Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Ravenol SSL 0w40 zamiast Motula X-Max - lepiej czy gorzej, do 2.0tfsi 2014r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałem kupić olej do a4 b6 2003r 1.8t bfb 163km ale nie mogę znaleźć na intercarsie tego z normą VW 502 5w30 czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie takie oleje kupić i dlaczego nie ma ich na intercarsie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bazzyliano napisał:

Chciałem kupić olej do a4 b6 2003r 1.8t bfb 163km ale nie mogę znaleźć na intercarsie tego z normą VW 502 5w30 czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie takie oleje kupić i dlaczego nie ma ich na intercarsie?

zmienolej.pl 

Wszystko mają ori i tylko u nich kupuję - polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Osiollekk napisał:

Ravenol SSL 0w40 zamiast Motula X-Max - lepiej czy gorzej, do 2.0tfsi 2014r?

Zdecydowanie Ravenol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bazzyliano napisał:

Chciałem kupić olej do a4 b6 2003r 1.8t bfb 163km ale nie mogę znaleźć na intercarsie tego z normą VW 502 5w30 czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie takie oleje kupić i dlaczego nie ma ich na intercarsie?

Czytales wątek chociaż 3 strony wstecz? Do 1.8t minimum 5w40. Olej 5w30 w połączeniu z małą pojemnością układu i turbiną nie jest najlepszym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kijaszi czytałem czytałem i to sporo, ale doszedłem do wniosku że skoro mój był jeżdżony od nowości na 5w30 i w instrukcji jest zapisany 5w30 to nie będę tego zmieniał. Co do mojego problemu to już znalazłem, po prostu z innymi normami było wypisane. PS. drogo w tym intercarsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz że Castrol. No drogo bo to sklep dla warsztatów które dostają rabaty i wtedy jest taniej. Wejdź na stronę producenta oleju i znajdź autoryzowanego przedstawiciela, sprzedawcę i kup od niego będziesz miał taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bazzyliano napisał:

w instrukcji jest zapisany 5w30

Producent zaleca też używanie auta w serwisie Long Life, a czym to skutkuje jeżeli ludziska się do tego stosowali można poczytać praktycznie na każdym forum.

Co do samego oleju o lepkości 5W30 to oczywiście możesz go stosować o ile jezdzisz spokojnie, choć wiadomo,że ludziska, którzy kupują samochód z tym silnikiem raczej nie są nastawieni na spokojną jazdę....

No i tu jest dylemat, bo przy oleju 5W30 i ostrej jezdzie np. w upalny dzień dużo łatwiej jest "zerwać" film olejowy w stosunku do oleju 5W40 dlatego właściciele tych silników stosują głównie oleje o lepkości 5W40.

Reasumując przy 5W30 będziesz miał tylko "łagodniejszy" rozruch na zimnym silniku i ochronę katalizatora/środowiska cokolwiek by to nie znaczyło.

Ale wybór oczywiście jest Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zmianie z 5W30 na 5W40 pierwszy raz usłyszałem łańcuch przez ułamek sekundy przy chłodnych porankach. Tak czy inaczej pozostaję przy 5W40. Leję Ravenol VST i jestem zadowolony. Myślałem na początku że po 2 tkm coś tam wypił silnik jednak myliłem się, po uzupełnieniu do max i zrobieniu kolejnych 3 tkm trzyma cały czas max. Widzę też że ma niezłe właściwości czyszczące (w okolicach korka wlewu oleju robi się czysto a był już mały nagar).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, w domu pojawiło się nowe dziecko z grupy VAG...Audi A3 8P Sportback 2010r z silnikiem benzynowym 1.6 BSE (bez LPG).

Panowie.. jaka oliwka ? 5W40 z normą VW502/505 ?

Czy dobrze widziałem..że wchodzi do niego 4,5L oliwy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2020 o 10:56, Bazzyliano napisał:

Witam,(silnik a4 b6 1.8t bfb 163km avant) mam pytanie kupiłem samochód od handlarza z niemiec i w książce serwisowej jest pozaznaczane że miał serwis long life cały czas. I w instrukcji samochodu jest napisane że na tym serwisie wymieniali olej z normą 503. Czy w takim razie trzymać się tego i lać 503 czy szukać 502 tak jak tu na forum piszą. W instrukcji piszą że 502 to tylko można było robić dolewki jak nie było dostępu do 503 (bo chyba tylko w serwisie audi mieli nie wiem) czyli np. gdzieś w trasie czy coś. Czy może w ogóle wlać olej z normą 504 bo widzę że motula np. nie ma chyba z inną normą. Dodatkowo chciałbym się zapytać czy ktoś może podesłać jaki klucz do korka oleju jest w a4 b6?

nie czekaj tylko rób płukankę, do tego ściągaj miskę i sprawdzaj smoka. Bo na tym gównie co jeździł to napewno przytkany.

 

 

Zalej jakimś dobrym syntetykiem 5w40 i malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Motul Specific 5W30 z normą 504 00 507 00 jest olejem wystarczjacym do silnika 3,0TDI CDYA 176KW 2011rok. Do 1,8T BFB leję Ravenol VST 5W40 i tutaj nie mam wątpliwości jednak zastanawiam się czy nie traktuję słabo silnika 3,0TDI CDYA. Fakt już którąś wymianę na nim jeżdżę, oleju nie bierze jednak może zalać coś lepszego wg. Was czy zostać przy Motulu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o oleju Gulf Formula GX 5w40 ? Olej wymieniam co ok 8 tys i do oleju dodaje archoil. Ma ktoś doświadczenie z olejami Gulf ? Silnik 2.0 tfsi bpj ea113.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli silnik mam zalany Ravenolem ssl 0W40 a zostało mi jeszcze z ostatniej zmiany Vst 5w40 to mogę to dolać na dolewke czy raczej nie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojciech1810 napisał:

Witam jeżeli silnik mam zalany Ravenolem ssl 0W40 a zostało mi jeszcze z ostatniej zmiany Vst 5w40 to mogę to dolać na dolewke czy raczej nie?.

A nie lepiej kupić 1l tego oleju który teraz masz zalany, po co kombinować? Ja bym nie mieszał, takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...