Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

witam, będę zmieniał olej co wlać? Specific 504 00 507 00 5W30 czy x-cess ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co ile wymiana ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15tys. Wczesniej miałem motula specyfic 5W-30 z norma 507 ale drogi troche szukam dobrego zamiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu lac 504.00

W zupelnosci wystarczy Xcess 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płukanka Liqui Moly Engine Flush normalna nie z serii pro line może być? Jakie są miedzy nimi różnice?

engine%20flush%20liqui%20moly-500x500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania o płukanki LM. Czym się różni pro line od standardowej ? Dodatkowo czy oleje Shell-a są dobrej jakości ? Chciałbym do kangóra zalać Shell Hellix Diesel Ultra 5W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra oliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ile chcesz go wymieniac ?

jak co 10-15tkm to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja we wtorek jade na wymiane oleju, itp. 189tkm, 1.8T. zalany byl w grudniu mobil1 5W-30. taki sam lac?

Możesz zejść na 5W40.

I chyba bardziej jest wskazane 5W40 niż 5W30, jak się mylę to popraw mnie dev :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja we wtorek jade na wymiane oleju, itp. 189tkm, 1.8T. zalany byl w grudniu mobil1 5W-30. taki sam lac?

Możesz zejść na 5W40.

I chyba bardziej jest wskazane 5W40 niż 5W30, jak się mylę to popraw mnie dev :thumbup1:

Jesli jeżdzi krótkie odcinki to w30, a jak lata autostradami 150km/h po pare godzin to w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent a4 b6 1.8T AVJ 2002r (190km) 160tyś przebiegu

W momencie sprowadzenia zalany był, pewnie jak większość Castrol Edge Longlife 5w-30

W tym miesiącu zmiana, a z w tego co wyczytałem najlepszymi oliwami w relacji jakość/cena do tych motorków będą:

Motul X-Cess 5w-40

Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40

Lepszymi oliwami natomiast:

0w40 Millersa XFS

LM Synthoil Energy 0W-40

Motul 8100 X-lite Ester 0w30

Ogólnie zastanawiam się między tymi dwoma ostatnimi (ten ostatni chyba cenowo wychodzi najlepiej), pytanie czy jest między nimi jakaś znacząca różnica przemawiająca na korzyść któregoś, a może żadnego z nich nie powinienem brać pod uwagę;)

Co do płukanki to różnica jakieś firmy będzie zastosowana? Czy jak będę lał motula to płukanke tej samej firmy? A może któraś z tych trzech firm poprostu jest najlepsza Waszym zdanie?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znawca nie jestem i pewnie nigdy nie bede, ale bedac kiedys u dzika i biorac x-cessa poprosilem o plukanke motula, na co dzik ze lepiej wziac i teraz nie pamietam co mi dali czy LM czy MO czy jeszcze cos inneg0, zapytalem czy lepsza, odpowiedz dostalem ze lepiej cenowo wychodzi :wink:

wnioskuje po tym ze jesli chodzi o plukanke to firma nie ma wiekszego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pozytywne doświadczenia z LM synthoil high-tech 5w40 już 3zmiany miałem na tym oleju i prawdopodobnie będzie on juz cały czas stosowany. Jak dla mnie to super olej.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i zastanawiam się czy ktokolwiek miał jakieś negatywne doświadczenia z olejami z górnej półki albo zauważył jakąś różnicę po zalaniu Motula po np. Millers-ie? Nie macie wrażenia, że tak naprawdę to wszystko jedno czy LM, Motul, Valvoline, Millers ... ? Ja lałem do swojego auta wszystkie te oprócz Millersa i nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy w pracy silnika, wpływu oleju na ilość spalanego paliwa itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć tylko tyle że jak przesiadłem się z Castrola PL na Motula to czuję i widzę (znikome znikanie oleju) różnicę :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...