Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby odpowiedzieć musisz podać jaki Valvoline?

Bo pytasz w stylu co kupic Mercedes, BMW czy Audi ale nie mówisz jakie roczniki i wypas. A to zasadniczo zmienia wybór.

Promocja - Zapachowe zawieszki przy opakownaniach 4L Oleje Smary MaxLife DuraBlend SynPower Tectyl

Jeżeli SynPower to bardzo dobry.

No fakt nie sprecyzowałem dokładnie, bo po prostu sam nie wiedziałem, który jest lepszy :P W każdym razie chyba zdecyduję się na Valvoline SynPower 5w40, bo tak też jeden forumowicz mi poradził :)

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich forumowiczow.

Zostalem posiadaczem A4 B6 1,8 t 163 BFB.

Przebieg okolo 170 tysiecy-raczej oryginalny.

Wiem tyle że do 100 tys był longlife . pozniej zmieniany co około 10 tys. 5W40 ( wymiana nie w serwisie)

A na 145 tys znowu w książce pisze longlife 5W30.( serwis)

Nie pisze jakiej firmy olej.

Poradzcie proszę co mam teraz zrobić - olej wygląda na bardzo czarny-I przez 3 sekundy jak silnik palę rano to głosny dziwny dźwięk z silnika ( zawory ??)

Jaki olej proponujecie i co jescze zmienic -jakie filtry- jakiej firmy zalecacie

jestem "zielony"w tych sprawach.

z góry wielkie dzięki

Slavko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1.8t to napinacz lancucha rzezi zalej 5w30 np lm lub motul .valwoline filter ori aso i plukanka lm jak bedzie chalasowac dalej miska na glebe i smok do czysczenia i sprawdzenie cisnienia oleju .jak to nie pomorze wymiana napinacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jaki ....uj tam 5W30 ????

Wlej Liqui Moly 5W40 Synthoil High Tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

Chyba zdecyduję sie na 5W40.Dziwi mnie trochę fakt że gosc na 127 i 137 tys wlał 5w40 a na 148 tys 5w30.

Liqui Moly jest chyba najdroższy.

Motul i VALVOLINE jest tańszy. Który z nich lepszy?

Możecie mi napisać jakieś pewne żródło - na alle...jest sporo ale czy wszystkie oryginalne

Gdzie moge wykonać wymiane oleju z płukaniem w oklicach Bochni, Brzeska i Tarnowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos z Ravenola ;)

Oleje silnikowe - Sklep internetowy Ravenol

maja obnizke cen

Nedznie to się sprzedaje ale mają sporą gamę przkladniowki:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nedznie bo ludzie nie znaja

nie ma reklam w TV

uzytkuje swojego AVJ-a na 0w30 i jestem bardzo zadowolony

koleszka ma za moja namowa :) w AJL-u Ravenol HCL 5w30 tez b.ladnie chodzi motorownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nedznie bo ludzie nie znaja

nie ma reklam w TV

uzytkuje swojego AVJ-a na 0w30 i jestem bardzo zadowolony

koleszka ma za moja namowa :) w AJL-u Ravenol HCL 5w30 tez b.ladnie chodzi motorownia

Kurfa do avj 0w30:facepalm: Lej klasyczny syntetyk 5w40. Nie mówię że ravenol jest zły a wręcz przeciwnie bo weszły w niego 2 największe hurtownie w PL. Czyli IC i motoprofil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurfa do avj 0w30:facepalm: l

Wiem co robie

poza tym norma oleju 503.01 mowi sama za siebie ;)

Jak będziesz szlam z silnika zbierał to daj info:good: do mojego olejaka zaleca serwis 0w30. Po zalaniu takiego oleju i przejechaniu 1k km musiałbym dolać pół litra. Po co nadmiernie nadwyrezac silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jezdzilem na Motulu xlite 0w30 ale jakos szalu niebylo

Lepiej wypadal 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też tak myślę, że 30-tki do silników VW/Audi są za rzadkie, ale Ford takie rzadzizny wręcz uwielbia a 40-tka jest już za gęsta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem., jeździłem wcześniej na motul specific 5w30 i wszystko było ok cisza i w ogoole. Teraz podczas zmiany zrobiłem płukanie LM, czyszczenie smoka oraz olej Motul xcess 5w40 i po nagrzaniu auta słychać jak terkocze napinacz łańcuszka.. Dodam ze specific ma troszkę inna (wyzsza) normę niż xcess. Może to być tego wina? Co poradzicie? Zmienić znowu olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów, mam pytanie czy miał ktoś lub ma styczność z w/w olejem: Millers Oils EE Longlife 5w40(nano), bo tak przymierzam się do wymiany i nie wiem czy warto. Obecnie śmigam na LL synthoil a wcześniej na Millers Oils Longlife 5W-40(bez nano)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy któryś z kolegów miał bądź ma doświadczenie a nie tylko zasłyszane informacje na temat oleju MIDLAND? Ponoć jeden z lepszych choć mało znanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów, mam pytanie czy miał ktoś lub ma styczność z w/w olejem: Millers Oils EE Longlife 5w40(nano), bo tak przymierzam się do wymiany i nie wiem czy warto. Obecnie śmigam na LL synthoil a wcześniej na Millers Oils Longlife 5W-40(bez nano)

Piszesz o dobrej oliwie, ale na Twoim miejscu i tak zalałbym LM SynthOil High Tech 5W-40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...