Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek tył będzie ściągany i wysyłany do producenta na reklamację. Jeżeli się okaże, że rzeczywiście amorki były lipne od początku to trochę słabo.. Będę informował na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi w oczekiwaniu na rozpatrzenie reklamacji tylnego zawieszenia :grin: Póki co na tył wpadło ori 1BE (dobrze, że nie wyrzuciłem..).

image_50419969.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, przemo v6 napisał:

No to narazie masz zawsze z górki ?

Haha, dobrze powiedziane :grin:. Może tak zostawię :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, longer_xd napisał:

Teraz już na tym fabrycznym 1BE nic nie stuka, czy nie testowałeś?

Teraz nic nie stuka, czekam jeszcze co mi odpisze producent. Ogólnie NIE POLECAM zawieszenia MTS, bo żeby nowe amorki stukały już od pierwszego dnia to ładna lipa.. Ciekawy jeszcze jestem podejścia do sprawy samego producenta. Cudów się nie spodziewam ale człowiek musiał ponieść koszta montażu całego zawieszenia. Po pierwszych kilometrach myślałem, że to może gumy stabilizatora ale po wymianie nic się nie zmieniło. Teraz doszedł koszt demontażu tyłu i ewentualny koszt ponownego montażu. Ciekawe, czy to w jakiś sposób zostanie uwzględnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup customowych mocowań, używanych ale w spoko stanie (niestety nie znalazłem nowych), a ori używki były same w kiepskim stanie. Przy okazji wymieniłem gumy tłumiące. Reklamacja uznana i wpadł nowy komplet na tył. Podejście firmy to dramat o wszystko trzeba dopytywać i o wszystko walczyć..

2.jpg

1.jpg

mocowanie_2.jpg

mocowanie_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te customy robi i sprzedaje Dawid Smoleń na grupie fb.

Jeśli dobrze zrozumiałem zakładasz nowy komplet MTSa i nowe mocowania + gumy. To tak do końca nie wiadomo co było przyczyną. Chyba że wychodzimy z założenia że jeśli producent wymienił tzn. że tamte faktycznie były zjeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem żadnej odpowiedzi od producenta, więc ciężko określić. Wysłał nowy tylny komplet i tyle. Po zamontowaniu nowych tylnych amorków od MTS, dalej słyszę delikatne stukanie na nierównościach, więc już sam nie wiem. Wymienione już zostało praktycznie wszystko. Kiedy na czas wysłania amorków do reklamacji, wrzuciłem ori amortyzatory żeby dojechać do domu to stukania nie było. Czyżby taki urok zawieszenia gwintowanego tylnej osi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłeś ori amorki na stare mocowania rozumiem.

Jeśli tak to wygląda na to że z tym nowym MTSem też coś nie halo. 

Popytaj użytkowników MTSa ale moim zdaniem nic nie powinno stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Stare amorki wpadły jeszcze na stare mocowania i była cisza. Wczoraj dopiero wpadło wszystko nowe i odebrałem auto. Może, przy twardszym zawieszeniu tuleje sanek tak dobrze nie trzymają i tam coś stuka? Jest to ostatnia rzecz, której nie robiłem, więc może tam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorne mocowanie amortyzatora ciasno siedzi?

Wez wyjmij wszystko z bagaznika, wsiadz do niego i popros aby ktos pojechal po tych dziurach, na ktorych slyszysz stukanie i zlokalizuj skad ono dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie siedziały perfekt i wymieniłem je tylko dlatego, że już przegniły. Z bagażnikiem tak robiłem i ewidentnie dźwięk dochodził z amorków. Po wymianie stukania są dużo mniejsze, więc wydaje mi się, że ewidentnie wina leży tylko i wyłącznie w amorkach. Narazie skupię się na rozrządzie, bo ten zbliża się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima się kończy, a ja zdecydowałem się na nowy zimowy setup. Avus 17" (7J ET 38). Kolor dla mnie średni ale dosyć długo szukałem tego wzoru w tych parametrach.

avus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oby napewno to 17ki? Wyglądają wzorem na avusIII 18ki z S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlatego tak ciężko było mi je zakupić, bo ten wzór o tych parametrach ciężki do wyrwania :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rumaq napisał:

Zima się kończy, a ja zdecydowałem się na nowy zimowy setup. Avus 17" (7J ET 38). Kolor dla mnie średni ale dosyć długo szukałem tego wzoru w tych parametrach.

avus.jpg

Zostajesz przy tym kolorze czy wracasz do oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zostaje ale docelowo będę chciał wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...