Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rodzaje lamp w Audi A4 B9


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

Co kto lubi, ja jUSy zawsze przerabiam ze względu na obrysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marwrd napisał(a):

WAUEAAF4XPN021824

Da rady ktoś sprawdzić po vin dokładne oznaczenie prawego przedniego reflektora jaki siedzi w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz nr lewego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dev napisał(a):

A masz nr lewego ?

Nie niestety czekam jeszcze na auto i myślałem, ze uda się coś skompletować po vin niż przyjedzie ale po katalogach widzę, że jest kilka różnych oznaczeń i trzeba będzie faktycznie spisywać nr z danej części.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marwrd napisał(a):

Da rady ktoś sprawdzić po vin dokładne oznaczenie prawego przedniego reflektora jaki siedzi w aucie?

8W0 941 034 F

Reflektor diodowy patrz komunik.dot.części oryg.

str. prawa (9-187)

 

4K0 941 572 HJ

Moduł mocy elektroniki głównego reflektora D - 03.10.2022>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mariusz36 napisał(a):

8W0 941 034 F

Reflektor diodowy patrz komunik.dot.części oryg.

str. prawa (9-187)

 

4K0 941 572 HJ

Moduł mocy elektroniki głównego reflektora D - 03.10.2022>>

A czym różni się reflektor o oznaczeniu 8W0 941 036 G od 8W0 941 034 F bo wychodzi ze jest po prostu nowszy model i czy może to generować jakieś problemy po zakupie.

 

PARTS.AUDIUSA.COM

Genuine Audi Part # 8W0941036G (8W0-941-036-G) - Headlight Assembly. Fits A4, A4 allroad, S4

 

PARTS.AUDIUSA.COM

Headlight Assembly. 2023 Audi A4 Premium Plus Sedan 2.0L MILD HYBRID EV-GAS (MHEV) A/T Quattro. Genuine Audi Part - 8W0941034F (8W0-941-034-F)

 

Bo wydaje sie, że to jest ta sama lampa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marwrd napisał(a):

A czym różni się reflektor o oznaczeniu 8W0 941 036 G od 8W0 941 034 F

Podałem Ci dokładnie jaki Ty masz . Myślę że mogą się różnić tym że to Stany i może mają obrysy . Najlepiej kupić np. EU „gołe " dwie i przełożyć osprzęt ( bebechy ) od tej co masz - tak wiem że nie masz lewej , ale w tedy do tej gołej EU kupujesz moduł dokładnie jak taki w tej prawej - czyli US . Druga opcja , to szukasz lewej US dokładnie takiej jak masz . Oczywiście możesz kupić kompletne lampy EU , ale obie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariusz36 napisał(a):

Podałem Ci dokładnie jaki Ty masz . Myślę że mogą się różnić tym że to Stany i może mają obrysy . Najlepiej kupić np. EU „gołe " dwie i przełożyć osprzęt ( bebechy ) od tej co masz - tak wiem że nie masz lewej , ale w tedy do tej gołej EU kupujesz moduł dokładnie jak taki w tej prawej - czyli US . Druga opcja , to szukasz lewej US dokładnie takiej jak masz . Oczywiście możesz kupić kompletne lampy EU , ale obie . 

Prawą us mam uszkodzoną ale bebechy będą do odzysku. Wiec juz sam nie wiem czy szukać 2 sztuk gołych eu czy jednej us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marwrd napisał(a):

Prawą us mam uszkodzoną ale bebechy będą do odzysku. Wiec juz sam nie wiem czy szukać 2 sztuk gołych eu czy jednej us

Jeśli prawą masz też uszkodzoną to nawet się nie zastanawiaj , tylko kup gołe EU , do tego osprzęt przełóż z US i to co brakuje  (bebechy ) też dokup US - nie mieszaj modułów EU/ US . Pomimo że założysz gołe UE należy wykodować obrysy . 

A jeśli chodzi o tył - masz lampy z animacją . To tak jak byś szukał EU . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Jeśli prawą masz też uszkodzoną to nawet się nie zastanawiaj , tylko kup gołe EU , do tego osprzęt przełóż z US i to co brakuje  (bebechy ) też dokup US - nie mieszaj modułów EU/ US . Pomimo że założysz gołe UE należy wykodować obrysy . 

A jeśli chodzi o tył - masz lampy z animacją . To tak jak byś szukał EU . 

Nie zrozumieliśmy się 🙃

 

Przód mam całą US lewą i uszkodzoną prawą.

 

Tył szukam kompletu EU a US będę chciał odsprzedać. 

 

Więc najekonomiczniej chyba znajść prawą US o takich numerach a najlepiej gołą i taką też znalazłem za ok 2 Tyś. 

 

Co do tyłu to tylko takich numerów się doszukałem w wersji eu od 2020 w góre

8W5 945 091 AC

8W5 945 092 AC

8W5 945 093 AC

8W5 945 094 AC

więc raczej na takie muszę polowac

 

 

 

20240530_204538.jpg

Edytowane przez marwrd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dam se na luz i poczekam aż auto będzie na miejscu i wtedy będę wiedział dokładnie czego szukać i po jakich numerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marwrd napisał(a):

Chyba dam se na luz i poczekam aż auto będzie na miejscu i wtedy będę wiedział dokładnie czego szukać i po jakich numerach

no to jest chyba najrazsadniejsza decyzja.

Zaraz sie moze okazac ze ta swoja prawa dasz do naprawy i najlepiej na tym wyjdziesz.

Co do tylow ja przerabialem i jest wszystko oki i przy nastepnym aucie tez mam zamiar przerabiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Na dzien dzisiejszy jestem na etapie poszukiwań b9 w wersji poliftowej. Przejrzałem dokładnie cały temat i odpowiedz na moje pytanie została dokładnie wytłumaczona przez kogoś odnosząc się do przedliftu. 
W jaki sposób mogę łatwo odróżnić lampy full led od matrixów w wersji poliftowej? Chodzi mi o rozróżnienie z samych zdjęć, szukając samochodu na otomoto. Widziałem, że matrix w przedliftach miał obok świateł mijania 3 takie kwadraciki, ale w polifcie chyba jest to inaczej … 

będę bardzo wdzięczny za podpowiedź,

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tył to nie ma czegoś takiego jak Matrix. Matrixy są tylko z przodu ( wycina wiązkę światła na dane auto nadjeżdżające z przeciwka ) . Z tyłu masz w FL pływający kierunek podobnie jak w starszej wersji natomiast jest jeszcze opcja animacji przy powitaniu. Nie mam pojęcia czy mają to wszystkie lampy z drugiego zdjęcia i wystarczy zakodować czy jest jakiś '' dodatek '' w środku lampy. Ale na zdjęciach widać Zwykłą lampę full led oraz te ''Matrix'' :) Chyba o to chodziło

B9 lift led.png

b9 lift animacja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale ja pytam o lampy przednie. To że z tyłu nie ma matrixów to wiem 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz źle zrozumiałem :) Nie wiem czy ta informacja w czymś Ci pomoże ale na zagranicznym forum czytałem  że np w S5 z Usa wystarczy zakodować lampy matrix ( uprzedzam że jeszcze nie potwierdziłem tego info ), są też lampy matrix+laser chyba a więc podobnie może być w A4, na pierwszy rzut oka wydaje mi się że te z tymi ciętymi kwadratami u góry to Matrix, full led zwykły tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie lampy można odróżnić tylko z bliska. Matrixy mają na srebrnych aplikacjach strukturę (diamenty). Full LED są gładkie.

Screenshot_20240603_131849_Opera.jpg

Screenshot_20240603_132240_Opera.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Uprzejmie dziękuję za konkretną odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Dodatkowo środkowa soczewka w Matrixach wygląda nieco inaczej, a dokładniej mówiąc jest ciemna i nie widać w niej odbłyśnika, tak jak w lampach full LED.

Screenshot_20240603_133848_Opera.jpg

Screenshot_20240603_133700_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, minimum93 napisał(a):

też lampy matrix+laser chyba a więc podobnie może być w A4,

W B9 nie ma laserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...