Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli taki co mam zalany w tym momencie

...i będzie dobrze. Unikaj LongLife'ów - to zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zmieniam u siebie oliwe co 10 000 km, więc o LL nie ma mowy.

Swój chłop!

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy któryś z kolegów miał bądź ma doświadczenie a nie tylko zasłyszane informacje na temat oleju MIDLAND? Ponoć jeden z lepszych choć mało znanych?

u mnie poprzedni właściciel przez kilka ostatnich lat z tego co widzę na fakturach jeździł na oleju Midland Crypto 5W30. silnik w dobrej kondycji ładnie równo i cicho pracuje,czysto i brak "masła", ale smok był zasyfiony(jak w większości benzyn) i trochę twardego osadu na misce było.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów, mam pytanie czy miał ktoś lub ma styczność z w/w olejem: Millers Oils EE Longlife 5w40(nano), bo tak przymierzam się do wymiany i nie wiem czy warto. Obecnie śmigam na LL synthoil a wcześniej na Millers Oils Longlife 5W-40(bez nano)

Piszesz o dobrej oliwie, ale na Twoim miejscu i tak zalałbym LM SynthOil High Tech 5W-40...

Kolega dobrze radzi! Ja również polecam LM SynthOil High Tech 5W-40. Poprzednio miałem Castrola Edge 5W30, no i przed długim weekendem zmiana- płukanka LM Proline + LM SynthOil High tech + Knecht OC 470. Silnik był prowadzony w trybie Long Life przez 180 000km + 10 000km na castrolu- po płukance niezły szlam wyciekł, jakieś takie sadzę na dnie naczynia z zużytym olejem. Po zrobieniu płukanki i serwisu olejowego przejechałem 2000km, odczucia? Wyraźnie odczułem zmianę- silnik pracuję dużo ciszej przy dużych prędkościach (nie wyje tak jak na Castrolu), ładnie wkręca się na obroty, spalanie 8,5L/100, trasa-autostrada (prędkości rzędu 130-150km/h, 1h w korku)- odniosłem wrażenie, że spalanie delikatnie zmalało, być może to siła sugestii. Jedno jest pewne, kultura pracy silnika na plus- odczułem to dosyć wyraźnie. Na prawdę polecam ten olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC WAM NIE BEDE Zaczynał nowego tematu ale wiecie może ile wchodzi oleju do silnika w audi a4 z silnikiem 1,6.

mi się wydaje ze około 4l czy może ktoś to potwierdzić ?

musze wymienić, czas najwyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja leje 5w-30 Castrol edge ten nowy z formułą FST + ori filtry, kupuje w niemczech, wymieniam co 10tysi, proszę o opinie czy dobry olej i czy lepiej jak wymieniam taki olej częsciej niz jest to przewidziane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja leje 5w-30 Castrol edge ten nowy z formułą FST + ori filtry, kupuje w niemczech, wymieniam co 10tysi, proszę o opinie czy dobry olej i czy lepiej jak wymieniam taki olej częsciej niz jest to przewidziane?

kupujesz filtry w DE a o oliwę się pytasz... :facepalm:

Na Twoim miejscu "żlopałbym" LM a nawet MOTULa prosto ze źródełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mniej niż 4l, do 1.8 wchodzi 3.5l.

ale i tak przyjdzie mi kupić 4l zawsze coś zostanie.

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na zmianę oleju, dalej lać Millersa XFS 0w40 do 1.8T?

LM Synthoil bym zalał, ale to gunwo nie do dostania w polszy jest -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lej 5W40 LMa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lej 5W40 LMa :grin:

Widziałem, że mogę na ciebie liczyć.

NOPE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki

Mobil 1 ESP Formula 5W-30

kontynuować czy zmienić na inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma DPF-a to zapodaj 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie moga byc skutki niewymieniania oliwy przez 4 lata i przejechaniu około (+-)40 tys

Seat Ibiza 2 1.8 90 konna wersja

Niedawno załozona instalacja gazowa jakie sa skutki uboczne dla instalacji

Zauważyłem ze na szabelce pojawiło sie masełko

Jaka oliwe zalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja leje 5w-30 Castrol edge ten nowy z formułą FST + ori filtry, kupuje w niemczech, wymieniam co 10tysi, proszę o opinie czy dobry olej i czy lepiej jak wymieniam taki olej częsciej niz jest to przewidziane?

kupujesz filtry w DE a o oliwę się pytasz... :facepalm:

Na Twoim miejscu "żlopałbym" LM a nawet MOTULa prosto ze źródełka

zle zrozumiałes, albo zle napisałem, olej i filtry kupuje w DE, pytałem tylko czy polecacie Castrol , czy to dobry olej, jesli jest ori i niemiecki? Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...