Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony letnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Faktycznie mój błąd, B8 fabrycznie na balonach jeździ ? Co do opon, w tym przedziale cenowym lepszy będzie Continental Premium Contact 6

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Wyświetleń 787,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Jednak zostanę przy Michelin Primacy 4 :cygaro:

Moim zdaniem są lepsze.

Tym bardziej że śmigam na  zimówkach Michelin  i śmigałem na letnich

Primacy 3   Spisują się idealnie.:pali:

 

 

Michelin P4 (4).jpg

Opublikowano
1 godzinę temu, Langista napisał:

Faktycznie mój błąd, B8 fabrycznie na balonach jeździ ?

B6 fabrycznie wyjeżdżało na 195/65/15. To tak w kwestii balonów :grin:

Opublikowano
Godzinę temu, Hugo napisał:

B6 fabrycznie wyjeżdżało na 195/65/15. To tak w kwestii balonów :grin:

Racja, nie rozumiem tylko tego profilu 50 przy 17 calach, no ale ?

Opublikowano
3 godziny temu, Hugo napisał:

B6 fabrycznie wyjeżdżało na 195/65/15. To tak w kwestii balonów :grin:

Potwierdzam, mam taki rozmiar na naklejce, drugi to 235/40R18. Jest różnica. :decayed:

Opublikowano

Myślę że Michelin Primacy 4 będzie idealne.

Teraz śmigam na nowych zimówkach Michelin Alpin 5  205/60 R16

Michelin to porządna firma.:cygaro:

Michelin Alpin 5 (4).jpg

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano

Jakieś + oprócz ciut mniejszego rzucania w koleinach rozmiaru 225?

Opublikowano
Godzinę temu, Hubcio099 napisał:

Jakieś + oprócz ciut mniejszego rzucania w koleinach rozmiaru 225?

Same plusy.

Auto świetnie się prowadzi i opony są ciche.

Zrobiłem na oponach Michelin tych co mam czyli Primacy 3 (letnie) i Alpin 5 (zimowe) kilkanaście tys km i zawsze sprawdzają się świetnie w ciężkich warunkach.

Doskonała przyczepność i pewność na mokrej nawierzchni.

 

Opublikowano
22 godziny temu, NelsonPL napisał:

Same plusy.

Auto świetnie się prowadzi i opony są ciche.

Zrobiłem na oponach Michelin tych co mam czyli Primacy 3 (letnie) i Alpin 5 (zimowe) kilkanaście tys km i zawsze sprawdzają się świetnie w ciężkich warunkach.

Doskonała przyczepność i pewność na mokrej nawierzchni.

 

Czyli zostać przy rozmiarze 225, nie przechodzić na fabryczne 235 tak? Mówię o letnich oczywiście.

Opublikowano

235/45/17 to opony dla B6 i B7

225/50/17 to opona dla B8 i B9.

Jak masz B6 i B7 a chcesz węższą oponę to weź sobie 215/50/17, to może być lepsze rozwiązanie na zimę. 

225/45/17 to za małe koło.

Opublikowano
W dniu 22.09.2021 o 16:22, Anon napisał:

Jesli chodzi o Hankook to letnie Ventus S1 evo3 315/35R21w aucie 550KM  - muszę przyznać, że są średniej jakości, głośne i trzymanie takie sobie, aż dziwie się że dają je na pierwszy montaż w pewnych autach marki premium, teraz Pirelli P Zero i kompletna zmiana trakcyjna na lepsze oczywiście.

" Pewne auto marki premium " czyli Porsche Cayenne Turbo ?

Opublikowano
W dniu 9.11.2021 o 16:17, wampir napisał:

Jak masz B6 i B7 a chcesz węższą oponę to weź sobie 215/50/17, to może być lepsze rozwiązanie na zimę. 

225/45/17 to za małe koło.

Również polecę ten rozmiar.

Ja akurat letnie w tym rozmiarze użytkuję.

 

 

Opublikowano

Nie polecam Fulda Sport Control 2. Zakupiłem nóweczki w 2019 i dwie opony miały dość duże bicie góra/dół. Było to czuć podczas jazdy, ale na wyważarce bicie było widoczne minimalnie. Jak pojechałem na wyważanie dynamiczne na aucie, to się za głowę złapałem jak mocno widać jak opona biła góra/dół. Zakup w zakładzie stacjonarnym, reklamacja odrzucona. Opony Made In Poland. Kiedyś miałem fuldy i były ok, teraz ze wszystkim to jakaś loteria, co się trafi.

Opublikowano
30 minut temu, franc321 napisał:

teraz ze wszystkim to jakaś loteria, co się trafi.

Tak samo miałem z uniroyal rs3 więc reguły nie ma jak widać. Teraz mam fuldy od 2019 i brak zastrzeżeń.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Szukam powoli opon letnich, tak, co zakupię je jeszcze przed sezonem więc czasu na razie jest dużo.

Auto zakupiłem z Michelin Primacy 3 225/50R17 z 2015r z mięskiem w okolicy 4mm. Po kilku przejażdżkach po mokrej drodze doszedłem do wniosku, że strasznie szybko tracą kontakt z nawierzchnią, gdy próbuję przejechać szybciej przez rondo. W moim odczuciu 6 letnia opona premium nie powinna się tak zachowywać, tym bardziej, że nie jest to produkt do ekodrivingu. Obecnie mam założone nowe zimówki i mogę w tych samych miejscach jechać zauważalnie szybciej bez utraty przyczepności na mokrym. Jeszcze zanim zakupiłem A4 myślałem o kupnie Pilot Sport 4 do auta na lato no ale teraz mam wątpliwości czy warto dopłacać do Michelina czy może lepiej kupić coś w okolicy 400zł i zmienić po 3-4 latach na coś nowego, nawet jeśli będzie jeszcze dużo bieżnika ale guma nie będzie już kleić po deszczu tak, jak powinna.

W poprzednim aucie miałem od momentu zakupu jakieś Firestony i przez 6 lat łącznego użytkowania zjechałem je do 4.5-5mm ale już po 4 roku od produkcji były śliskie na mokrym. Później zakupiłem RainExperty ale te były na zakrętach zbyt miękkie i obłędnie głośne a na osi napędowej zniknęły do ok 3.5-4mm po 6-8k km ale za to dawały niezłą trakcję i nieźle radziły sobie z aquaplaningiem. Kolejny sezon był już na Dębicy Presto HP i przyznam, że w 1 sezonie nie miała żadnych wad, od 2giego jakby nieco gorzej radziła sobie z głębszymi kałużami ale poza tym ciągle cicha i przyczepna, pod koniec 3 sezonu bez zmian pomimo bieżnika już nieco poniżej 5mm.

Od opony oczekuję względnej ciszy i dobrego zachowania podczas ulewy dłużej niż 3 lata od zakupu więc Uniroyale raczej odpadają z 1wszego powodu i może z racji szybkiego zużycia z 2giego powodu także. Co zatem pozostaje godnego uwagi i z czego będę zadowolony min 3-4 sezony (a w przypadku droższych opon 5-6)? Przebiegi roczne na letnich w okolicy 6.000km i ostatnio styl jazdy raczej normalny no ale zapas przyczepności na mokrym muszę mieć.

Opublikowano

Myślałem, że problem dotyczy tylko opon zimowych Nokian,

Warto, to reklamować?

dot 5219 strasznie pękają tak samo jak i zimówki.

IMG_20211122_144246_4.jpg

IMG_20211122_144636_4.jpg

Opublikowano
53 minuty temu, Wind911 napisał:

Myślałem, że problem dotyczy tylko opon zimowych Nokian,

Warto, to reklamować?

dot 5219 strasznie pękają tak samo jak i zimówki.

IMG_20211122_144246_4.jpg

IMG_20211122_144636_4.jpg

Zawsze warto zareklamować,tylko bezpośrednio do producenta ,nie przez sklep z którego kupujesz

Opublikowano

To nie tylko problem nokianów, to samo zuaważyłem w fuldach i miechelinach. Tak zapewne wychodzą oszczędności na "hiper mieszankach" gumowych. Powiedzą Ci, że to naturalne starzenie się gumy, wpływ czynników zewnętrznych typu słońce, wilgoć, zmiany temperatur. Od nowości mam zimowe daytony dw510 z 2014 roku - mięsa jeszcze sporo, bieżnik mięciutki i zero jakichkolwiek spękań, czy innych niepokojących zmian powierzchniowych. Chyba im bardziej premium guma tym szybciej trzeba zmieniać, bo szybciej się starzeje niż zużywa bieżnik.

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Ja miałem dokładnie to samo z Bridgestone tyle że letnie, te pęknięcia to mam na całej oponie co kilka cm, opona ma rok :)

Opublikowano

Mam je na felgach, rozpatrzyli komu pozytywnie taką sprawę?

Teraz je zdjąć kurier, to chyba przeszło 100PLN wyjdzie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.