Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt. Millers zawsze taił pewne cechy.

Dokładnie

Millers podaje kartę charakterystyki tylko nie ma wszystkich danych, ciekawe dla czego czy to jakaś tajemnica przed klientami czy przed konkurencja.

Spróbuje dowiedzieć się więcej od przedstawicieli ciekawe co mi powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy mam pytanie, czy mogę wlać LM SynthOil High Tech 5W-40 do silnika 1.4 8V AUD? Samochód to VW Polo 6N2 przebieg ~100 000, od nowości zalewany był Mobil 1 Peak Life 5W-50, silnik w b. dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, lej śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Millers zawsze taił pewne cechy.

Dokładnie

Millers podaje kartę charakterystyki tylko nie ma wszystkich danych, ciekawe dla czego czy to jakaś tajemnica przed klientami czy przed konkurencja.

Spróbuje dowiedzieć się więcej od przedstawicieli ciekawe co mi powiedzą.

Oto info jakie uzyskałem co o tym sadzicie.

Dlaczego w kartach charakterystyki swoich olejów, Millers Oils nie podaje wartości TBN oraz HTHS?

Bierze się to z tego, że istnieje przekonanie, iż im większa wartość TBN – tym lepszy olej, co nie do końca jest prawdą.

Oleje o starszej specyfikacji (np. API SG/CD) mogą mieć większą liczbę TBN, niż nowoczesne oleje (np. API SM/CF).

Dzieje się tak z kilku powodów. Starsze oleje, musiały częściowo zabezpieczać silnik przed paliwem słabej jakości. Dodatkowo, nie musiały zapewniać niskiej emisji spalin.

Nowoczesne oleje, zwłaszcza 5w30 LOW SAPS mają niższą zawartość niektórych składników, co wpływa na obniżenie emisji spalin, ale jednocześnie obniża też wartość TBN.

Podobnie wygląda to z wartością HTHS. Jest ona podawana przy temperaturze 150 stopni Celsjusza, a więc w temperaturze oleju jaką w krytycznych momentach osiągają silniki wyczynowe. Do tego celu przeznaczone są oleje serii Motorsport CFS . Dużo bardziej ważna informacja o przebiegu krzywej HTHS w różnych temperaturach. HTHS powinno mieć jak najwyższą wartość w temperaturze w jakiej pracuje silnik najczęściej. Tak więc nie do końca prawdziwe jes przekonanie, że im wyższe HTHS, tym lepszy olej.

Dlatego nie podajemy tych wartości w naszych kartach charakterystyki. Jednocześnie zapewniamy, iż nasze oleje zapewniają najwyższą możliwą ochronę silnika w każdych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja dołożę swoje trzy grosze,otóż mam wlanego Millers-a 0W40 tego jeszcze z normą C3 i złego słowa powiedzieć nie moge silnik chodzi bardzo ładnie w zimie odpalał jak to się mówi od strzała dodam,że auto stało pod chmurką.Przy następnej wymianie również będzie Millers tylko że 5W30 bo 0W40 nie ma normy C3:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Kolego!

Jak najbardziej, lej śmiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów u mnie kolejny raz padł wybór na LM SynthOil High Tech 5W-40 + oryginalne filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów u mnie kolejny raz padł wybór na LM SynthOil High Tech 5W-40 + oryginalne filtry.

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanie do kolegi dev widze jest teraz na forum tylko nie mozna wysłać wiadomości na priv wiec wale pytanie tu za co przepraszam z góry jezeli to nie odpowiednie miejsce wiec

Kolego dev prosze o rozjasnienie mi mojej sytuacji : do mojego audi a4b7 1.8t silnik bfb wlano mi olej valvoline 5w40 maxlife z norma olejowa vw 502/505 , według vw do tego modelu norma olejowa to 503 , moje pytanie brzmi co muszę zrobic czy jak najszybciej wymienić olej na poprawny czy moge go bezpiecznie użytkować do kolejnej wymiany ,auto ma 200tys przebiegu czasem troszkę pocisniete na drodze do max mocy, dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na LM 0w40 i cichuteńko teraz przy starcie:wink: autko lepiej się wkręca na obroty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do 1,6 benzynka zalewam 10W40 taki miałem przy kupnie auta i nie narzekam na jakięs problemy z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas jezdze na X-cess , ale zastanawiam sie czy nie zalac teraz X-clean. Chodzi o to ze u mnie jest wyciety kat a producent podaje ze X-clean jest detykowany do silnikow z filtrem czastek i z katalizatorem trojfunkcyjnych itp . Wiec moje pytanie czy mimo wszystko zalac X-clean czy pozostac przy tym co jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jedno co wlejesz

ze swojej strony dzisiaj polecam Liqui Moly 5W40 Synthoil High Tech :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego pytania lepszym wyborem do 2.0 TFSI będzie 0W40 czy 5W30/40 ? (normy 502.00 503.00 504.00)

Myślę nad wyborem jednego z :

8100 X-CLEAN 5W-40

8100 X-MAX 0W-40

SPECIFIC 504 00 507 00 5W-30

Millers XF LONGLIFE 5w30

Millers XFS 0W-40

LM TOP TEC 4200 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanie do kolegi dev widze jest teraz na forum tylko nie mozna wysłać wiadomości na priv wiec wale pytanie tu za co przepraszam z góry jezeli to nie odpowiednie miejsce wiec

Kolego dev prosze o rozjasnienie mi mojej sytuacji : do mojego audi a4b7 1.8t silnik bfb wlano mi olej valvoline 5w40 maxlife z norma olejowa vw 502/505 , według vw do tego modelu norma olejowa to 503 , moje pytanie brzmi co muszę zrobic czy jak najszybciej wymienić olej na poprawny czy moge go bezpiecznie użytkować do kolejnej wymiany ,auto ma 200tys przebiegu czasem troszkę pocisniete na drodze do max mocy, dziękuje za odpowiedz

Z wyższa normą możesz spokojnie olej zalać, tylko nie z niższą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego pytania lepszym wyborem do 2.0 TFSI będzie 0W40 czy 5W30/40 ? (normy 502.00 503.00 504.00)

Myślę nad wyborem jednego z :

8100 X-CLEAN 5W-40

8100 X-MAX 0W-40

SPECIFIC 504 00 507 00 5W-30

Millers XF LONGLIFE 5w30

Millers XFS 0W-40

LM TOP TEC 4200 5W-30

Ja u siebie w TFSI mam wlanego Millers-a 0W40 jeszcze z normą C3 czyli mid saps i jestem zadowolony w zimie żadnych dziwnych dźwięków itp tylko jest małe "ale" nie wiedzieć czego zmienili formulacje na full saps i do TFSI już raczej nie pasuje i w tym momencie sam mam problem co wlać przy wymianie bo jak wiesz ten silnik spełnia norme euro4 i raczej wymaga lania oleju z normą C3.To jest tylko moje zdanie oczywiście wybór należy do właściciela co wleje:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ze norma 502/505 zawiera te wszyskie specyfikację? Jezeli dla bfb jest 503 to jest w tym przedziale? Pytam bo dla mnie jest to złe oznaczenie i powinno byc podane tak 502-505 wtedy nie mam pytań a wersja oryginalna (502/505) dała mi do myślenia ze moze ten olej spełnia tylko te 2 normy stad moje pytanie , i podziękowania za wszystkie odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...