Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

ciężko powiedzieć za ile bo to była traskacja wiązana i to tak w zamian za braki dostałem to za niewielką dopłatę. Niedawno widziałem też ktoś na forum sprzedawał taki panel jak dobrze pamiętam. Nie jest to strasznie popularny temat ale bywa czasem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Jak planujesz zmontować tylny panel grzewczy? Jakiś czas temu szukałem i tego w europie nie ma :mellow: 

WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Audi A4 B6 8E Schalter Sitzheizung 8E0857706B bei eBay. Kostenlose...

 

WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Schalter Regler hinten Audi A4 S4 B6 B7 Sitzheizung 8E0963563...

 

WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Audi A4 / S4 8E B6 Schalter Sitzheizung Doppelregler 8E0963563...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany od mechanika :) tuleje w przednich sankach wymienione, wpadły 4 nowe z lemfordera. Do tego zrobiona po raz kolejny geometria, już mam nadzieję nic nie będzie stukało.

IMG_20210630_184154.jpg

Przy okazji zmontowałem nowy panel od grzania siedzeń i centralnego w jeden. Na dniach może wsadzę do auta i ogarnę kable? Zobaczymy na co czas pozwoli.

IMG_20210630_151812.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu montujesz przycisk do centralnego z tyłu? Jaka myśl się za tym kryje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Samochód odebrany od mechanika :) tuleje w przednich sankach wymienione, wpadły 4 nowe z lemfordera. Do tego zrobiona po raz kolejny geometria, już mam nadzieję nic nie będzie stukało.

Czy podasz namiary? Po konserwacji podwozia będę musiał zająć się tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Muskel1 napisał:

W jakim celu montujesz przycisk do centralnego z tyłu? Jaka myśl się za tym kryje?

Jakaś strasznie głęboka myśl temu nie przyświeca :) bardziej chyba kolejna opcja wyposażenia na liście :banan:

Często mi się zdarza zostawić kluczyk w stacyjce i po wyjściu np. do bagażnika jest problem bo muszę się wracać odryglować zamki (mam włączoną blokadę drzwi po przekroczeniu 15km/h)

Od kiedy żona ma guzik pod ręką jest łatwiej więc w razie co pasażer z tyłu będzie miał taką samą możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MaTeo85 napisał:

Jakaś strasznie głęboka myśl temu nie przyświeca :) bardziej chyba kolejna opcja wyposażenia na liście :banan:

Często mi się zdarza zostawić kluczyk w stacyjce i po wyjściu np. do bagażnika jest problem bo muszę się wracać odryglować zamki (mam włączoną blokadę drzwi po przekroczeniu 15km/h)

Od kiedy żona ma guzik pod ręką jest łatwiej więc w razie co pasażer z tyłu będzie miał taką samą możliwość.

Ale nie jest tak, że pomimo automatycznego ryglowania, zamki odryglowują się gdy kierowca otworzy swoje drzwi?:eusathink:Czy może w B6/B7 było inaczej. Już nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Ale nie jest tak, że pomimo automatycznego ryglowania, zamki odryglowują się gdy kierowca otworzy swoje drzwi?:eusathink:Czy może w B6/B7 było inaczej. Już nie pamiętam dokładnie.

Niestety odryglowuje tylko te drzwi które się otwiera (po 2gim pociągnięciu klamki, chyba że się wyciągnie kluczyk ze stacyjki to wtedy odrygluje wszystkie drzwi.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, już zapomniałem.  W takim razie przycisk ma jak najbardziej prawo bytu:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 13:40, MaTeo85 napisał:

IMG_20210509_121520.jpg

 

Pamiętasz może jaka powinna być dokładna długość wiązki pomiędzy sterownikiem w bagażniku a przednią częścią samochodu? A wiązkę od piecyka do słupka A gdzie dorwałeś i jaki ma ona numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucasek napisał:

Pamiętasz może jaka powinna być dokładna długość wiązki pomiędzy sterownikiem w bagażniku a przednią częścią samochodu? A wiązkę od piecyka do słupka A gdzie dorwałeś i jaki ma ona numer?

Nie pamiętam, ale mogę zrobić pomiary, co do wiązki od pieca do słupka A trafiłem ją wraz z piecykiem.

Jak będziesz chciał to mogę zrobić taką samą, ale to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) po kilku miesiącach ciszy w wątku i generalnie braku czasu, coś powoli zaczyna się ruszać.

Dzisiaj cały dzień spędziłem w garażu... na tapecie jest w końcu montaż ogrzewania dodatkowego/postojowego. Przez ostatnie miesiące na spokojnie organizowałem wszelkie niezbędne fanty jak rurki paliwa, śrubki, złączki, węże wodne, cały nowy wklad pieca.

od rana walczyłem z tym czego nie widać, zrobiłem swap części pompy paliwowej w zbiorniku tak aby mieć kruciec od poboru paliwa pod ogrzewanie.

 

Później zabawa poszła na całego, demontaż końcowego tłumika, przekrecenie tłumika środkowego tak aby mieć dostęp do punktów montażowych rurki paliwowej, zdjęcie lub poluzowanie osłon pod montaż pompki dozującej paliwa oraz rurki paliwowej od pompki aż do komory silnika.

udało się też upchnąć piecyk na swoim miejscu, zmienić zbiorniczek płynu do spryskiwaczy i złożyć to wszystko kupy.

Na kolejny raz muszę zdemontować kolektor ssący (pozbywam się instalacji gazowej), wywalić parownik, zmienić węże wodne i podłączyć wodę do piecyka. Na koniec zostanie puścić wiązkę od słupka A do piecyka i podłączyć zasilanie oraz komunikację.

 

Na poniedziałek jadę zmienić olej, tarcze klocki plus zaciski, a za kilka dni wpadną nowe koła :)

 

Poniżej kilka fotek z prac.

20220421_190353.jpg

20220422_100052.jpg

20220422_114605.jpg

20220422_114610.jpg

20220422_114647.jpg

20220422_135008.jpg

20220422_170757.jpg

20220422_170743.jpg

20220422_184627.jpg

20220422_175225.jpg

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

Trochę roboty z tym jednak jest :thumbup1:.

W najczarniejszych snach nie myślałem że aż tyle :facepalm:

Gdyby robić to z pomocnikiem nie byłoby tragedii, samemu jednak pewne tematy się ciężko robi. Najważniejsze że w końcu znalazłem trochę czasu żeby to ruszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, staniek napisał:

Na przyszłą zimę będzie jak znalazł :)

Dokładnie może do kolejnej zimy wszystko uda się zakończyć, patrząc w jakim tempie wszystko montuję :polew: No ale niestety taka praca że mało w domu ostatnio bywam, jak by mogli to z roboty na robotę by nas wszystkich w firmie wysyłali, tyle roboty jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień był bardzo owocny:)

Ruszyłem z domu, po drodze zabrałem kolegę @lewiatan1989 i udaliśmy się w drogę... pojechaliśmy spotkać się z @kamil-vag. Pogoda była zacna, kilometry mijały jeden za drugim, przyjemność z jazdy ogromną, ale nie to było najważniejsze. Kamil w bagażniku wiózł przez pół Polski piękne koła specjalnie dla mnie :) Na parkingu odbyła się szybka przymiarka. 

20220428_123841.thumb.jpg.2403256b05243c98a1f05e5dbdb6fe0e.jpg

Było to nasze pierwsze spotkanie na żywo z Kamilem, tak to tylko dyskutujemy na forum i przez messengera, także miło było Cię Kamilu poznać osobiście i pogadać :hi:

Wracając zajechaliśmy do Darka i koła wpadły na auto. Dzięki Darku za pomoc, i użyczenie lewarka, kluczy itp.

Koła siadły pięknie :decayed:

20220428_173328.thumb.jpg.bb9649c8788ad11729794d6ad680eb60.jpg

20220428_173336.thumb.jpg.5de47823fa3504cc329160d1a1083a1e.jpg

20220428_173341.thumb.jpg.d1660a40f57d9cf79d91bc32f8226ed5.jpg

20220428_173348.thumb.jpg.c79a05a158c9a91bbf0c8283b2e50ffc.jpg

Tył siedzi idealnie, przód wystaje ze 2mm więcej chyba nie. Nic nie obciera i jest pięknie.

  • Pomoc techniczna 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te felgi po bracie i korci mnie żeby je założyć ale 18' i 245 opona zwiększy mi tylko spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to siadło! 

Auto na żywo prezentuje się mega, dosłownie jak nowe, wszystko zadbane, wylizane, cieszy oko taka B6 ? widać, że u Mateusza nie ma lipy... 

Co do spotkania, fajnie się było zobaczyć i żeby mnie czas nie gonił, to rozmowa się nam tak kleiła, że by do wieczora przegadał pewnie ?

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...