Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
10 minut temu, B32 napisał:

Witam. Co sądzicie o wlaniu valvoline max life 10w40 do a4 b5 2.4 ? Przebieg 250k km

Sądzę że to ma ścisły związek z porażeniem mózgowo-rdzeniowym

Edytowane przez Dev

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
1 godzinę temu, B32 napisał:

Witam. Co sądzicie o wlaniu valvoline max life 10w40 do a4 b5 2.4 ? Przebieg 250k km

Czemu chcesz wlać 10W40? 

Opublikowano
11 minut temu, k232 napisał:

Czemu chcesz wlać 10W40? 

Pytam się tylko czy są jakieś przeciwwskazania :) czyatłem że ludzie taki leją, i wszysko jest ok. Mam 7l oleju po poprzednim aucie, i tak mysle czy nie lać go :) raczej to jest dobry olej, ale jęsli silnik ma być z tego powodu nie zadowolony, to kupie mu syntetyka, a na tamtym bede smażył frytki ;)

Opublikowano

Jak silnik zdrowy to lej olej z normą dla Twojwgo silnika i najlepiej 5W40?

Opublikowano

Niech się wypowiedzą Ci co znają się w temacie ale nie lepiej 0W40??

Opublikowano
W dniu 2.03.2019 o 16:34, B32 napisał:

Pytam się tylko czy są jakieś przeciwwskazania

Generalnie nie ma o ile nie masz doklepanych do silnika urządzeń ekologicznych.

Do tych silników widuję zalewany 10W40 dedykowany dla diesli a nawet 15W40, silniki w długich trasach lub zmniejszony interwał wymiany.

Na jakim oleju biegał silnik i ile go pije ?.

Opublikowano
2 godziny temu, fireman tom napisał:

Niech się wypowiedzą Ci co znają się w temacie ale nie lepiej 0W40??

nie zaszkodzi

Opublikowano
W dniu 18.02.2019 o 20:46, fireman tom napisał:

 Autko to Golf 7 1.4 TSI 140KM (CHPA)...

A wiesz chociaż jaka jest specyfikacja oliwy dla tego silnika ?

Ten silnik z grupy EA211 jest według mnie silnikiem udanym więc warto zalać oliwę możliwie najlepsza na jaką Cię stać.

Przy krótkich trasach ilość rozruchów radzę skrócić interwał wymiany paska rozrządu, nominalnie to chyba coś ok. 200 tys. km.

Tu w Polsce lali tego Castrola w trybie LL a nie olej VW /też robiony przez Castrola ale o zupełnie innym składzie baz i dodatków/ ?.

Opublikowano
15 minut temu, KINIAM napisał:

A wiesz chociaż jaka jest specyfikacja oliwy dla tego silnika ?

Ten silnik z grupy EA211 jest według mnie silnikiem udanym więc warto zalać oliwę możliwie najlepsza na jaką Cię stać.

Przy krótkich trasach ilość rozruchów radzę skrócić interwał wymiany paska rozrządu, nominalnie to chyba coś ok. 200 tys. km.

Tu w Polsce lali tego Castrola w trybie LL a nie olej VW /też robiony przez Castrola ale o zupełnie innym składzie baz i dodatków/ ?.

Specyfikacja 502 przy skróconym interwale lub 504 przy long life. Z rozrządem to wiem. Z racji ze auto we wrześniu skończy 6 lat a na liczniku mam 125 tys km to rozrząd chce zrobić w tym roku.

 

Edytowane przez fireman tom

Opublikowano
36 minut temu, fireman tom napisał:

Specyfikacja 502 przy skróconym interwale lub 504 przy long life. Z rozrządem to wiem. Z racji ze auto we wrześniu skończy 6 lat a na liczniku mam 125 tys km to rozrząd chce zrobić w tym roku.

 

zapodaj 0W40

Opublikowano
9 godzin temu, Dev napisał:

zapodaj 0W40

W zasadzie dzięki Twojej sugestii Dev będzie 0w40?. Dzięki.

Opublikowano

Panowie zbliżam się do wymiany oleju w moim AZM. Teraz lata na RAVENOL VST 5W40.

Latać dalej na tym, czy jest coś lepszego w tej cenie ze znanych marek ?

Opublikowano

Shell Helix Ultra5w40

Edytowane przez Stacyjny

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Jakieś wytłumaczenie? Oprócz tego, ze to olej na innych bazach to nie wyróżnia się niczym.

Opublikowano

lej Xcessa lub Ravenola. Chodź cena VST ostatnio poszła do góry. Przerobiłem już parę olejów, Ravenol jak i Motul się najbardziej sprawdzają. Valvoline jakiś czas temu się popsuł.

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Noo... VST butla 5L to teraz wydatek 165 zł ? A jeszcze pół roku temu kupowałem po 145zł

Edytowane przez cabanmat

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Olej to olej. Ma spełniać normę producenta i być systematycznie wymieniany po określonym czasie lub przebiegu.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

2 dni temu pojawił się nowy test oleju VST

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Siema , ktoś stosuje w swoich starych autach bez turbo olej lotos z hipermarketów 5W40??

Olej spełnia normę audi 502 00.

Edytowane przez k232

Opublikowano
3 godziny temu, k232 napisał:

Siema , ktoś stosuje w swoich starych autach bez turbo olej lotos z hipermarketów 5W40??

Olej spełnia normę audi 502 00.

Dobra oliwa 

Możesz śmiało lać 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.