybko parcieją.

Jeśli kupiłeś Fuldy made in Germany to miałeś szczęście... Natomiast do samych opon nic nie mam. Jeździłem na takich jeszcze w Audi 80 (195/65 14'') i złego słowa nie mogę powiedzieć. Zasada jest prosta - zalecenia producenta: właściwy indeks nośności, właściwy indeks prędkości, odpowiednio dobrany rozmiar kół i opon i przede wszystkim zalecane ciśnienie w kołach (zwłaszcza przy zmiennym obciązeniu auta!) i na koniec zdrowy rozsądek w połączeniu z techniką jazdy i każda z opon wymienianych wcześniej da radę. I Panowie, nie piszcie, że komuś opony wytrzymały tylko dwa sezony bo to są bajki z mchu i paproci. No chyba, że opona/opony miały wadę fabryczną bo w innym wypadku - wina należy tylko i wyłącznie po stronie kierowcy.... Jest tu parę speców w temacie i można zgłębić to, co było tu pisane wcześniej i wszystko będzie jasne. A co do zużycia paliwa, owszem, przy większych i szerszych oponach będzie większe - tylko o ile? Przecież nie jesteśmy w aptece, więc ile większe... :)

Opublikowano

Barum Bravuris 3, budżetówka Continentala, od kilku sezonów w mojej rodzinie na 4 samochodach, coś pięknego i nie drogo. Na jednym samochodzie jako TAXI, a tam byle czego nie założysz :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Polecam Nokian Z line świetne oponki i cena przyzwoita, co do Continental Sport Contact rozczarowały mnie na mokrym.

Opublikowano

Teraz używam oponek Goodyear 205/55/R16 91H
Przymierzam się do kupna na nowy sezon jakiś oponek, tylko zależy mi na dobrej cenie.
Co sądzicie o takich oponkach? Kormoran Runpro B2
http://www.opomarket.pl/p3889,opona-205-55r16-runpro-b2-kormoran-91h.html

Na oponeo nawet mają dobrą opinie a są dosyć tanie http://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-runpro-b2-205-55-r16-91-h

Czy lepiej dorzucić z 100zł i kupić Michelin Energy Saver+ 205/55R16 91V ???? Czy może one są przereklamowane? Na serio jakaś jest oszczędność na nich paliwa i długo się ścierają?

Opublikowano

Nie wiem, jak inni uważają, ale ja bym nigdy nie kupił Kormoranów. To, że znajdują się w grupie Michelin, to moim zdaniem tylko brand. Poza tym, etykieta F i C nie powala na kolana...

Opublikowano

Nie wiem, jak inni uważają, ale ja bym nigdy nie kupił Kormoranów. To, że znajdują się w grupie Michelin, to moim zdaniem tylko brand. Poza tym, etykieta F i C nie powala na kolana...

Co ty gadasz, założyłem do auta, nacisnalem hamulec i pojechałem kolejne 100m . Polecam wszystkim szukającym mocnych wrażeń...
Opublikowano

Witam,

Szukam jakiś fajnych opon na lato rozmiar 245/40/18 Jakie możecie polecić?

Opublikowano

Polecam poczytać trochę ten temat.

Opublikowano

A co myśclicie

Dunlop
SP Sport Bluresponse
205/55/R16 ????
Opublikowano

Co polecacie na lato fela 17'.

Sam myślałem nad Dunlop rt sportmaxx 225/45/R17, czyli standardowa 17'.

Opublikowano

na lato co polecacie 205,55,16 ???

moj roczny przelot to ok 12k i 90% z tego to jazda w miescie

czegos za niewielka kase szukam,dotychczas na debicach smigalem ale moze bym cos innego sprawdzil

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.