Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz LMa albo Motula

Szajstrolla omijaj szerokim lukiem

Chyba tak właśnie zrobię, parę "groszy" więcej kosztuje ale myślę, że zawieźć mnie nie zawiedzie. Dzięki za odp ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dev, może użyj najlepszego argumentu.. zapodaj fotkę ze ściągniętą pokrywą zaworów po Castrolu :grin:

Już była taka fotka gdzieś :-D

http://img.tapatalk.com/d/14/04/17/y3umymuz.jpg

Tylko nie gadaj ,że takie coś narobił szajstrol wymieniany zgodnie z przewidzianymi interwałami. Zgodzę się ,że niektóre oleje z ich gamy szlamią, jedne mniej inne więcej,dlatego sam tą markę skreśliłem już dawno temu, ale to co na zdjęciu to wygląda jakby olej nigdy nie był wymieniany innej opcji nie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się przymierzał do zmiany oleju dopiero co kupiłem Audice i jest zalana Castrolem Edge 5w30 i podobno cały czas nim była zalewana, jednak po powyższych zdjęciach zastanawiam się mocno nad zmianą, co powiecie na Valvoline MaxLife 5w40 ? Przebieg to 214 tyś. Zrobiłem samochodem 1000 km i jak narazie na bagnecie full tak jak było gdy sprawdzałem przy kupnie. Doradźcie coś Koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem Audi a4 b5 1.8t w quattro z 2000 roku :)

Niestety nie wiem jaki olej był zalany wcześniej i nie mam możliwości dowiedzieć się. Na liczniku przebieg 157 tys. (tak wiem, jest za pewne o stówkę więcej).

Myślałem o Motul albo Valvoline 5w40. Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ż mam silnik 150 konny. Przeczytałem tu, że bardzo polecają 5W40 liqui moly synthoil high tech. A Motul czy Valvoline 5w40 będą dużo gorsze? Chodzi mi o to, że jest trochę różnica w cenie.

Dodam też, że będę niedługo zakładał gaz no i nie jestem pewny przebiegu samochodu.

Jeśli nie wiem jaki olej był lany wcześniej to konieczna jest płukanka? Czy ta płukanka na pewno jest bezpieczna?

No i przede wszystkim jaki olej będzie bezpieczny nie znając obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz normalnie odpowiedzieć jaki olej będzie najlepszy z tych 3? Czy motul lub valvoline beda duzo gorsze i czy konieczna jest płukanka biarąc pod uwagę rzeczy o których wyżej pisałem. Nie będę chyba 135 stron czytał bo troche mi to zajmie czasu. Przeczytałem kilka ostatnich stron i tak jak pisałem wyżej, że 5W40 liqui moly synthoil high tech jest najlepszy ale czy 2 pozostałe są dużo gorsze? Jeśli posiadasz taką wiedzę to tak ciężko Ci napisać? Jak ine chcesz pomóc to po prostu nie odpowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpowiedzieć musisz podać jaki Valvoline?

Bo pytasz w stylu co kupic Mercedes, BMW czy Audi ale nie mówisz jakie roczniki i wypas. A to zasadniczo zmienia wybór.

http://www.valvolinepolska.pl/a,113,promocja_-_zapachowe_zawieszki_przy_opakownaniach_4l.html

Jeżeli SynPower to bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordo znam bardzo dobrze firme która to produkuje bo biorą od nas smary:decayed: Sami to robią na bazach lotosu czy czegoś innego a że firma ma niby siedzibę w Niemczech(tak na prawdę w łodzi i zwie się adwa) to wypisują herezję że olej jest z niemiec:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...