Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi

O akcyzie już jakiś czas temu wypowiadała się UE, stwierdziła że utrudnia przepływ towarów pomiędzy krajami unii. Akcyza to okradanie obywateli.

Send from My NOKIA 3310.

UE = interes niemiecki. Akcyza jest zła, ale UE nie jest to emisariuszem dobra. Oni wiedzą, że przy takich akcyzach nie pozbędą się ze swojego kraju zalegającego złomu.

zgadza się, od zawsze wiedziałem że Niemcy są na samym szczycie dymając całą resztę w pupala ;)

ta sama teoria odnośnie 'pozbywania się złomu' tyczy się pozbywania broni itp. tylko wiadomo z czym się to wiąże.

co by nie było znów biedniejsi dostają po d*pie.

zostawiam nie sprzedaje i jeżdżę do upadłego, kuniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz narzekacie ze Niemcy i EU pozbywaja sie starych samochodow i wszystkie laduje w PL a za chwile placzecie ze najbiedniejszych nie bedize stac na samochod i te przepisy w nich udeżą, zdecydujcie sie na cos. Typowo po Polsku marudzenia dla zasady, a tu macie ze jednak nie bedzie tak zle i jak to sami piszecie najbiedniejsci tez beda mogli sobie kupic samochod pod warunkiem ze silnik nie przekroczy pojemnosci 1.8 - http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20942117,planujesz-kupic-kilkuletni-samochod-w-przyszlym-roku-doplacisz.html#BoxBizLink. Teraz czekam na żale ze to niesprawiedliwe ze najbiedniejsi nie beda mieli wyboru i nie beda mogli sobie kupic A8 4.2 i zagazowac.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak dbają o ekologię to auta benzynowe/lpg powinny mieć preferencyjne stawki akcyzy lub być całkiem zwolnione.

A tu widać że nie tylko ekologię chodzi.....


Cytat z artykułu który podlinkował Tomek :

"..samochody o pojemności 1,6-1,9 l przynoszą państwu najwięcej - jest to 73 mln. Pojazdy z silnikami 2-2,49l dają 33 mln. Te do 3 l, przynoszą 18,5 mln. Gdyby weszły w życie propozycje Senatu trzy najpopularniejsze kategorie przyniosłyby odpowiednio:

390, 105 i 83 mln złotych"

Widać że chodzi o zwielokrotnienie wpływów do budżetu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jeśli już tak dbają o ekologię to auta benzynowe/lpg powinny mieć preferencyjne stawki akcyzy lub być całkiem zwolnione.

Dokładnie tak. to paliwo jest najczystsze z trzech głównych. Powinno być promowane nawet kosztem dwóch pozostałych. Tymbardziej ze u nas KATy czy inne DPFy to fikcja. Ale zdaje się ze nie zabardzo będzie to kompatybilne z prawem EU?

A akcyza? No cóż, nie ma się co łudzić. Dopóki polscy kierowcy nie zorganizują się jak np. w niemieccy w ADAC, to będą zawsze najłatwiejszym celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówił że pojemność silnika nie ma aż takiej dużej różnicy w OC

Jeszcze nie, ale kto wie co wymyślą w przyszłym roku.

Nowa akcyza jest dobra... jak ktoś kupuje auto 40tyś+..

Czyli bogaty mniej straci od biedniejszego, którego nie będzie stać na taką kasę.
Od kiedy ktoś kupujący auto za 40k jest bogaty? Widzę niezłe standardy [emoji52]

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Od kiedy ktoś kupujący auto za 40k jest bogaty?

Nie czepiaj się szczegółów.

Masz coś konkretnego do powiedzenia w tym temacie to napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy ktoś kupujący auto za 40k jest bogaty?

Nie czepiaj się szczegółów.

Masz coś konkretnego do powiedzenia w tym temacie to napisz.

Ja sie nie czepiam, tylko wyrażam swoje zdanie. Co to za mania, ze ktoś kto ma inne zdanie, zaraz jest traktowany jako czepialski...? Wniosek z tego co napisałem jest jednoznaczny. Po d*pie dostanie klasa biedna i średnia. Bogaty nigdy nie odczuje podatków :) Bogatego stać na optymalizację podatkową. Weźmy na to będziesz chcial sprowadzić A6 C6, albo S4 B6 w 4.2 v8 za 40k, a podatku dostaniesz 16-19k. Prawie połowa wartości auta! Zapłacisz 60k. Dajmy na to ktoś będzie chciał sprowadzic A8 D2. Podatku dostanie tyle co wartość auta... A bogaty zapłaci najmniej, bo za nowe auta podatki będą najniższe. Jak zwykle po d*pie dostanie klasa średnia. Biedni będą kupowali małolitrażowe auta, chociaz tam tez podatek wzrośnie. To jakieś kuriozum.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mashet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale przesadzili z tym 16/18 tys. Ja np na akcyzie z B8 bym zaoszczedzil. Swoja droga, polak coś wymyśli, spokojnie :) Zawsze mozna sciagnac z USA i oclić w dojczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zawsze mozna sciagnac z USA i oclić w dojczach :)

a na auta z USA nie ma akcyzy?? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna sciagnac z USA i oclić w dojczach :)

a na auta z USA nie ma akcyzy?? :facepalm:

A może o podatek chodziło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/youtubemotodoradca/?fref=ts

Panowie , zaglądajcie pod ten link . Waldemar Florkowski właśnie działa w sprawie tej akcyzy . Był na wczorajszych obradach i na następnych też będzie (29.11.2016r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandal, ale kto liczył że będzie tańsze państwo przy takim rozdawnictwie mylił się bardzo. Ja właśnie kupiłem auto z DE i zapłaciłem akcyzę 1000 zł a wg nowych stawek 6000 zł. Dobrze że zdążyłem. Podejrzewam że w tym roku wymiotą w DE wszystko co się da, a po nowym roku w Niemcach będzie dużo okazji po dobrych cenach, ale czy zrekompensują kwotę akcyzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale przesadzili z tym 16/18 tys. Ja np na akcyzie z B8 bym zaoszczedzil. Swoja droga, polak coś wymyśli, spokojnie :) Zawsze mozna sciagnac z USA i oclić w dojczach :)

Spokojnie, nie jeden handlarzyna z DE tak skalkuluje cenę na + po nowym roku, by tutaj za wiele nie oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandal, ale kto liczył że będzie tańsze państwo przy takim rozdawnictwie mylił się bardzo. Ja właśnie kupiłem auto z DE i zapłaciłem akcyzę 1000 zł a wg nowych stawek 6000 zł. Dobrze że zdążyłem. Podejrzewam że w tym roku wymiotą w DE wszystko co się da, a po nowym roku w Niemcach będzie dużo okazji po dobrych cenach, ale czy zrekompensują kwotę akcyzy?

Co tu rekompensować?

Niemiec ma płacić za błedy naszego rządu?

Auto kupi Litwin albo Ukrainiec i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandal, ale kto liczył że będzie tańsze państwo przy takim rozdawnictwie mylił się bardzo. Ja właśnie kupiłem auto z DE i zapłaciłem akcyzę 1000 zł a wg nowych stawek 6000 zł. Dobrze że zdążyłem. Podejrzewam że w tym roku wymiotą w DE wszystko co się da, a po nowym roku w Niemcach będzie dużo okazji po dobrych cenach, ale czy zrekompensują kwotę akcyzy?

Co tu rekompensować?

Niemiec ma płacić za błedy naszego rządu?

Auto kupi Litwin albo Ukrainiec i tyle.

Na pewno cen aut nie polecą w dół, rynek jest duży, trzeba pamiętać, że śmieci których my nie bierzemy chętnie odnajdują się na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Estonii, Rumuni, Rosji, Ukrainie, Białorusi, Czechach oraz we wszystkich krajach "trzeciego świata", których nawet nazw nie pamiętam obserwując aukcje samochodowe. Znajomy teraz targa hurtem Golfy, 80tki, stare Ople, Mercedesy itp do Afryki, spokojnie, na np A4 też tam się znajdzie miejsce pod palmą. Tylko i wyłącznie po tyłku dostaną Polacy, a szczególnie "zwykły Kowalski", którego nie bardzo stać lub po prostu nie chce kupić nowego czy kilkuletniego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


którego nie bardzo stać lub po prostu nie chce kupić nowego czy kilkuletniego auta.

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...