Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Langista napisał:

Według Etki 3,5l :hi:

No widzisz, jak szukałem numeru zbiorniczka to nie zwracałem uwagi czy jest podana pojemność, a w telefonie etki niestety nie mam. Już nie muszę szukać tej informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 11:45, kamil-vag napisał:

Odkop, ale w Polsce są po 600 PLN 

SKLEPHADRON.PL

Światła do jazdy dziennej DRL + przeciwmgłowe do VW Golf V (2003-09) EinParts MaxLed DuoLight skośne, fi 90 mm, LEDy CREE, 2 funkcje w 1 lampie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to nie te są wg mnie. Muszą być z GV GTI. tam inny kąt ścięcia jest lampy, tu tak średnio ścięte są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Muszą być z GV GTI. tam inny kąt ścięcia jest lampy, tu tak średnio ścięte są

Od Golfa V GTI pasują pod zderzak s line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej pasują, te moje są właśnie dedykowane go GV GTI, kształt mają ok tylko są obrócone lekko. no i mocowania trzeba sobie kombinować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia to, że dzienne mają większą moc od przeciwmgłowych :D Ja mam "+150% OSRAM H11 12V 55W NIGHT BREAKER LASER DUO" co teoretycznie dają 1500 lumenów, nowe lampy przeciwmgłowe i dalej świeci to mega średnio. Co prawda musi to 'doświetlić' już mocne światło z ksenonu ale czuję dalej niedosyt, bo podczas mgły te światła nie spełniają swojej funkcji.. Musze je jeszcze raz ustawić zgodnie z instrukcją, może coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie przy aucie niewiele się dzieje, wróciłem na 4 dni do domu, we wtorek znowu lecę do Norwegii. Udało się w piątek odebrać kilka zabawek i tak wpadły następujące fanty.

Ori dywaniki gumowe na tył (używane w bardzo dobrym stanie)

IMG_20210509_120143.jpg

Przycisk centralnego zamka dla pasażerów na tylnej kanapie (spokojnie czeka na montaż)

IMG_20210509_121513.jpg

Kolejne części układanki pod ogrzewanie postojowe (potocznie zwane Webastem) czyli wzmacniacz antenowy, wiązka kablowa od piecyka do słupka A, pompka dozująca paliwa wraz z przewodem od zbiornika do pompki. Do tego uchwyty pod przewód paliwowy idący od pompki do piecyka, uchwyt montażowy pompki i najważniejsze pilot zdalnego sterowania.

IMG_20210509_121520.jpg

IMG_20210509_121830.jpg

W piątek też udało się odebrać i założyć setup kół na lato, wróciłem z kolorem felg do oryginalnego, do tego doszły nowe dekielki, a na sam koniec wpadły czujniki TPMSu w każde koło. System jest już kompletny, trzeba zrobić kodowanie wszystkiego i przetestować działanie.

IMG_20210507_112114.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Specjalnie przy aucie niewiele się dzieje

No tak ? 

 A potem wyliczanka ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się uruchomić wszystko i TPMS działa jak należy :banan:

image.png

czujniki wpadły jakieś uniwersalne (nie pamiętam nazwy), po rozmowach z warsztatem który się tym zajmował, stwierdziłem że nie ma sensu szukać ori używek, a tym bardziej płacić za oryginały. Tu wszystko działa, a 4 czujniki kosztowały mnie 800zł wraz z kodowaniem ich pod auto.

Wpadł też jeden extra mod :) kupiłem osłonę prawą komory silnika, zamontowałem 2 uchwyty montażowe (3 jest na zbiorniczku, kiedyś może podmienię, a na razie jest jak jest)

IMG_20210507_130222.jpg

IMG_20210510_102326.jpg

Do pełni szczęścia postaram się dokupić osłonę na prawą stronę.

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Do pełni szczęścia postaram się dokupić osłonę na prawą stronę.

Ja mam na prawą,trzeba odcinek dolotu zmienić na wersje z uchwytami. Nie wiem czy lewa mi weszła by,reduktor chyba za bardzo miejsce tam zabiera. A szkoda bo jak są wszystkie osłony to efekt pod maską jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 22:34, pila24 napisał:

Ja mam na prawą,trzeba odcinek dolotu zmienić na wersje z uchwytami. Nie wiem czy lewa mi weszła by,reduktor chyba za bardzo miejsce tam zabiera. A szkoda bo jak są wszystkie osłony to efekt pod maską jest fajny.

Ja też mam na podłużnicy reduktor i nie ma problemu z osłoną, kupiłem tą z literką F, nie trzeba wtedy nic przycinać i ładnie pasuje wszystko. jedynie otworek od regulacji lampy nie pasuje, ale to drobiazg.

Osłonę na prawą stronę już zamówiłem, czeka na odbiór, do tego przyszedł kawałek rury dolotowej do filtra z uchwytami pod osłonę więc będzie komplet. Wszystko za sprawą @lewiatan1989 bo montaż lewej osłony odbył się u niego na podjeździe :), a że przerabiał temat to podzielił się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie obie leżą i czasu nie ma założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samochodzie nie ma czasu nic porobić... od kiedy jestem w domu walczyłem z płotem w ogródku i budowałem domek dla córy... Jutro ruszam przez polskę trochę pourlopować się z rodziną.

Przygotowując samochód zrobiłem jakies proste tematy nie wymagające czasu plus ogarnąłem wiązkę kabli prawej lampy, czujnika jakości powietrza i dołożyłem osłonę pod maską.

Byłem na ozonowaniu klimy, przy okazji mechanik nie doczytał zlecenia i zamiast tylko zająć się ozonowaniem, odciągnął czynnik, dzięki temu za free miałem sprawdzony układ, odciągnął 480g więc nic nie ubywa, a klima chłodzi jak wściekła. temp na kratkach schodzi do 4,2 oC. (różnica między prawą a lewą stroną wynika z inaczej ustawionych stref na klimatroniku, jak ogarnąłem że nie są obie na LO, to zmieniłem ale nie czekałem już aż zjedzie temp niżej.

vcds - klima 06-2021.jpg

Czujnik jakości powietrza też działa:

vcds - czujnik jakości powietrza.jpg

IMG_20210615_105305.jpg

Dołożone osłony pod maską:

IMG_20210614_151329.jpg

Już dawno temu kupiłem lodówkę do schowka, ale jakoś rozmyśliłem się i stwierdziłem że nie będę jej montował, był nawet chętny żeby ją odkupić... jakoś do transakcji nie doszło, może z mojej winy bo ciągle siedziałem w robocie i zupełnie zapomniałem o tym, a kupujący nie przypominał się w temacie, z uwagi na wyjazd postanowiłem wsadzić ja do schowka, tak oto samochód dostał kolejny gadżet na listę wyposażenia :)

IMG_20210615_135517.jpg

w najbliższym czasie jak czas pozwoli auto jedzie na serwis na wymianę poduszek przednich sanek, niestety prawa tylna poducha jest wysypana (jedyne gumy które nie były wymienione) zrobię od razu wszystkie 4 i będzie z głowy. są jakieś tam kolejne plany na mody, ale to już temat na przyszłość :)

Edytowane przez MaTeo85
Dodałem foty
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop się powoli kończy, wyjazd wakacyjny zaliczony, zrobione 1620 km z czego trochę po terenach górzystych. Audi spisało się rewelacyjnie, niestety niewielka moc ALTka i arykańskie upały były odczuwalne na górskich trasach, ale nikt się nie ścigał więc ogólnie wszystko wyszło OK. Klima chłodzi jak wściekła, błędów żadnych po drodze nie przybyło, korekty krótko i długoterminowe bliskie 0, oleju dolewać nie trzeba było, jedynie paliwo i jechane :)

Jestem chyba w czepku urodzony bo w czasie mega burzy i gradobicia auto spokojnie sobie stało pod ziemią w garażu, a kulki gradu były solidne (niektóre miały po 4cm średnicy) masa samochodów na Gubałówce i w samym Zakopanem zostały solidnie potłuczone (wgniotki na dachach czy wybite szyby)

IMG_20210625_115559.jpg

IMG_20210625_120705.jpg

 

Miałem chwilę i ustrzeliłem telefonem parę fotek z górami w tle...

IMG_20210627_162234.jpg

IMG_20210627_161931.jpg

IMG_20210627_161207.jpg

IMG_20210625_212046.jpg

A dzisiaj odebrałem małą przesyłkę z paczkomatu...

IMG_20210629_135340.jpg

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MaTeo85 napisał:

A dzisiaj odebrałem małą przesyłkę z paczkomatu...

Gdy dopisywałem do listu modów grzane stołki z tyłu, to pisałeś, że nie potrzebujesz tego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, george napisał:

Gdy dopisywałem do listu modów grzane stołki z tyłu, to pisałeś, że nie potrzebujesz tego. :P

Bo nie potrzebuję, ale wpadły mi w ręce zarówno guzik od centralnego jak i pokrętła od grzanej kanapy, a że obie opcje osobno, to postanowiłem połączyć to w całość. Wrzuci się fake grzanie, a kiedyś może dojdą maty w kanapę ale bez pośpiechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest ze środkiem? Nie ma nic, czy na pół podzielona? Chodzi o rozłożenie mat w kanapie.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langista napisał:

A jak to jest ze środkiem? Nie ma nic, czy na pół podzielona? Chodzi o rozłożenie mat w kanapie.

Na środku kanapy nie ma maty.

Tu masz info jak maty wyglądają:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to i tak kwestia wykonania, to można by zlecić szersze maty, które objęłyby całą kanapę :eusathink:Jak planujesz zmontować tylny panel grzewczy? Jakiś czas temu szukałem i tego w europie nie ma :mellow: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Skoro to i tak kwestia wykonania, to można by zlecić szersze maty, które objęłyby całą kanapę :eusathink:Jak planujesz zmontować tylny panel grzewczy? Jakiś czas temu szukałem i tego w europie nie ma :mellow: 

Masz na myśli to?

IMG_20210630_104531.jpg

Z tych dwóch które miałem zrobię jeden i będzie jak trzeba :) a kiedyś za jakiś czas może dojdą maty w kanapę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...