Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Będę wymieniał olej w mojej Czarnej Perle. 1.8T 150 KM manual. Jest jeden problem. Za chiny nie wiem jaki olej wlał poprzedni właściciel. Auto było serwisowane w holandii, więc pewnie mineralny odpada. Jak myślicie - jaki byłby najlepszy dla mojego silnika? Syntetyk? No i jaki rodzaj? 15W-40 ? Aha no i powiedzcie czy warto wtymienić jakieś filtry poza olejowym?

:facepalm: jakbyś wpisał w google 15W40 to wiedziałbyś, że to jest olej mineralny. Jakbyś przeczytał 5 ostatnich stron tego wątku to też wiedziałbyś, że do 1.8T lać 5W40. A pytania czy warto wymieniać inne filtry poza olejowym uważam, że nie było. Przy takim podejściu nie nacieszysz się za długo autem a później jeszcze powiesz - AUDI to gó**o:kwasny:

Zaporożec też jeździ a o dużym fiacie to już nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie.

Będę wymieniał olej w mojej Czarnej Perle. 1.8T 150 KM manual. Jest jeden problem. Za chiny nie wiem jaki olej wlał poprzedni właściciel. Auto było serwisowane w holandii, więc pewnie mineralny odpada. Jak myślicie - jaki byłby najlepszy dla mojego silnika? Syntetyk? No i jaki rodzaj? 15W-40 ? Aha no i powiedzcie czy warto wtymienić jakieś filtry poza olejowym?

:facepalm: jakbyś wpisał w google 15W40 to wiedziałbyś, że to jest olej mineralny. Jakbyś przeczytał 5 ostatnich stron tego wątku to też wiedziałbyś, że do 1.8T lać 5W40. A pytania czy warto wymieniać inne filtry poza olejowym uważam, że nie było. Przy takim podejściu nie nacieszysz się za długo autem a później jeszcze powiesz - AUDI to gó**o:kwasny:

Wpisalem 15 zamiast 5 niechcacy. Wbrew pozorom czytalem wczesniej duzo postow i uwazam ze najlepszy bylby Motul 5W40 ale chcialem posluchac Waszych opinii. Filtr oleju wymienie na pewno ale nie jestem mechanikiem, dlatego dopytuje o inne filtry. Chyba po to jest to miedzy innymi jest to forum? Jak kogos zalamuja takie banalne pytania to moze nie powinien czytac tego foru

Ręce opadają

A mnie rece opadaja na Twoj komentarz :D Czy ja mam w opisie mechanik?

Dzieki Fr0styyy i kamilb5. Myslicie ze bez plukanki sie nie obejdzie? Da sie jakos poznac jaki mam teraz wlany ten olej? Filtr paliwa trzeba zmieniac przy kazdej zmianie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie napisałem tego po to żeby Ci dopiec bo udzieliłem informacji jakich chciałeś może nie w sposób doslowny ale zapewne domyśliłeś się o co chodzi. I ty jako nowy użytkownik fajnie jakbyś użył szukajki albo włączył dział techniczny. Tam dopiero ktoś zakładał temat co wymieniać po zakupie auta. Bo takich odpowiedzi jest wiele ale ty naskakujesz na nas... Jeśli miałeś zalany 15W40 i chcesz przejść na pełen syntetyk to zaleca się zrobienie płukanki (choć nie zaleca się robienia takiego przejścia tzn. z 15W na 5W ale przy tym sliniku raczej trzeba bo wykończysz turbo i inne podzespoły) ale jeśli masz dużo nagaru w silniku od tego 15W40 to więc szkoda jak pożytku będzie bo wszystko się rozszczelni. Dlatego w takich przypadkach decyzja należy do właściciela. Wpisz w szukajke płukanka lub coś pokrewnego kilka osób robiło i nie bylo źle. A tak na oko nie zauważysz jaki miałeś teraz lany olej. Filtr paliwa ja zmieniam co drugą wymiane oleju czyli w moin przypadku po 20k. Ale Ty tak na 100% nie wiesz czy był mineral wlewany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka moja odpowiedz jakie twoje pytanie, doslownie kilka wypowiedzi wyzej ktos pytal o twój silnik i mu polecono olej, na te 70 stron które tu jest pewnie z 50 jest na temat oleju do 1,8T i plukaniu, mitach przechodzenia z minerala na syntetyk i wiele wiele wiele innych uzytecznych opini, wiec skoro powielasz po raz 100 pytanie które pada tu srednio 3 razy dziennie a kilkanascie osób odpowiada tu non stop w taki samo sposób to poprostu robi sie to nudne i irytujace ze ktos nowy ma w d*pie to co niektórzy tu robia poswiecaja sie piszac tu a ktos poprostu wchodzi i sra na to, bo lepiej zadac pytanie niz poczytac najpierw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka nie rozszczelnia silnika ani przejście z 15w na 5w :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie napisałem tego po to żeby Ci dopiec bo udzieliłem informacji jakich chciałeś może nie w sposób doslowny ale zapewne domyśliłeś się o co chodzi. I ty jako nowy użytkownik fajnie jakbyś użył szukajki albo włączył dział techniczny. Tam dopiero ktoś zakładał temat co wymieniać po zakupie auta. Bo takich odpowiedzi jest wiele ale ty naskakujesz na nas... Jeśli miałeś zalany 15W40 i chcesz przejść na pełen syntetyk to zaleca się zrobienie płukanki (choć nie zaleca się robienia takiego przejścia tzn. z 15W na 5W ale przy tym sliniku raczej trzeba bo wykończysz turbo i inne podzespoły) ale jeśli masz dużo nagaru w silniku od tego 15W40 to więc szkoda jak pożytku będzie bo wszystko się rozszczelni. Dlatego w takich przypadkach decyzja należy do właściciela. Wpisz w szukajke płukanka lub coś pokrewnego kilka osób robiło i nie bylo źle. A tak na oko nie zauważysz jaki miałeś teraz lany olej. Filtr paliwa ja zmieniam co drugą wymiane oleju czyli w moin przypadku po 20k. Ale Ty tak na 100% nie wiesz czy był mineral wlewany??

To ja może sprostuję. Broń Cię Panie Boże nei chciałem na nikogo naskakiwać. Jeżeli odniosłeś takie wrażenie to rpzepraszam. Po prostu chciałem pociągnąć dyskusję. Generalnie dzięki za reakcję!

Co do Oleju to NIE MAM 15W40. Nie wiem co mam! Aczkolwiek podejrzewam, że na 90% raczej syntetyk lub ewentualnie na 9,9% półsyntetyk. A będę wlewał 5W40.

A co do Ciebie bediks to moja sytuacja jest trochę z innej beczki, bo nie wiem co miałem zalane i dlatego napisałem tego posta. A tak w ogóle to nie bądź taki ofensywnie nastawiony. Lepiej być bardziej życzliwym dla ludzi. A jak masz jakieś uwagi to przejdźmy na priva, bo nie ma co nabijać postów i zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z innej a tej samej. Dużo tu ludzi nie wiedziało co miało lane, wiec im radzone żeby wyplukali i zalali 5w40 bo jak wyżej nawet jak miałeś 15w40 to nic się nie stanie po zmianie, i nie jestem ofensywnie nastawiony tylko apeluje do czytania bo naprawdę tu wszystko jest opisane, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta jak nie wiesz co miałeś zalane, jak najszybciej jedziesz na warsztat, robisz płukankę i zalewasz olej wg. normy producenta. Handlarze, komisy wlewają różne syfy, uszczelniacze, doktory byle tylko silnik świecił się na błysk i chodził jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta jak nie wiesz co miałeś zalane, jak najszybciej jedziesz na warsztat, robisz płukankę i zalewasz olej wg. normy producenta. Handlarze, komisy wlewają różne syfy, uszczelniacze, doktory byle tylko silnik świecił się na błysk i chodził jak nowy.

true :gicior:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kupiłem swoją wymarzoną B8 z przebiegiem na dzień dzisiejszy 112 000 km. W aucie jest teraz wlany olej 5W30. Bardzo mnie to zdziwiło, gdyż w swojej poprzedniej furce oczywiście również AUDI, tylko że B7 do ostatniego dnia jeździłem na oleju CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL. Moja była B7 w dniu sprzedaży miała 210 000 km. W związku z tym mam pytanie czy przy następnej wymianie oleju mogę zlać wg mnie najlepszy olej, czyli: CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL? Jakie to będzie miało skutki dla mojego silnika? Jakie są wasze opinie czy dobrze zrobię zmieniając na 5W40 czy lepiej jednak będzie pozostać przy 5W30?

Kolego Łukaszu...

Znalazles sie w zlym dziale... tu koledzy rozmawiaja tylko o oleju do silnków benzynowych.

I stad tyle nieporozumienia i zamieszania, ze nawet nikt Ciebie tu nie dostrzegl.

Zapraszmy do TDI... jest tam cicho i spokojnie... :whistling:

Dzial dla Ciebie jest tu, w linku ponizej.

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wymieniłem na motula 5w40 :) ale jak to jest z tym 40 ? bo audi niby zaleca 30 w 2.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myśl o tym 30. Audi może i zaleca ale nie ze względu na dobro klienta i jego samochód. 5W-40 to najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić 10W40 na 5W40 w motorze ADR. Niby wg. instrukcji można stosować jeden lub drugi, a ja mam je w tej samej cenie (Total).

Warto?

Auto eksploatowane głównie w mieście, między wymianami dolewam nieco oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić 10W40 na 5W40 w motorze ADR. Niby wg. instrukcji można stosować jeden lub drugi, a ja mam je w tej samej cenie (Total).

Warto?

Auto eksploatowane głównie w mieście, między wymianami dolewam nieco oleju.

Smiało możesz zalać 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić 10W40 na 5W40 w motorze ADR. Niby wg. instrukcji można stosować jeden lub drugi, a ja mam je w tej samej cenie (Total).

Warto?

Auto eksploatowane głównie w mieście, między wymianami dolewam nieco oleju.

Smiało możesz zalać 5w40

Instalacja LPG nic tu nie zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić 10W40 na 5W40 w motorze ADR. Niby wg. instrukcji można stosować jeden lub drugi, a ja mam je w tej samej cenie (Total).

Warto?

Auto eksploatowane głównie w mieście, między wymianami dolewam nieco oleju.

Smiało możesz zalać 5w40

No to śmiało zalałem Total Quartz 9000 Energy, ale co się nasłuchałem od "mechaników"... :decayed:

Przy okazji wyszukiwarka Totala: Total Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...