Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim dołożone po to żeby kontrolować temp oleju w silniku i oleju w skrzyni. Mam nadzieję że uda się dołożyć funkcjonalność żeby wyświetlać dane z tpms i dodatkowo po wbiciu wstecznego bloki z odległościami dla danego czujnika ale nad tym autor vfiza ma popracować.

W przyszłości chodzi mi po głowie jakiś SWAP na 2.0tfsi z automatem w Q ale to na razie luźne myślenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę pomysł na tytuł "Najbogatszy ALT Multitronic' :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno mówiłem, że to najlepiej wyposażone ALT na forum będzie :P a może i w PL hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, możemy szukać konkurencji na forum :) jak ktoś widział lub wie że jest taki ALTek z wypasem dajcie znać :) może się zainspiruję czymś.

A tak poważnie to silnik zawsze można zmienić :naughty: a co z wyposażenia dołożone to już w aucie zostaje :)

Ciekawe co jeszcze można dołożyć do mnie? jakieś pomysły? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MaTeo85 napisał:

Ciekawe co jeszcze można dołożyć do mnie? jakieś pomysły? :polew:

Masz grzany tył? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Arszen napisał:

@Bart-S swego czasu miał dobrze doposażona sztukę

 

Autko Bartka znam, w sensie czytałem jego temat.

Wiele jest kolegów co mają więcej bajerów u siebie niż ja :) tu w formie konkurencji chodzi o znalezienie konkretnie takiej B6ki z silnikiem ALT :) oczywiscie "zawody" z przymrużeniem oka.

Co do kolejnych modów to:

- chodzi mi po głowie słonecznik z pilotem od Homelink'a w kolorze szarym, niestety znalezienie takiego graniczy z cudem chyba że ktoś ma z was na handel taki słonecznik.

- mam w piwnicy lodówkę w schowek więc może wpadnie do auta? Tylko szkoda mi trochę miejsca w schowku.

- myślę też nad roletkami w tylne drzwi, gdyby ktoś miał boczki z roletami od avanta w kolorze soul to proszę o info

- grzanej kanapy nie chcę bo szkoda wydawać hajs jak i tak nikt tam nie siedzi, córa jeszcze ładnych kilka lat będzie miała fotelik, a z czasem audi będę jeździł sam bo żonie będzie trzeba znaleźć coś lepszego niż Seat, niestety nie chce nim jeździć.

- pdc przód? Nie chcę bo to w żadnym wypadku nie jest pomocne, a ustrzelić zderzak pod spryski i pdf do tego w sline to już graniczy z cudem, nawet nowego w ASO już nie ma w tej wersji.

- jeszcze po głowie chodzi mi przesiadka na MCE z B7 i zmiana szyby pod czujnik deszczu.

- czarnego sufitu z sline nie chcę bo będzie za ciemno dla mnie, mam dół czarny do tego dekory w Black piano więc sufit zostaje szary dla jakiegoś kontrastu.

 

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaTeo85 napisał:

pdc przód? Nie chcę bo to w żadnym wypadku nie jest pomocne, a ustrzelić zderzak pod spryski i pdf do tego w sline to już graniczy z cudem, nawet nowego w ASO już nie ma w tej wersji.

I dobrze, bo to za wiele mi nie pomaga ? jest tylko jako kolejny haczyk z dodatkowego wyposażenia, no i wydatek jak padną czujniki... Dlatego ciekaw jestem tych Twoich Vemo, może jak trochę zarobię znowu na lampach to kupię na próbę też żeby zobaczyć czy dadzą radę ? pewnie i tak je założę szybciej niż Ty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamil-vag napisał:

Dlatego ciekaw jestem tych Twoich Vemo, może jak trochę zarobię znowu na lampach to kupię na próbę też żeby zobaczyć czy dadzą radę ? pewnie i tak je założę szybciej niż Ty ???

Bardzo prawdopodobne bo moje muszą czekać do lutego zanim pojadą do malowania. Niestety z moją pracą już tak jest że człowiek nigdy nie wie kiedy trzeba jechać i na ile.

Z innych niż Vemo są też na rynku z Hella 6PX 358 141-251 więc może warto takie przetestować też? myślę że i jedne i drugie będą o niebo lepsze od chińczyków z allegro po 30zł.

Cena oryginału powala bo na dzień dzisiejszy w ASO jeden czujnik to 509zł :facepalm:

co do lamp to wczoraj się ktoś ogłaszał na forum że kupi Bixy :) więc działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cie, ze dalej dodajesz i dodajesz kolejne graty :)

Czujnik jakosci powietrza masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, trepek napisał:

Czujnik jakosci powietrza masz?

U mnie niby jest, jednak nie zauważyłem nigdy żeby wewnętrzny obieg powietrza zamykał się automatycznie a w kodach wyposażenia mam tak:

Ogrzewanie-układ klimatyzacji 9AK Climatronic z kontrolą recyrkulacji sterowaną
czujnikiem jakości powietrza" Nie zawiera freonu.

Posiadam też przycisk OFF w panelu klimatyzacji.

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trepek napisał:

Podziwiam Cie, ze dalej dodajesz i dodajesz kolejne graty :)

Czujnik jakosci powietrza masz?

A no dodaje bo lubię ten samochód :) jest po prostu dopasowany do mnie, a braki uzupełniam ciągle.

Co do czujnika jakości to nie mam, jest to jakiś pomysł więc przemyśle jak mi się gdzieś w oczy rzuci klimatronic z grzanymi stołkami, 2din z b6 i pod czujnik

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pelonek1 napisał:

U mnie niby jest, jednak nie zauważyłem nigdy żeby wewnętrzny obieg powietrza zamykał się automatycznie a w kodach wyposażenia mam tak:

Ogrzewanie-układ klimatyzacji 9AK Climatronic z kontrolą recyrkulacji sterowaną
czujnikiem jakości powietrza" Nie zawiera freonu.

Posiadam też przycisk OFF w panelu klimatyzacji.

O co chodzi?

Generalnie jak jechałbyś za jakimś smrodzącym dieslem to powinien sie włączyć obieg zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, trepek napisał:

Generalnie jak jechałbyś za jakimś smrodzącym dieslem to powinien sie włączyć obieg zamknięty.

Czuję często te smrodzące diesle i nic się nie włącza niestety. Mam B7 i jest przycisk OFF a nie mam drugiego przycisku od obiegu wewnętrznego tego z literką A czyli automatycznego - czy tak ma być u mnie, czy może ktoś wymienił panel klimatyzacji? W ogóle to zajrzę czy jest ten czujnik pod maską. Z kodów wyposażenia wynika że powinien być raczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przycisk OFF na panelu climatronika to nie bedzie dzialac Ci czujnik jakosci powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelonek1 napisał:

Czuję często te smrodzące diesle i nic się nie włącza niestety. Mam B7 i jest przycisk OFF a nie mam drugiego przycisku od obiegu wewnętrznego tego z literką A czyli automatycznego - czy tak ma być u mnie, czy może ktoś wymienił panel klimatyzacji? W ogóle to zajrzę czy jest ten czujnik pod maską. Z kodów wyposażenia wynika że powinien być raczej?

https://a4-klub.pl/topic/115990-montaż-i-działanie-czujnika-jakości-powietrza-klimatronic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz pomysł na homelinka...ori czy przeróbka jak w poniższym wątku?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lucasek napisał:

A jaki masz pomysł na homelinka...ori czy przeróbka jak w poniższym wątku?

 

 

Niestety Ori homelink jest już trochę przestarzały i nie współpracuje z wieloma nowszymi bramami. Najprostszy sposób to przerobienie panelu tak żeby służył tylko za przyciski do pilotów schowanych gdzieś w niewidocznym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było, ale nie oznacza to że nic nie działam :)

Odbieram wszelkie możliwe graty i w przyszłym tygodniu daje mały zestaw zabawek do lakiernika:

- zderzak przód S-line (ori nowy) z dokładką (z allegro)

- listwy drzwi S4 ori w bardzo fajnym stanie

- zderzak tył ori S-line z PDC i wydechem na jeden kominek pod mojego ALTka

Do tego wszystkiego brakuje mi już tylko środkowej kratki, przez chwilę chodziła mi po głowie ori z aso ale ok. 600zł to trochę przegięcie, choć używki nie są specjalnie tańsze. Ostatecznie wpadnie Golf VI GTI w plaster miodu (mniejsza szansa że zaraz ktoś ukradnie).

Z innych ciekawych zabawek odebrałem daszek i moduł Homelink'a. Postanowiłem że sprawdzę najpierw czy na ori module zaskoczy moja brama do hali garażowej, jak nie to pobawię się lutowanie i przerabianie pod dedykowany pilot do bramy.

Przyszłościowo zaopatrzyłem się w lustro fotochrom z kompasem z B7 z czujnikiem deszczu (chodzi mi ciągle swap mce po to żeby mieć ori rozwiązanie do DRLi. Drl będę miał wsadzony w halogeny, dorwałem lampy 2w1 przeciwmgielne i drl z homologacją i wszystkimi znakami na kloszu, nie pasują idealnie ale myślę że będzie dobrze. Jutro mam w planie przymiarki i modzenie uchwytów do tych lampek.

Wpadnie też nowa klamka drzwi pasażera z wersji USA, wcześniej kupiłem taką do malowania, ostatecznie ta wpadła nówka, a ta co była leci do Kamila.

Kupiłem też 4 nowe dekle do felg więc te wrócą do oryginalnego koloru, listwy drzwi też idą w kolor, jak nie będą mi pasowały to prysnę gumą w sprayu na czarny mat czy jakiś grafit.

IMG_20210211_170428.jpg

IMG_20210211_165719.jpg

IMG_20210211_170404.jpg

IMG_20210208_152204.jpg

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była cisza przed burzą  ??️?

Nie mogę się już doczekać jak wrzucisz to wszystko na auto i porobisz zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...