Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zgadza się pomyliłem olej i sprawdziłem podobny który ma te normy ,przepraszam za to. Mechanik mi mówił że mam lać 5w30 pewnie taki tam mam bo ja chcę tylko dolewkę zrobić . Czyli każdy olej 5w30 z normą VW 504 00 – 507 00 będzie ok .?

pozdrawiam.

 

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 795,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
1 godzinę temu, Mr. Nobody napisał:

Zgadza się pomyliłem olej i sprawdziłem podobny który ma te normy ,przepraszam za to. Mechanik mi mówił że mam lać 5w30 pewnie taki tam mam bo ja chcę tylko dolewkę zrobić . Czyli każdy olej 5w30 z normą VW 504 00 – 507 00 będzie ok .?

pozdrawiam.

 

Tak, będzie ok ? Dużo Ci tego oleju bierze na 1000km?

Opublikowano
W dniu 12.09.2022 o 08:32, Dev napisał:

 

do czego Ci tam C3 ? 

do diesla z DPF-em to i owszem ale nie do benzyny bo tam powinien byc A3/B4

a wiec najlepszym rozwiazaniem dla Twoejgo auta jest Motul XCess 5W-40

witam potrzebuje pana porady szykuje mi się wymiana oleju a4b8 2.0 tfsi 2009r i obecnie jest castrol 5w30 jaki pan olej mi poleci dodam ze głównie auto robi trasy i pobiera około 250ml na 1000. Za wszelkie informacje dziękuje z góry. Szukałem kontaktu do pana ale nie znalazłem 

Opublikowano

Dobry 5W40 A3/B4 w zupełności wystarczy

Opublikowano
8 godzin temu, Dev napisał:

Dobry 5W40 A3/B4 w zupełności wystarczy

A jakiś konkretnie firma itp

Opublikowano
3 godziny temu, dawid2438 napisał:

A jakiś konkretnie firma itp

Co któraś wymiana oleju zalewam Millersa CFS NT+ jak go wcześniej trafię na promocji.

Jak coś tańszego z średniej półki to wzbogacam olej dodatkiem przeważnie od Bizola, Liqui Moly, Archoil/Oilsyn.

Opublikowano

A ten LM 5W40 Synthoil High Tech

Opublikowano
7 minut temu, dawid2438 napisał:

A ten LM 5W40 Synthoil High Tech

To już lepiej meguin super leichtlauf. Jeden pies, a tańszy. Osobiście jestem zwolennikiem ravenol'a vst.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

3.0 TFSI - jaki olej? 170 tys. km przebiegu, jazda głównie miasto i raczej krótkie odcinki, planuję wymieniać +/- co 12 tys. km. W Subaraku leję Millersa, co tutaj jest polecane? Jeżeli też Millers to 5W40? Kupować wersję sportową CFS czy wystarczy seria EE Performance?

Opublikowano
1 godzinę temu, jnow napisał:

3.0 TFSI - jaki olej? 170 tys. km przebiegu, jazda głównie miasto i raczej krótkie odcinki, planuję wymieniać +/- co 12 tys. km. W Subaraku leję Millersa, co tutaj jest polecane? Jeżeli też Millers to 5W40? Kupować wersję sportową CFS czy wystarczy seria EE Performance?

 

Millers EE Performance 5W40 5L albo Ravenol Turbo VST 5W40

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 12.09.2022 o 15:35, Hugo napisał:

Tak, będzie ok ? Dużo Ci tego oleju bierze na 1000km?

No na tys km. Poziom w kompie pokazuje mi mniej niż połowę 

 

Ten olej będzie dobry ?! https://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-clean-5w30--2 kupię ten jak coś nie tak, to proszę o poprawienie mnie z góry dziękuję 

A4 b8 2010 1.8 tfsi 160 km. 

 

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć, poprzedni właściciel chwilę przed sprzedażą zalał olej Liqui Moly Molygen 5w50, mogę na nim pojeździć jakiś czas i potem zmienić na Ravenol VST 5w40, czy polecacie go zmienić jak najszybciej? Olej nie przejechał kilkuset km. A4 B8 CPMB 330km.

Opublikowano
7 godzin temu, Kei20 napisał(a):

Cześć, poprzedni właściciel chwilę przed sprzedażą zalał olej Liqui Moly Molygen 5w50, mogę na nim pojeździć jakiś czas i potem zmienić na Ravenol VST 5w40, czy polecacie go zmienić jak najszybciej? Olej nie przejechał kilkuset km. A4 B8 CPMB 330km.

 

Zrób 5000km i zmien

Opublikowano
6 godzin temu, Dev napisał(a):

 

Zrób 5000km i zmien

Dobrze, zrobię tak jak mówisz i po 5k km zmieniam na Ravenol VST 5w40. Dzięki i szczęśliwego nowego roku wszystkim. :) 

Opublikowano
17 godzin temu, Kei20 napisał(a):

Dobrze, zrobię tak jak mówisz i po 5k km zmieniam na Ravenol VST 5w40. Dzięki i szczęśliwego nowego roku wszystkim. :) 

 

wymiana co 7000km, stan oleju zawsze max

Opublikowano

Mi na Ravenolu 2.0 TFSI cpmb opakowało 2,5L /10k . Na millersie max 0,5l /10k. Dam mu jeszcze jedną szansę ale słabo to widze. 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Będzie git olej orlen classic Platinum 5W40 do skody fabi 1? ?

Opublikowano

Bedzie

Opublikowano
24 minuty temu, Dev napisał(a):

Bedzie

Nie zarżne silnika ? 

nie wiem czy będzie pasował bo nie ma normy 501.01, ma tylko acea a3/B4 a to czytam, że jest do wysokowydajnych silników.

Edytowane przez k232

Opublikowano

Jaki to ma silnik ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.