Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

No to kiedyś pomyślę nad tym jeszcze :)

Warto pójść w nowy zestaw jeżeli jest możliwość finansowa. Nowe graty powinny trochę dłużej potrzymać, a także nowe sterowniki pozwalają na pracę ze smartfonem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update :)

z tematów ogarnąłem do końca składane lusterka prawa i lewa strona, moduły od kkam'a, blendy LED. Jutro wsadzę szkła z fotochromem i temat lusterek zamknięty :banan:

Do kompletu w prawe drzwi wpadła nową klameczka z wersji USA, kiedyś podmienie przyciski na nowe bo te co mam nie są idealne.

IMG_20210323_081902.jpg

byłem dzisiaj po zabawki w ASO i tak stałem się posiadaczem Ori zaślepki bixa prawa stroną (nie ma ich już i nie będzie, wycofane z produkcji, a w magazynach pusto), zresztą lewy też mam bo też ich już nie ma i więcej nie będzie (w pl jest chyba jeszcze z 8szt.)

do tego kupiłem kostkę do poduszki przy module kierownicy... Bo po raz kolejny wpadnie mały mod (ile to już razy tam grzebałem :facepalm:) wpadnie kierownica z grzaniem, taką sama jak mam obecnie tylko z dodatkowym guziczkiem :) do tego moduł R i taśma.

IMG_20210322_103202.jpg

IMG_20210322_103247.jpg

IMG_20210322_103334.jpg

A na zaś zostawiam klimatronik bo już czasu zabraknie przed wyjazdem na niego, muszę dokupić czujnik i będzie można podmienić :decayed:

IMG_20210322_103437.jpg

Także tego tamtego... Coraz mniej fajnych zabawek zostaje do włożenia do auta. Ale jest jeszcze co robić. Muszę skończyć mod foteli elektrycznym z pamięcią i zmienić plecy kanapy na wersję z otworem na narty, co dalej? Się zobaczy co na rynku trafię:grin: 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem swap przycisków od MF, i do kierownicy która przyszła wsadziłem MF w chromie. Nie obyło się bez przekładania całej elektroniki tak żeby chromowane przyciski obsługiwały grzanie. Myślę że się wszystko udało, rano sprawdzę.

A gdyby ktoś chciał to mam moją starą kierownicę tyle że z obudowami przycisków MF czarnymi (jak z B7) do tego moduł Q i taśmę pasującą P&P do B6 (stary typ wtyczki airbaga) na handelek, w tej sprawie zapraszam na PW.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaTeo85 napisał:

byłem dzisiaj po zabawki w ASO i tak stałem się posiadaczem Ori zaślepki bixa prawa stroną (nie ma ich już i nie będzie, wycofane z produkcji, a w magazynach pusto), zresztą lewy też mam bo też ich już nie ma i więcej nie będzie (w pl jest chyba jeszcze z 8szt.)

Pustoszysz ASO. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, george napisał:

Pustoszysz ASO. :decayed:

Ta, jak nie odwiedzę ASO raz w tygodniu to chory jestem :polew:

Kodowanie kierownicy ogarnięte, grzanie działa :decayed: Nowe przyciski MF mają też obsługę łopatek i chyba też wpadną do kompletu jak kierownica na to pozwoli, muszę dojść jak to się montuje do kierownicy i czy da się punkty mocowania jakoś dorobić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aucie to więcej nowych części teraz niż starych ?

Jeszcze kiedyś pojedzie do muzeum w DE... ALT unikat ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Ta, jak nie odwiedzę ASO raz w tygodniu to chory jestem :polew:

Nałogowiec. :whistling:

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Jeszcze kiedyś pojedzie do muzeum w DE... ALT unikat ?

Hans powie do Helmuta "Polak codziennie dzwoni, żeby posłuchać wycia silnika z CVT". :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żartów ? Mati chyba już na ten moment może się poszczycić najlepiej wyposażonym ALT na forum, w PL, a może i na świecie? 

Z jego zapałem i możliwościami to z czasem może być nie tylko ALT ale i ogólnie B6 ?

Także brawa dla tego pana ??

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się tu dzieje :thumbup:

Jak już wyczerpiesz pomysły na doposażanie to co potem? Może jakiś swap silnika? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, R4xx napisał:

Dużo się tu dzieje :thumbup:

Jak już wyczerpiesz pomysły na doposażanie to co potem? Może jakiś swap silnika? :kox:

Też się zastanawiam co dalej :) od pewnego czasu chodzi mi po głowie swap na 2.0T z automatem i Q, tylko jak już będę robił to kompleksowo remont wszystkiego i dopiero do auta. Więc pewnie trochę się zejdzie z tym. Z moją pracą i wyjazdami to trzeba liczyć w latach :facepalm:

Na teraz wyszedł mały problem bo napinacz pasa kierowcy się wysypał i nie zwija pasa, zamówiłem już drugi z exeo bo sporo świeższy. Jutro będzie, mam tylko nadzieję że sterownik airbagów go polubi i nie sypnie błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil-vag napisał:

Nie ma żartów ? Mati chyba już na ten moment może się poszczycić najlepiej wyposażonym ALT na forum, w PL, a może i na świecie? 

Z jego zapałem i możliwościami to z czasem może być nie tylko ALT ale i ogólnie B6 ?

Także brawa dla tego pana ??

+1.

33 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Też się zastanawiam co dalej :) od pewnego czasu chodzi mi po głowie swap na 2.0T z automatem i Q, tylko jak już będę robił to kompleksowo remont wszystkiego i dopiero do auta. Więc pewnie trochę się zejdzie z tym. Z moją pracą i wyjazdami to trzeba liczyć w latach :facepalm:

Na teraz wyszedł mały problem bo napinacz pasa kierowcy się wysypał i nie zwija pasa, zamówiłem już drugi z exeo bo sporo świeższy. Jutro będzie, mam tylko nadzieję że sterownik airbagów go polubi i nie sypnie błędem.

Nie od razu zbudowano Rzym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj lecieć do roboty, ale mi odwołali wyjazd, jakieś problemy z dokumentami na wjazd... Nie ważne. Ważne że przyszedł nowy, używany pas z exeo, podmieniony i ładnie działa, zwija się aż miło (pas z 2010 roku) do tego z pasem przez przypadek kupiłem ładny przycisk w klamkę pasażera i już jest podmieniony B)

Korzystając z czasu ogarniam dalej zaległe mody i tak wyrezałem oparcie kanapy z otworem na narty :) było trochę zabawy, ale wszystko się udało :) przy okazji podmieniłem uchwyt na kubki bo mój był brzydki a w kanapie którą dostałem był w bdb stanie.

Kilka fotek z prac:

IMG_20210326_122948.jpg

IMG_20210326_123229.jpg

IMG_20210326_131705.jpg

IMG_20210326_131727.jpg

I fotki starych gratów, pas wygląda jak by coś go zjadło i kompletnie nie chce się zwijać, a uchwyt na kubki wygląda jak by ktoś kiedyś go zakleił i od taśmy został taki brzydki ślad.

IMG_20210326_144917.jpg

IMG_20210326_144941.jpg

IMG_20210326_131946.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MaTeo85 napisał:

przez przypadek kupiłem

??

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamil-vag napisał:

??

No dokładnie, przez przypadek, jak już pas zamawiałem z allegro to przejrzałem z ciekawości czy czegoś tam gościu nie sprzedaje o by za jedną wysyłką ogarnąć :) no i patrz trafiłem hehe, a naprawdę w ładnym stanie guziczek się trafił.

Przy okazji wrzucę jakieś foto bo w końcu nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w tym tygodniu minęło 5 lat jak jestem posiadaczem B6ki. Były to dosyć owocne lata w postaci różnych modyfikacji i dopieszczania auta :) Na dzień dzisiejszy auto ma niespełna 242000 km co oznacza że w moich rękach (i rękach żony) zrobione zostało 69000 km.

Ze spraw typowo usterkowych na całe 5 lat trzeba było zrobić 2krotną naprawę kompleksową układu klimatyzacji (niestety pomimo dobrych części i nie oszczędzaniu w tym temacie, trzeba było zrobić wszystko 2 razy) po za tym zrobiłem po kupnie rozrząd, wymianę cewek zapłonowych po awarii jednej z nich, wymieniony termostat z uwagi na pęknięty króciec, rurę dolotową wraz z odmą i uszkodzony alternator (padł w drodze), to tyle z pamięci (pewnie o czymś zapomniałem) generalnie z samochodu jestem bardzo zadowolony, parę kilogramów kabli dołożyłem, trochę extra wyposażenia wpadło i już są plany i pierwsze kroki poczynione na dalsze mody i dopasanie auta :)

Ile hajsu włożyłem w auto lepiej nie wiedzieć i nie liczyć :) pewnie na jednej taczce by się nie zmieściło hehe

Na dzień dzisiejszy dziękuje wszystkim za dobre słowo no i za inspirację, bo non stop przeglądam Wasze tematy i podglądam co by tu jeszcze można było wsadzić...

Na pewno duży wpływ na kierunek i kilka modów miał @kamil-vag oczywiście kilku z Was dołożyło cegiełkę i skusiło mnie na jakiegoś moda, jak to dzisiaj zrobił @pila24:decayed: ale na temat kolejnego moda napiszę jak przyjdą graty :)

:hi:

 

  • Pomoc techniczna 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej wspomniałem jakieś kolejne mody są w planach i tak dzisiaj zapukał do drzwi kurier z gratami :)

Przytargał takie cudo:

IMG_20210330_101622.jpg

IMG_20210330_102257.jpg

 

Będzie ogrzewanie postojowe :banan:trafił się całkiem fajny zestaw bo z kompletnymi wężami wodnymi, jedyne miejsce gdzie trzeba będzie przeciąć stary wąż to tu przy pozycji 2 na foto, pozycja 1 wchodzi p&p w miejsce obecnego węża przy króćcu w głowicy, do tego wpadła pompa paliwa z wyjściem na pompkę dozująca paliwo do ogrzewacza. Przełożę tylko górę, czyli to co widać na foto, reszta zostanie moja.

IMG_20210330_101622 opisy.jpg

Z brakujących zabawek do całości musze ogarnąć zbiorniczek spryskiwaczy (musi być inaczej wycięty żeby było miejsce dla ogrzewacza) i pompkę dozującą wraz z wężem paliwowym. Tu zastanawiam się czy kupić ori ale używaną pompkę z jakiegoś nowszego auta ( B8, B9, Q5 czy A6) czy skusić się na zamiennik niewiadomego pochodzenia z firmy MTM Motorisierung Technik UG (wg. google firma jest polaka, a siedziba w gorlitz u niemców... zastanawiam się czy dla uwiarygodnienia pochodzenia towaru?)  może ktoś miał do czynienia z tym ustrojstwem i coś podpowie?

Oczywiście moduł pod pilota też jest, niestety pilota brak, kiedyś jak się trafi to będzie :) Z tego co wyczytałem w internetach, do pilota nie trzeba zmieniać wzmacniacza na taki pod antenę Webasto, wystarczy do sterownika pilota wpiąć przewód antenowy fakra i ostatnie kilka/kilkanaście centymetrów odciąć ekran i zostawić tylko żyłę sygnałową tak żeby robiła za antenę. Zobaczymy jak będzie w żeczywistości.

z innych zabawek, to przyszły łopatki do zmiany biegów i kusi mnie bardzo żeby je wsadzić do tej mojej kierownicy...

Przy okazji wczoraj wymieniłem czwórnik odmy na nowy, i przejście grodziowe od podciśnienia do servo hamulców, podsysało mi tam już powietrze na nim co powodowało błąd w ecu silnika.

Serwis olejowy też był zrobiony tydzień temu przy 241500 km (Ravenol VMP 5W30 plus Archoil 9100) wraz z filtrami oleju, powietrza i kabinowym.

IMG_20210330_101646.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały mod na listę :decayed:

Kierownica z grzaniem była wczoraj bez łopatek do zmiany biegów, a dzisiaj jest już z ;)

IMG_20210331_133404.jpg

I kilka fotek z rezania:

IMG_20210331_102531.jpg

IMG_20210331_105627.jpg

IMG_20210331_105611.jpg

IMG_20210331_103553.jpg

Dosyć gruba jest ta skóra i trochę ciężko ją ogarnąć tak jak fabryka, jakieś tam drobne niuanse widać, ale na aucie nikt i tak tam nie zagląda, a efekt końcowy jest zadowalający. Wszystko zakodowane, działa i jest :banan:

Jak ktoś chce się bawić to trzeba uzbroić się w cierpliwość, powoli docinać po kawałku (łatwiej jest deskę pocieńkować niż ją później pogrubasić... Jak to mawia mój znajomy), przymierzać, docinać aż będzie ładnie i przycisk nam wejdzie :) uwaga, nie każde MF obsługuje łopatki, trzeba upewnić się że mamy 3pinowe gniazdo w płytce od boku żeby było gdzie się wpiąć.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...