Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może ktoś wstawić takie same zdjęcia z rękojeści rolety avanta? Wkładałem ostatnio walizy do bagażnika i zawadziłem o rękojeść rolety. Od tamtej pory klapka z napisem wisi i nie wraca do pozycji wyjściowej. Nie wiem czy od dołu nie było tam jakiejś sprężynki czy może coś ułamałem. 

20220108_182631.jpg

20220108_182639.jpg

20220108_182651.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, gdzieś wypadła w takim razie. Dziękuję za fatygę:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki tankował ktoś paliwo z kanistra? Wyczytałem dzisiaj w instrukcji, że jest zabezpieczenie które w tym przeszkadza:

Samochody z silnikiem wysokoprężnym są wyposażone w1)zabezpieczenie przed błędnym zatankowaniem. W ten sposób zbiornik paliwa może być napełniony tylko przy użyciu pistoletu dystrybutora oleju napędowego.

Podczas tankowania rezerwowego kanistra zabezpieczenie przed błędnym zatankowaniem nie otwiera się. Można je obejść, nalewając olej napędowy bardzo powoli.

Zacząłem googlować i ford podobno dodaje specjalny lejek o średnicy 24mm w audi też coś takiego zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wuPiotrek napisał:

Czy w przedlifcie A4 B9 występowała ścięta kierownica sline?

Pamiętam, że można było ją wybrać w konfiguratorze, gdy konfigurowałem swój przedliftowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wuPiotrek napisał:

Czy w przedlifcie A4 B9 występowała ścięta kierownica sline?

Jak najbardziej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie kupić ten uchwyt w aso? Nie widzę na nim numeru.

Może ktoś ma w dobrym stanie?

 

271720883_4850460711715513_7307847154859266355_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi etui na okulary. W B8 było takie fajne zamykane nad lusterkiem. W B9 tego nie ma. Macie jakieś patenty na trzymanie okularów? Druga sprawa - myślałem, że w standardzie będzie siatka w boczku bagażnika po prawej stronie, ale jej nie ma (po lewej jest w dodatkowym pakiecie, którego nie wziąłem). Teraz lipa, bo nie mam w ogóle. Na zdjęciach B9 które oglądałem, były siatki z prawej strony. Czy teraz przestali je dawać? Teraz muszę coś wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Godzinę temu, black70 napisał:

myślałem, że w standardzie będzie siatka w boczku bagażnika po prawej stronie, ale jej nie ma

Potwierdzam. Również nie wziąłem tego pakietu i mam goło i wesoło. Niestety te boczki mam niewykorzystane. Zakupiłem taki organizer Thule

i sprawdza mi się świetnie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to można dokupić. Byłem pewny, że będzie to w standardzie. To skąd w takim razie biorą się siatki z prawej strony, skoro w pakiecie schowków i wyposażenia bagażnika jest tylko z lewej strony?

 

bag.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może było to w pakiecie z szynami. Ja mam właśnie szyny i po obu stronach siatkę.

Jednak nie, jest w pakiecie schowków, przynajmniej na rynek niemiecki. Najprawdopodobnie auta na rynek polski są okrojone, podobnie jak w sytuacji z czujnikiem otwierania klapy gestem. W Niemczech należy to do pakietu klucz komfortowy, w PL jest to extra.

Screenshot_20220116-104837_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wy macie z lewej strony w bagażniku jakąś wnękę? Ja mam z prawej strony wnękę z siatką (swoją drogą lipa), z lewej mam przykrywkę pod którą są jakieś bezpieczniki i inna elektronika a za nimi poszycie błotnika i odpowietrznik wnętrza więc bezużyteczne miejsce.

Ze schowkami jest bieda w tym samochodzie (w ogóle jestem niemile zaskoczony, po przesiadce ze starego Passata B6 sporo rzeczy nie ma w A4, schowka na portfel pod kierownicą, schowka na okulary, podłokietnik też jest mały...

@black70 Na okulary daje radę to, mam i mogę polecić. Nie jest to jakiś szczyt finezji estetycznej i wykonania ale daje radę. Z tym że ja mam dość małe gabarytowo okulary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu słabe wyposażenie. Schowek pod kierownicą jest w pakiecie schowek (oraz 2 wnęki z siatkami po lewej i prawej stronie w bagażniku). W Audi za wszystko prawie trzeba dopłacać i wersja Basic to naprawdę golas. W VW podstawowe wyposażenie jest  nieco lepsze. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schowków i ich głębokości, to jest po prostu tragedia. W b8 w schowku pasażera miałem po prostu wszystko, co chciałem. W b9 jest chyba o ponad połowę mniejszy. Teraz doceniam brak ładowarki, bo w podłokietniku przynajmniej mam więcej miejsca. Co do tej siatki z prawej, to chyba faktycznie na polskim rynku tego nie ma. No, bida.

@wuPiotrek Właśnie w tej małej przykrywce jest siatka w pakiecie. Więcej miejsca jest po drugiej stronie, bo jest tam większe wgłębienie. Tak, widziałem to etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet schowek nie dodawał jeszcze czasem siatek za siedzeniami kierowcy i pasażera? Przynajmniej widziałem B9tki bez nich :P
U mnie np jako seria w MyAudi jest wymieniony pakiet schowek i elektryczna klapa. Co powodowało moje nie małe zdziwienie jak czytałem posty o tym jakoby klapa elektryczna nie była w standardzie. Kwestia na ile rzetelnie ten podział zostaje wyświetlony w MyAudi. Jeśli poprawnie to wychodzi na to, że co kraj to inny pakiet seryjny.
Ciekawe czy ma to odzwierciedlenie w cenie samochodu. Czy surówka w Polsce jest o XXX tańsza niż za granicą ze względu na bardziej okrojone wyposażenie podstawowe.
Osobiście jedynego schowka jakiego mi brakowało po B7 to otwieranego podłokietnika 
 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...