Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kubastomus napisał:

 


Tych fachowców, o których wspominałem, mogę z czystym sumieniem polecić www.regum.pl, możliwe że byliby w stanie przygotować przesyłkę, myślę że zawsze warto zapytać, skoro na stronie jest nr konta, ja do nich także będę się wybierał za jakiś czas, najlepsza regeneracja z oryginału, wiele serwisów motoryzacyjnych i mechaników zamawia od nich w okokicy emoji121.pngemoji108.png

 

Już część mam zamówionych lemfordera, więc pewnie dokompletuje i resztę ale na przyszłość ciekawy temat. Dzięki za info na pewno wezmę ich pod uwagę jak coś się w przyszłości posypie :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już część mam zamówionych lemfordera, więc pewnie dokompletuje i resztę ale na przyszłość ciekawy temat. Dzięki za info na pewno wezmę ich pod uwagę jak coś się w przyszłości posypie :hi:.


Dla porównania z tego co pamiętam jak 2-3 lata temu brałem od nich parę rzeczy, to największy dolny "banan" z tą wielką tuleja mocowaną od podpory silnika chodził za około 130 zł, minus 10-20 zł taniej, jeśli zdaje sie stare zużyte części, natomiast górne przednie wachacze to jakieś symboliczne 20-30 zł, a jak wspomniałem zrobiły 40 tyś już i wcale taki lekki z przodu to ja także nie jestem z V6 plus 205 z alu 16" z B6 [emoji6][emoji16]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasja pasją ale ile można dłubać przy autku.. Chwila relaksu oraz odskoczni musi być ;).

IMG_1215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej pasujące koło z 17" do B5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, xBladex napisał:

Moim zdaniem najlepiej pasujące koło z 17" do B5.

 

Też tak uważam i myślę, że większość osób jest podobnego zdania. Ewentualnie jak się znudzą i wejdzie gwint to przerzucę się na ten sam wzór ale 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna gałka z B5 najlepsze czasy miała już za sobą i wyglądała nie za ciekawie.. Planowany mod montażu gałki od B8  s line dziś się udał. Trzeba było ściąć gałkę na równo oraz poszerzyć wewnętrzny otwór, aby wszystko ładnie spasowało.

IMG_1224.jpg

IMG_1226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie zagladac do tego tematu, wiele sie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie to Grzegorzu cieszy ☺️. Staram się dzielić swoją pasją z forumowiczami ?. W między czasie przyszedł komplet nowych wkładów do lusterek (przygotowania pod montaż elektrycznie składanych). Udało się również znaleźć chwilę wolnego czasu i zdecydowałem się na poprawienie emblematu led. Diody zalałem silikonem, aby całość była wodoszczelna.

IMG_1233.jpg

IMG_1228.jpg

IMG_1229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wyjechać poza miasto i trochę odświeżyć autko. Przy okazji zawitał znajomy i dał się namówić na wspólną małą sesję ?. Poniżej streszczenie zabiegów zewnętrznych.

1. Mycie felg ADBL Vampire Deironizer

2. Pianowanie (pianowanica karcher) ADBL Yeti.

3. Mycie na dwa wiadra ADBL Yeti.

4. ADBL Tar and Glue Remover.

5. Pianowanie (pianowanica karcher) ADBL Yeti.

6. ADBL Vampire Liquid.

7. Glinkowanie ADBL Clay Sponge + ADBL Clay Glide.

8. Pianowanie (pianowanica karcher) ADBL Yeti.

9. ADBL Wipe Out.

10. Mycie szyb ADBL Glass Cleaner.

11. Wosk Chemical Guys Butter Wet Wax (akurat taki został).

12. Plastiki Chemical Guys Natural Shine Dressing.

IMG_1762.JPG

IMG_1770.JPG

IMG_1816.JPG

IMG_1817.JPG

IMG_1782.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę stanął w miejscu z przyczyn wyższych..

IMG_1399.jpg

Mając trochę czasu postanowiłem skompletować omawiane wcześniej elementy zawieszenia. Będzie generalny remont tyłu ?. Sprawa wygląda następująco:

- do zwrotnic wszystkie elementy gumowo-metalowe wraz ze śrubami/nakrętkami/podkładkami wpadają od ASO

- do wahaczy poprzecznych górnych wszystkie elementy gumowo-metalowe wraz ze śrubami/nakrętkami/podkładkami wpadają od ASO

- do wahaczy poprzecznych dolnych wszystkie elementy gumowo-metalowe wraz ze śrubami/nakrętkami/podkładkami wpadają od ASO

- drążki kierownicze wpadają Lemfordera

- łączniki stabilizatora wpadają od Lemfordera

Graty z ASO już skompletowane ze względy na to, iż przesyłki szły z Niemiec więc trochę to zeszło. Kiedy noga się poprawi to na miejscu zakupię wspomniane części Lemfordera (sprawdzałem i nie ma problemu z dostępnością) i bierzemy się za wymianę.

IMG_1398.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracaj do zdrowia. 
Czekamy z niecierpliwością na rozwój tematu, ale zdrowie przede wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noga przeciez modow nie robisz :D

Zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie staram się nie jeździć, bo noga może być za ciężka ?. Dzięki za życzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz innych swoją miarą! To jest porządne auto, a nie jakiś moplik jak twój ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 11:07, Rumaq napisał:

Też tak uważam i myślę, że większość osób jest podobnego zdania. Ewentualnie jak się znudzą i wejdzie gwint to przerzucę się na ten sam wzór ale 18".

Podzielam tą opinie. Obecnie masz 1BA? Zastanawiam się jak to u mnie wyglądałoby, mam 1BA. Pytanie: 1BE obniżone jest o 20 km w B5? Myślicie że do tych felg wystarczyłoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, krzysiek_f napisał:

Podzielam tą opinie. Obecnie masz 1BA? Zastanawiam się jak to u mnie wyglądałoby, mam 1BA. Pytanie: 1BE obniżone jest o 20 km w B5? Myślicie że do tych felg wystarczyłoby?

Obecnie mam 1BE (z tego co pamiętam to jest niższe o 20mm względem 1BA). Czy wystarczy? Tragedii nie ma ale też d*py nie urywa.. W przyszłości planuję wrzucić gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2018 o 20:51, Rumaq napisał:

IMG_1168.jpg

Witam, bardzo przyjemnie czyta się cały temat :) Natomiast autko pięknie utrzymane. Co do siatki ala plaster miodu, ta na zdjęciu wygląda trochę cienko, nie obawiasz się, że będą za wąskie oczka?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę takie ujęcie wyszło, oczka są zbliżone wymiarami. Kratkę w zderzak zakupiłem drugą, więc jak kiepsko wyjdzie to zostawię ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...