Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 godziny temu, wojtasbbi napisał:

no i właśnie też tak myślałem.

Ale spotkałem się z opinią ( na pewnej grupie 1.8T na twarzoksiążce ) że owy olej najlepsze właściwości ma po 8 tysiącach km

Aktualnie zrobiłem na nim 6 tys i wymieniam tylko dlatego, że miałem ubytek ( który został zlikwidowany )

Po 8 tkm olej to już tylko do smarowania zawiasów od chlewa albo obory, ja zmieniam co 3000km

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Do 2.0 tfsi do Motula 5w40 warto dodać Archoil ?? I ewentualnie jaki 9100/9200/9400 ?

Opublikowano

Ja bym wolał zmienić olej na lepszy zamiast wydawać kasę na ww dodatki. No ale to tylko moje zdanie:)

Edytowane przez Randor

Opublikowano
3 godziny temu, Dev napisał:

Po 8 tkm olej to już tylko do smarowania zawiasów od chlewa albo obory, ja zmieniam co 3000km

z tymi 3000km mówisz poważnie, czy bekę ciśniesz? nie znam nikogo kto zmienia po tylu km olej

Opublikowano
26 minut temu, wojtasbbi napisał:

z tymi 3000km mówisz poważnie, czy bekę ciśniesz? nie znam nikogo kto zmienia po tylu km olej

Mam to samo co Ty... Kto zmienia olej po 3klockach? Chyba, że latasz promem kosmicznym i zmieniasz olej co godzinę, albo przez 5 lat robisz trasy: dom - kościół - biedronka... 

Edytowane przez olivierofm

Opublikowano
Godzinę temu, wojtasbbi napisał:

z tymi 3000km mówisz poważnie, czy bekę ciśniesz? nie znam nikogo kto zmienia po tylu km olej

powaznie, eSa jest na 4 łańcuchach, po 3000km olej jest już czarny a smród jest piękny :kwasny:

robię jedną trase na Danię albo Benelux i wymiana

Edytowane przez Dev

Opublikowano
11 godzin temu, Dev napisał:

powaznie, eSa jest na 4 łańcuchach, po 3000km olej jest już czarny a smród jest piękny :kwasny:

robię jedną trase na Danię albo Benelux i wymiana

Ostro. Nie pomyślałbym nawet. U mnie ravenol po 6tys był delikatnie brudny po zlaniu. Z tym że robiłem płukankę profilaktycznie.

 

 

Opublikowano

Panowie,wiem że temat szeroki ale potrzebuję szybką odpowiedz:silnik AVF-teraz zalany mam 5w30 Mobila,zbliża się wymiana,zmieniać na inny czy zostawić, od wymiany do wymiany bez dolewki.

Opublikowano

Większość forumowiczów zaleca wymianę na 5w40,5w30 jest na pewno lepszy na zimę a na lato jak bardzo nie dajesz w palnik też będzie,fabrycznie zalewany jest 5w30,decyzja należy do ciebie.

Opublikowano
7 godzin temu, Leopold27 napisał:

Panowie,wiem że temat szeroki ale potrzebuję szybką odpowiedz:silnik AVF-teraz zalany mam 5w30 Mobila,zbliża się wymiana,zmieniać na inny czy zostawić, od wymiany do wymiany bez dolewki.

Zapodaj Motula Specyfica 5W40 505.01 albo Xcleana 5W40.

Wymiana Max co 10000km 

Opublikowano

Witam a co polecacie do 1.8 tfsi 2010 r. Przebieg 45ttk.

Opublikowano
11 minut temu, wojciech1810 napisał:

Witam a co polecacie do 1.8 tfsi 2010 r. Przebieg 45ttk.

Ravenol VST 5W40

Opublikowano

Aha dzieki wielkie. Wymiany co 10 ttk jest ok? Pytam bo to moje

pierwsze auto z silnikiem benzynowym.

Opublikowano
2 godziny temu, wojciech1810 napisał:

Aha dzieki wielkie. Wymiany co 10 ttk jest ok? Pytam bo to moje

pierwsze auto z silnikiem benzynowym.

Do 8000km

Opublikowano

Witam,

Audi A4B5 1999 r 1.8  125 km AGR z gazem 2 letnim kupiony w czerwcu od razu wymiana oleju na Mobil 1 2000 10w40 nie wiem co było lane wcześniej w nim więc zalalem taki. Przebieg 260 tys rozumiem że robić płukanke i przejście na 5w40 motula? 

Opublikowano
2 godziny temu, Kajak napisał:

Witam,

Audi A4B5 1999 r 1.8  125 km AGR z gazem 2 letnim kupiony w czerwcu od razu wymiana oleju na Mobil 1 2000 10w40 nie wiem co było lane wcześniej w nim więc zalalem taki. Przebieg 260 tys rozumiem że robić płukanke i przejście na 5w40 motula? 

Może być bez płukania 

Opublikowano
2 godziny temu, Kajak napisał:

Witam,

Audi A4B5 1999 r 1.8  125 km AGR z gazem 2 letnim kupiony w czerwcu od razu wymiana oleju na Mobil 1 2000 10w40 nie wiem co było lane wcześniej w nim więc zalalem taki. Przebieg 260 tys rozumiem że robić płukanke i przejście na 5w40 motula? 

Ja zrobiłem 4 wymiany na motul 10W40 a później bez płukania przy wymianie poszedłem w 5W40 i tak zostało do dziś, auto nie wybuchło ?

Opublikowano

Motul 5w40 który polecacie? 

Opublikowano
39 minut temu, Kajak napisał:

Motul 5w40 który polecacie? 

Ja do swojego 1.8 ADR wlewam Lotos 5W40 , wcześniej się bawiłem w Liqui moly o inne drogie gówna ale skoro nie ma różnicy to nie będę przepłacał ?

Opublikowano
49 minut temu, k232 napisał:

Ja do swojego 1.8 ADR wlewam Lotos 5W40 , wcześniej się bawiłem w Liqui moly o inne drogie gówna ale skoro nie ma różnicy to nie będę przepłacał ?

A po czym doszedłeś do takich wniosków?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.