Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony letnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może za mało pompowałeś wiatru w koła.

Sprawdzałeś kilkoma manometrami ?

Edytowane przez Fido

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Wyświetleń 785,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Takie opony teraz robią ,u mnie dunlop popękał między bieżnikiem i guzów dostał ( było jeszcze ok 5mm),dlatego teraz kupiłem o połowę tańszą dębicę 

Opublikowano
Godzinę temu, greg2505 napisał:

Takie opony teraz robią ,u mnie dunlop popękał między bieżnikiem i guzów dostał ( było jeszcze ok 5mm),dlatego teraz kupiłem o połowę tańszą dębicę 

Właśnie najlepsze jest to, że wcześniej był hankook i po całym sezonie (te miałem właściwie tylko pół sezonu) miały równe zużycie od 6-6,5 mm z 7 oryginalnych.

1 godzinę temu, Fido napisał:

Może za mało pompowałeś wiatru w koła.

Sprawdzałeś kilkoma manometrami ?

Co miesiąc przy tankowaniu sprawdzam na tej samej stacji (która też co miesiąc kontroluję te manometry) i ciągle trzymam na 2.3-2.4 bara.

 

Do tego same zużycie bieżnika, zwróćcie uwagę na to, jak w połowie opony na zewnętrznej stronie jest prawie łyse, a trochę wyżej już normalne..

Edytowane przez Langista

Opublikowano

Tak u mnie wyglądał dunlop ,po przeciwnej stronie tego przetarcia bieżnik ok

IMG-20200912-WA0006.jpeg

Edytowane przez greg2505

Opublikowano

Mnie to wygląda na bieżnikowaną oponę, weź tu zapłać więcej za markę 'premium' mówili, "będzie dobrze mówili" :facepalm:

 

Się muszę dobrze zastanowić, czy znowu chce zaryzykować, tym razem z Goodyear, czy wrócić do średniego ale sprawdzonego hankooka ?

Edytowane przez Langista

Opublikowano

 Goodyear mam drugi komplet zimowych wcześniej ug7 ,teraz ug9 i złego słowa nie powiem ,letnich nie miałem

Opublikowano
W dniu 17.05.2021 o 22:31, Langista napisał:

Co miesiąc przy tankowaniu sprawdzam na tej samej stacji (która też co miesiąc kontroluję te manometry) i ciągle trzymam na 2.3-2.4 bara.

 

Warto mieć swój sprawdzony manometr.

Nadal mi to wygląda na zbyt niskie ciśnienie.

Ja bym pompował 2,6- 2,8 bara.

To tylko moja sugestia, specjalistą nie jestem.

Edytowane przez Fido

Opublikowano
10 minut temu, Fido napisał:

Nadal mi to wygląda na zbyt niskie ciśnienie.

2,4 bar mam w 205/55R16.

Opublikowano

ok, ale dyskusja jest w tym momencie o rozmiarze 235/45/17 o i le dobrze widzę ze zdjęcia langisty

Co rozmiar to inne parametry.

Przy 16 calach jest inne.

Sam założyłem zamiennik w postaci 215/50/17 i z doborem ciśnienia miałem wielki problem.Ale już obczaiłem.

Edytowane przez Fido

Opublikowano

Według mojej tabliczki mam 2.4.bar przy samym kierowniku. Na zimówkach trzeci rok tak jeżdżę i z bazowych 7mm mam 6mm bieżnika. Poza tym, żeby tak zużyć bieżnik w ciągu roku musiałbym chyba poniżej 2 barów ciągle mieć.. 

Opublikowano

Kupcie Nokiany i nie będziecie mieli jakichś dziwnych problemów. Ja latam na Nokianach i jest bardzo zadowolony.

Opublikowano

Spotkałem się z opiniami, że nokiany pękają po 2 latach..

Opublikowano

jeśli to pojedyncza opinia to nie ma sensu jej się słuchać, ogólnie mają dobre recenzje

Opublikowano

Dla tych, co nie wierzą :

IMG_20210521_134046.jpg

Opublikowano

Nokiany odkąd zaczęli robić za wschodnią granica straciły na jakości

Opublikowano

Na Nokiany ruskiej produkcji akurat każdy narzekał od 2015 roku już ?

Opublikowano

Witam, potrzebuje kupić dobre opony do A6 C5 1.8T 195KM, mam felgi 7.5jx17, na klapce wlewu mam podany rozmiar 235/45 r17, ale zdecydowałem się na 225/45 r17, chyba też mogą być ?

Zastanawiam się nad tymi modelami:
1. Goodyear EfficientGrip Performance 2  225/45 R17 94 W
2. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 225/45 R17 94 Y
3. Bridgestone Turanza T005  225/45 R17 94 W
4. Dunlop SP Sport Maxx RT 2 225/45 R17 94 W

Które byście wybrali ? Albo może polecacie jakieś inne modele?

Z góry dzięki za pomoc, pozdr

 

Edytowane przez bartoooo

Opublikowano

Asymmetric 5 albo t005

Opublikowano

Ja mam średnią opinie o t005, co im nie wyszła partia rok temu i po sezonie mam je do wymiany. Bierz efficientgrip performance 2 w szerokości 235, serio warto wziąć szerszego laczka.

Opublikowano
6 minut temu, Langista napisał:

Ja mam średnią opinie o t005, co im nie wyszła partia rok temu i po sezonie mam je do wymiany. Bierz efficientgrip performance 2 w szerokości 235, serio warto wziąć szerszego laczka.

Właśnie myślę czy 225 czy 235 przy sline 1bv i ori fela 17 cali s line. Ośka i 220 koni więc jak mu dam buta to gubi tą trakcję na obecnych efficientgrip perf 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.