Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze niunie i mrozy


bartek723

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj przy -30 moja A4 z biedą, ale zapaliła. Dzisiaj -32 i musiałem rozwijać kable...

niedaleko ode mnie w jabłonce padają rekordy - dochodziło nawet do - 39 ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak wczoraj pisałem, dzisiaj było -21 o 7 rano :decayed: nagrałem filma

Jakie pokazuje Ci ładowanie jak sie nagrzeje?

Gratulacje pali prawie jak benzyna. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak wczoraj pisałem, dzisiaj było -21 o 7 rano :decayed: nagrałem filma

Jakie pokazuje Ci ładowanie jak sie nagrzeje?

Gratulacje pali prawie jak benzyna. :good:

14v wskazówka trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak wczoraj pisałem, dzisiaj było -21 o 7 rano :decayed: nagrałem filma

Jakie pokazuje Ci ładowanie jak sie nagrzeje?

Gratulacje pali prawie jak benzyna. :good:

14v wskazówka trzyma

U mnie też tak jest, że przed odpałem jest prawie 12V po rozruchu ponad 14V a jak sie nagrzeje co niespełna 14V (delikatnie dotyka 14V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi centralny świruje z pilota zamyka ale nie otwiera,zamki miałem pozamarzane wysuszyłem suszarką do włosów psiknąłem wd40 Kluczykiem jak otwieram centralny działa tylko z pilota nie da rady,próbowałem drugim pilotem też nie otwiera,w pilotach baterie wymienione na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi centralny świruje z pilota zamyka ale nie otwiera,zamki miałem pozamarzane wysuszyłem suszarką do włosów psiknąłem wd40 Kluczykiem jak otwieram centralny działa tylko z pilota nie da rady,próbowałem drugim pilotem też nie otwiera,w pilotach baterie wymienione na nowe

Jak wd40 wpuściłęś tam to za 2 miechy nawet srubokręta nie włożysz tak to zaśniedzieje. Jest to środek penetrujący a nie smarujący i konserwujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy -7 :decayed: dziwnie odpala, mianowicie gdy wlączam rozruch to gasną wszystkie urządzenia elektryczne i tak przez pół sekundy nic sie nie dzieje a potem z pół obrotu silnika i odpala. W lecie FIS cały czas się świeci a tu gaśnie na moment przed startem rozrusznika. Jak by komputer specjalnie dawał całą moc aku na rozruch :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie powinno być napięcie aku po nocy.... jakie jak już auto odpali?? np na włąnczonych swiatłąch, dmuchawie ,i ogrzewaniu tylnej szybie..??

bo coś mi niunua słabo gada... aku na gwarancji może aku się wys....ral... i nie trzyma... już tak?? akumulator Centra Futurra 60 Ah?? dodam iż na aku jest oczko ale nic tam nie świeci... jak pojechałem do magików to mi mówią że dioda się splaila od tego oczka i nie swieci... a może to jakaś wada tego aku i mnie zbywają żeby nie bylo procesu reklamacji?? z góry dzięki... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie powinno być napięcie aku po nocy.... jakie jak już auto odpali?? np na włąnczonych swiatłąch, dmuchawie ,i ogrzewaniu tylnej szybie..??

bo coś mi niunua słabo gada... aku na gwarancji może aku się wys....ral... i nie trzyma... już tak?? akumulator Centra Futurra 60 Ah?? dodam iż na aku jest oczko ale nic tam nie świeci... jak pojechałem do magików to mi mówią że dioda się splaila od tego oczka i nie swieci... a może to jakaś wada tego aku i mnie zbywają żeby nie bylo procesu reklamacji?? z góry dzięki... :hi:

Tam nie ma żadnej diody jest tylko oczko i w nim jakiś płyn, który odbija swiatło. Poświeć w to oczko latarką. Ewentualnie przekreć na bok delikatnie aku i zobacz co tam pływa. U mnie już 4 rok nic tam sie nie swieci i jest :good:

Normalnie aku powinien miec 12,6V

Po rozruchu 14,4 dopuszczalne jest do 13,9V przy włączonyc odbiornikach prądu.

Przy załączonej klimie w upalny dzień spada nawet do 12v.

Ogólnie mi na wskaźniku na zegarach pokazuje identycznie jak na filmie kowiego a jak sie rozgrzeje to wspazówka spada do niecałych 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja B5 stała 1.5 tygodnia tak się składało że jeździłem tylko hyundaiem. Otworzyłem drzwi z pilota (auto było całe w lodzie) wsiadłem do środka , kluczyk w prawo i poszła bez zająknięcia. Trochę szumiał zmarznięty pasek ale żadnych innych problemów nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, czy Wam też podczas tych mrozów "skwierczy" wentylator/dmuchawa?

u mnie tak, zwłaszcza jak skrecam w lewo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój traktor stoi sobie w ciepłym garażu (+5 st.C).jak wyjeżdżam jest praktycznie ciepły.Nie mam problemów z zamkami i skrzypieniem . Bywa ,że stoję na parkingu zakładowym 8 h ale to nie stanowi żadnego problemu. Po zagrzaniu świec pali od pierwszego rozruchu. W pierwszej minucie trochę dziwnie telepie silnikiem ,po małym rozgrzaniu wszysrko wraca do normy.Zużycie paliwa wzrosło do 7 l /100. A tak po za tym to patrzeć na niego nie mogę bo jest cholernie brudny a umyć go w te mrozy nie zamierzam.Czekam na mały wzrost temp. to umyję go choć by na jeden dzień! Nie zazdroszczę tym którzy trzymają pod chmurką :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że jeżdżenie na krótkich dystansach w zimie do tanich nie należy. Wstawiłem traktora do garażu, jak były te największe mrozy to któryś zamek zaczął mi głupieć. Nie zmienia to faktu że aku po tej zimie do wy...rzucenia, ładowałem dziada dwie noce i przemawia ale ledwie, ledwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj stoi w garazu :decayed: ale bylem u swojej Panny i stal pod domem -30 zapalam kontrolki saczely swirowac ale zapalil, tylko teraz mam problem z sensorem od poduszek chyba bo swieci mi sie AirBag i nie moge go skasowac :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapeszając moje oczko w głowie nie ma najmniejszego problemu z tymi mrozami... ;) szybki ok zamki ok no i oczywiście grzeje! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...