Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

witam. kupiłęm sobie audi a4 b6 1.8 t 164 km i przebiegu mam cos ok 178K i jaki olej polecacie?? wczesniej mailem samie ropniaki wiec na bezn praktycznie sie nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy, prosba o pomoc w doborze oleju. Silnik 1,8T BFB do zeszłego sezonu jeździłem na Castrol Magnatec 5w40 ale podczas ostatniego przeglądu w tym samym warsztacie co zawsze nagle zmienili mi na Mobil Peak Life 5w50 i od tej pory zaczeło się branie oleju. W warsztacie powiedzieli że przy następnym przeglądzie zrobią płukankę i to ma niby pomóc ale mam wątpliwości czy przy przebiegu 250tys km taka płukanka nie zaszkodzi bardziej niż pomoże. Stad pomyslałem że może lepiej wymienię olej na coś lepszego np Motula. Tylko pytanie który wlać: x-clean, x-cess czy specific? Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. kupiłęm sobie audi a4 b6 1.8 t 164 km i przebiegu mam cos ok 178K i jaki olej polecacie?? wczesniej mailem samie ropniaki wiec na bezn praktycznie sie nie znam :)

Motul xclean 5w40

Liqui moly synthoil high tech 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. kupiłęm sobie audi a4 b6 1.8 t 164 km i przebiegu mam cos ok 178K i jaki olej polecacie?? wczesniej mailem samie ropniaki wiec na bezn praktycznie sie nie znam :)

Motul xclean 5w40

Liqui moly synthoil high tech 5w40

X-CESS

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. kupiłęm sobie audi a4 b6 1.8 t 164 km i przebiegu mam cos ok 178K i jaki olej polecacie?? wczesniej mailem samie ropniaki wiec na bezn praktycznie sie nie znam :)

Motul xclean 5w40

Liqui moly synthoil high tech 5w40

Kolego masz może dostęp do oryginalnych filtrów do audi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś lubię wszystko co oryginale ;)

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ----------

Możesz mi podać jakie to koszta jeśli chodzi o oryginalne filtry do audi a4 b6 2.0 ALT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój, kup Manna albo Knechta.

To samo co ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój, kup Manna albo Knechta.

To samo co ori.

+100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.8t lepiej zalać 5w40 castrola czy 5w50 mobila? Czym te oleje różnią się i czym to grozi dla silnika? Gdzieś czytałem, ze 5w50 wycisza silnik bo ma inne właściwości i lepszy do wysilonych maszyn ale do turbo też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do benzyniaków polecam bardzo dobry Valvoline SynPower 5W-40. Parametry niemal identyczne jak Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 a sporo mniej kosztuje. Lałem do swojego auta oba i oba bardzo dobrze się sprawowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.8t lepiej zalać 5w40 castrola czy 5w50 mobila? Czym te oleje różnią się i czym to grozi dla silnika? Gdzieś czytałem, ze 5w50 wycisza silnik bo ma inne właściwości i lepszy do wysilonych maszyn ale do turbo też?

Ani jeden ani drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co drugi się chyba do Afryki wybiera sądząc po wyborze oleju. Albo zimy nie przewiduje albo wieczne upały. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA NA POLSKĄ PODRUBĘ LIQUI MOLY Leichtlauf High Tech 5W-40:doh::doh::doh::doh::doh:

Panowie jako że sam padłem kiedyś ofiarą nie uczciwego nazewnictwa polskich dystrybutorów olejów przestrzegam przed pewnym kolejnym procederem chodzi tutaj o wykorzystanie nieświadomości ludzi a raczej o gre między kolorami i nazewnictwem , co skutkuje zrobieniem się w U..JA :polew:

Wiec do rzeczy: znany przez węższe być może grono , osławiony chwała olej Liqui Moly jako oryginalny sprzedawany w niemczech występuje pod nazwą :

Synthoil High Tech 5 W-40 !! jest to w pełni syntetyczny olej silnikowy , jednakże w Polsce potrafi ten olej występować pod nazwą Leichtlauf High Tech 5W-40

i uwierzcie nie wiele ma wspólnego w syntetykiem ,różni się oprócz nazwy kolorem opakowania:wink:

Jako że mieszkam w holandi i do niemiec mam 10 km pofatygowałem się do niemieckiego dystrybutora LM aby sprawę rozstrzygnąć ponieważ dopiero co robiłem wymianę oleju na LM(z tym że na 0w40) ALE CHCIAŁEM SPRAWĘ WYJAŚNIĆ

Otóz w PL niestety jest to dobrej jakosci olej ale w technologi syntetycznej przykro mi :facepalm: nie jest to olej syntetyczny :thumbdown:

w DE jest sprzedawany ten sam olej ale w innym opakowaniu i pod drobnie zmienioną nazwą jednak jest to Olej w 100% syntetyczny

dla wyjasnienia załączam linki do dystrybutorów olejów LM w Polsce oraz w Niemczech oraz 2 zrzuty ekranu pierwszy polskiej strony LM a drugi niemieckiej strony LM spójrzcie w których przedziałach znajdują sie pozornie te same oleje :facepalm:

dodatkowo na prózno możecie szukać oleju Synthoil Energy 0W-40 w ofercie pl :jerk:

c55bfe8ad0aaf8edm.jpg

a tutaj niemiecka strona z syntetycznym LM

7337497c39f73e3dm.jpg

Miłej niedzieli Ps ja zalany mam LIQUI MOLY - Motorenöle, Additive, Autopflege - Produkte - Synthoil Energy 0 W-40

Jak ktoś ma dojście do niemieckieggo dystrybutora bierzcie od takiego gościa bo macie pewność ze gatunkowo ten olej będzie 100% lepszy:wink:

tutaj linki do LM DE

LIQUI MOLY - Motorenöle, Additive, Autopflege - Qualität made in Germany.

LM PL

Autoryzowany sklep Liqui Moly

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co siejesz zamęt , jak na stronie w PL jak byk jest dostępny Olej pełnosyntetyczny Synthoil High tech 5W40

Synthoil High Tech 5W-40 Autoryzowany sklep Liqui Moly

olej Leichtlauf High Tech to zupełnie inny olej i jest również dostępny na stronie w DE i na prawdę nie wiem po co piszesz ,że zamiast Synthoila w PL jest zamiennie dostępny Leichtlauf.

LIQUI MOLY - Motorenöle, Additive, Autopflege - Produkte - Leichtlauf High Tech 5 W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spojrz w jakiej kategori jest ? przecierz podałem o jaki olej chodzi :doh: olej w technologi syntetycznej ! jak kto nie luknie dobrze to się w h zrobi i to na bogato:wink: i to właśnie chcę powiedzieć:grin: bo oba są 5w40 i kto sie tak nie połapie to lipa a nie każdy jest super znawcą oleju:naughty: a zamęt w czym przecież powiedziałem że to nie jest ten sam olej rózni się opakowaniem i nazwą:wink: trzeba patrzeć dobrze :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko jest ok jeden to technologia syntetyczna a drugi to syntetyk nie wiem do czego pijesz oznaczenie jest prawidłowe, a że ktoś nie czyta opisu tego co kupuje to nie jest wina polskiego dystrybutora tylko kupującego. W Polsce jest pełen syntetyk bo sam na takim śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co drugi się chyba do Afryki wybiera sądząc po wyborze oleju. Albo zimy nie przewiduje albo wieczne upały. ;-)

Nie rozumiem, 5w40, "5" - gęstość zimowa, im niższa tym silnik lżej ma odpalać w zimie, "40" - gęstość letnia, im wyższa tym lepsze właściwości ma przy wysokich temp.

Motul xclean 5w40

Liqui moly synthoil high tech 5w40

Ok, dzięki a powiedz dlaczego 5w50 nie jest dobry do 1.8t? W wysokich temp lepiej utrzymuje film olejowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...