Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ludzie co wy chcecie od tego silnika ALT?? silnik jak każdy inny.

---------- Post dopisany at 19:20 ---------- Poprzedni post napisany at 19:19 ----------

Kolego na oleju nie wolno oszczędzać trzeba niestety wlać coś sensownego, a w tym wątku jest napisane już bardzo dużo na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był jak każdy inny to wątku, który podałem, by nie było, albo nie byłby aż tak popularny. A, że wiele osób nie ma z nim żadnych problemów, nie świadczy w żaden sposób o silnikach ALT , z którymi problemy jednak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie niedługo mam wymiane oleju tylko chciał bym kupić dobry olej do tej pory miałem mobil super 2000 10W40. autko to a4 b5 z 1999r z silnikiem 1.6 ANA + instalacja LPG przebieg 244 tyś jaki olej dokladnie byście mi polecili jak dla mojego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko żeby przestudiować całą strone potrzebował bym ze 2 dni całe a i tak nie każdy ma identyczny przebieg i może do kogoś inny olej bedzie lepszy a do mnie tez inny a wole sie was zapytać bo napewno sie na tym dobrze znacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak wyjdzie z 9 godzin czytania

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 22:19 ----------

z tego co sie orientuje to napewno by to był MOTUL bo to polecacie ale są jakies różne odmiany tego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie nie moge znaleźć swojego silnika z tego co wyczytałem z kilku stron to najlepiej wybrać MOTUL X-cess ale czy zostać przy 10W40 żeby niczym nie ryzykować i oczywiście jaki dokładny model tego MOTULA wybrać bo jest ich kilka z tego co zauważyłem nie ma tylko jednego x-cessa tylko kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no słyszałem tylko tak auto stoi przeważnie w ogrzewanym garażu a po drugie to auto ma przejechane 244 tyś z tym że nie wiadomo czy to jest prawdziwy przebieg auto brało z początku dużo oleju tak dużo ze zarzucało jedną świecę i robiony był generalny remont głowicy plus do tego jeszcze pierścienie na tłokach i potem zalałem go wlaśnie spowrotem mobilem super 2000 10W40. A teraz pare razy słyszałem pochwały o MOTULU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego właśnie chciałbym jak najlepiej wybrać ten olej ale myślę tylko o MOTUL tylko właśnie jaki dokladnie czy zostać przy półsyntetyku czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zostać przy półsyntetyku czy nie

lej fulla, półsyntetyki sa dobre dla taksówkarzy żyjących we własnym świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a czy przy zmianie na syntetyk to trzeba jakies plukanie czy cos takiego czy tylko zlewasz stary a zalewaz nowy i czy mozliwe ze na syntetyku moze zaczac brac troche oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płukanie możesz zrobić, mi po przejściu z 10W40 na 5W40 zużycie nie wzrosło (a tak wogóle było bardzo małe, przy 10w40 jakieś 200ml/15000km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...