Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wlej motula 0W-30

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
ja u siebie leje syntetyka 5w/40, (castrol edge) a mam już 215 tyś

Castrol to syf :facepalm: Zdejmij pokrywę zaworów to się dowiesz czemu :whistling:

Co Ty kolego ciagle z tym castolem wyjezdzasz..... Wiesz cos na temat OIL SLUDGE w tych silnikach ? jak nie to poczytaj zamiast pisać bzdury

Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster

Syf w silniku, jak usunąć ?? - odchamianie 1.8T 20V AEB - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum

Opublikowano
ja u siebie leje syntetyka 5w/40, (castrol edge) a mam już 215 tyś

Castrol to syf :facepalm: Zdejmij pokrywę zaworów to się dowiesz czemu :whistling:

Co Ty kolego ciagle z tym castolem wyjezdzasz..... Wiesz cos na temat OIL SLUDGE w tych silnikach ? jak nie to poczytaj zamiast pisać bzdury

Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster

Syf w silniku, jak usunąć ?? - odchamianie 1.8T 20V AEB - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum

A Ty czytałeś w ogóle treści które podałeś? :decayed:

Pomijam fakt że jeszcze chwilę temu polecałeś zalewanie silnika najtańszym półsyntetykiem :decayed:

Opublikowano
Wlej motula 0W-30

Chcę coś z wysokim TBN. I 0w40 :wink:

Opublikowano

Obecnie latam na 5W40, który mi wlali w tutejszym warsztacie (z tego co widzę bez filtra), wcześniej był 10W40. Na wiosnę będę musiał zmienić ten olej, trochę o tym czytałem i co człowiek, to inne zdanie. Jedni 0W40, inni 5W30, jeszcze inni 5W50... co mam do niego lać w końcu? Może Motul 5W40 LPG?

Opublikowano

Lej motula.

Opublikowano

MOTUL 5w40 x cess

Opublikowano

ja latam na Valvoline 5W-40. taki wlalem po zakupie furki a co lal niemiec nie wiem :wink:. rok przelatalem, pare tysi zrobione i na razie odpukac wszystko oka :decayed:.

Opublikowano

Panowie dzięki za rady...

Wleje zatem 5W40 - jeszcze zastanowię się nad mobilem i motulem...

Co wymieniacie przy standardowym przeglądzie co 15tyś? I ile oleju wejdzie do silnika? Bańka 5l starczy?

Opublikowano

Pamiętaj o filtrze oleju.Pozostałe też możesz wymienić przy przeglądzie jeśli dawno nie zmieniales.5 litrów Ci wystarczy.

wysłane za pomocą tapki

Opublikowano

Wszystkie filtry wymieniałem pół roku temu (przejechane od wymiany 12tyś)

Pls jeszcze o info czy zastosować przed zmianą wspominaną wcześniej płukanke? Jeśli było na poprzednich stronach to sory... Ale czytam post od 8:00 i nie mam już siły :(

Opublikowano

Plukanka polecana Oil Millers;)

wysłane za pomocą tapki

Opublikowano

Tak na zdrowy rozum, prosto - jaka jest różnica między 5W40, 5W30, 5W50, 10W60?

Czy gęstszy nie uszczelni silnika i nie uchroni przed zatarciem przy zbliżaniu się do czerwonej linii?

Cena oleju nie ma dla mnie większego znaczenia, chcę najlepszy, jaki mogę wlać do swojego autka.

Czy 5W40 jest optymalny jakościowo, czy optymalny jeśli patrzymy na stosunek cena/jakość?

Opublikowano

poczytaj parę stron wstecz i bedziesz wiedzial wszystko

na zime (i nie tylko) warto zalac 0W-30

Opublikowano

Od kilku godzin czytam i nadal nie wiem.

Zjada mi trochę więcej oleju, mam wrażenie, że więcej odkąd zmieniłem z 10W40 na 5W40.

Co tak naprawdę w praktyce oznacza XW-XX?

Wiem, że temperatura płynięcia na zimnym i właściwości na rozgrzanym, ale trudno mi sobie wyobrazić, co to oznacza w praktyce.

Myślę o wymianie oleju po zimie.

Opublikowano

ten silnik który jest u Ciebie "zwyczajowo" troche go zuzywa

trzeba wymienic popychacze na zaworach

Opublikowano

Dlaczego nigdzie nie podają karty charakterystyki Motula :eusathink:

Ja pierdziele, u Dzika żadnego 0W40 nie ma

Ani Motula, ani Millersa :facepalm:

Opublikowano

A jednak znalazłem tego XFS 0W40 u dzika więc chyba jego zamówię.

Kurde nie chcę się w 5 baniek po 1l bawić w tego LM :kwasny:

W ogóle co za równica, czy 0w40 czy 0w30 będę miał? :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.