Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie 2.0 TFSI


krzychu252

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Jacuri napisał(a):

Jesteś w stanie polecić innego producenta wartego uwagi bądź konkrety olej?

Jeśli zależy Ci na marce LM to zainteresuj się Meguin. To jest to samo tylko tańsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przem8 napisał(a):

Jeśli zależy Ci na marce LM to zainteresuj się Meguin. To jest to samo tylko tańsze :D

Nie zależy mi na marce LM, taki typ i producenta oleju polecił mi miejscowy warsztat samochodowy uznawany za najlepszy w okolicy. Ile warsztatów tyle opinii, dlatego zależały mi na opinii innych osób, nie ukrywam że to moje pierwsze doświadczenia z tym silnikiem dlatego nie chcę na start zastosować czegoś co nie spełni swojej roli w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 19:14, Jacuri napisał(a):

Nie zależy mi na marce LM, taki typ i producenta oleju polecił mi miejscowy warsztat samochodowy uznawany za najlepszy w okolicy. Ile warsztatów tyle opinii, dlatego zależały mi na opinii innych osób, nie ukrywam że to moje pierwsze doświadczenia z tym silnikiem dlatego nie chcę na start zastosować czegoś co nie spełni swojej roli w silniku.

Jacuri nie masz GPF i możesz lać co Ci serce dyktuje. A tak na poważnie to 5W30 lub 5W40. Ja do golfa GTi 2.0 TFSI po stage 1 zalałem to :RAVENOL RAV RCS 5W40 5L, a do swojego audi do normalnej jazdy na próbę RSP 5W30 tejże marki, wcześniej SMP (no problem)

Edytowane przez vvalery
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

kupilem Audi a4b9 2016 2.0tfsi gen3b cvkb z przebiegiem 160 K km . 
Szukam jakie oleje lejecie ale za duzo opini informacji nie ma . Ogolnie zalalem po plukance 5 w40 motul z vw 502 

ale chcial bym dowiedziec sie jakie wy lejecie ale tylko do tego samego silnik a z cyklem b . I czy moze nie lepiej zejsc na 0w40 zeby lepiej sie rozchodzil na zimno? 
Myslalem o ravenol a cos jakosciowo podobnego a ciut tanszego moze ? 
 

 

22DB3FBE-CD14-4625-85E9-3A07C7C41C9B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jakubbb napisał(a):

Witam.

kupilem Audi a4b9 2016 2.0tfsi gen3b cvkb z przebiegiem 160 K km . 
Szukam jakie oleje lejecie ale za duzo opini informacji nie ma . Ogolnie zalalem po plukance 5 w40 motul z vw 502 

ale chcial bym dowiedziec sie jakie wy lejecie ale tylko do tego samego silnik a z cyklem b . I czy moze nie lepiej zejsc na 0w40 zeby lepiej sie rozchodzil na zimno? 
Myslalem o ravenol a cos jakosciowo podobnego a ciut tanszego moze ? 
 

 

22DB3FBE-CD14-4625-85E9-3A07C7C41C9B.png

A jakie masz tu zimno ? Zimy nie ma od lat no chyba, że mieszkasz gdzieś w Skandynawii. Jak chcesz to możesz wlać to 0W40 ale po co to nie mam najmniejszego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vvalery napisał(a):

A jakie masz tu zimno ? Zimy nie ma od lat no chyba, że mieszkasz gdzieś w Skandynawii. Jak chcesz to możesz wlać to 0W40 ale po co to nie mam najmniejszego pojęcia.

0w30 czy 0w40 lepiej smaruje na zimnym silniku bo szybciej się rozprowadza więc wg mnie to lepiej chroni silnik na zimnym, jeśli się mylę to popraw...

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RALF76 napisał(a):

0w30 czy 0w40 lepiej smaruje na zimnym silniku bo szybciej się rozprowadza więc wg mnie to dodatkowe zabezpieczenie silnika, jeśli się mylę to popraw...

Tak tylko, że w temperaturze -30 stopni. Mam już nalatane prawie 180k i zawsze był lany 5W30 i nic się nie dzieje. Bardziej zadbałbym o filtry i olej w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vvalery napisał(a):

Tak tylko, że w temperaturze -30 stopni. Mam już nalatane prawie 180k i zawsze był lany 5W30 i nic się nie dzieje. Bardziej zadbałbym o filtry i olej w skrzyni.

Skrzynia się zgadza ale to nie ten wątek, jak rozumiem 0w30 to w naszym klimacie wydanie 10zł na litrze więcej nie jest konieczne? innych plusów/minusów 0w vs 5w nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli nie ma sensu lac 0 bo Nie ma podstaw. Ten co zalalem jest dobrym olejem do tego silnika czy moge wybrac cos nieco tanszego ? Zmieniam cos okolo 6 k mil w raz z filtrami . Olej w skrzyni tez wymienie zaznaczam mam manual. 
Ale o olej silnikowy  sie rozchodzi ?

i oczywiscie o konkretny silnik z cyklem b 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jakubbb napisał(a):

Rozumiem czyli nie ma sensu lac 0 bo Nie ma podstaw. Ten co zalałem jest dobrym olejem do tego silnika czy moge wybrac cos nieco tanszego ? Zmieniam cos okolo 6 k mil w raz z filtrami . Olej w skrzyni tez wymienie zaznaczam mam manual. 
Ale o olej silnikowy  sie rozchodzi ?

i oczywiscie o konkretny silnik z cyklem b 

 

Kuba, producent teraz zaleca 0W20 i taki ludzie leją. Mi zalecano 5W30 ale zmieniła się ekologiczna koncepcja i zaczęto lać 0W20 (ja oczywiście tego nie wlałem skoro lałem cały czas 5W30). Możesz lać 0W30 czy 0W40 tylko czy jest sens i przepłacać za to ? Jak pisałem do garowania Golfem GTi leję 5W40 i to w zupełności wystarcza. Do normalnego użytkowania w Audi każdy mi polecał 5W30 i taki też leję.

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzia . Wiec zostaje z tym co jest potem bede lal ravenola tez 5w 40 

pytam bo za duzo sie naczytalem ze pompa oleju moze nie wytrzymac przy gestszym ze to ze tamto hehe 

Swoja droga tak off topic 0w20 japonce  zalecaja chyba do wiekszosci benzyniakow Jak nie do wszystkich i tez jest dobrze . 
Jak ktos jeszcze ma taki silnik chetnie dowiem sie co inni leja ale do tego konkretnego silnika ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do aut które miały normę 504/507 ASO lało 5w30 a od kilku lat zalecają 0w30 twierdząc że nie ma negatywnych skutków przy przejściu na 0w, podobno ten olej jest bardziej ekologiczny i lepiej smaruje na zimnym silniku ale czy tak jest może ktoś się wypowie, sam mam zalany 0w przez ASO i zastawiam się czy nie przejść na 5w

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Im wiecej czytam tym mniej wiem ? 

chetnie bym poczytal konkretne przyklady I twarde fakty Jak to bd z tym silnikiem na danym oleju. Ale I’m wiecej czytam tym bardziej jestem sklonny do 0w20 a to dlatego ze podobno pompa olejowa jest przystosowana do takiego oleju a nie innego (niby) I jednak przy starcie 0 szybciej przeplywa magistrale jesli dobrze napisalem . Ale nie jestem zadnym mechanikiem ani specem dlatego zagladam Tutaj . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jakubbb napisał(a):

Generalnie Im wiecej czytam tym mniej wiem

lej zgodnie z normą producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO powiedzieli że do  DMTA wchodzi 5.2l oleju.  To już bańka 5l nie wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem soft w 2.0 tfsi ultra 190 na 250 

i będę niedługo zmieniał olej . Raczej zostaje z 0w20 nic a nic nie bierze oleju tak na marginesie .

chcialbym wybrać między ravenol i Eurol 

Który będzie lepszy ? Różnica w cenie to 30£ . Ravenol droższy .

no chyba że jest podstawa żeby zmienić na inny 0w30 albo coś innego 

IMG_0625.png

IMG_0626.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

 

Czy jest ktoś wstanie sprawdzić czy moje audi posiada GPF?

 

WAUZZZF4XKA084219


Według instrukcji mogę zalać olej:

5w30

5w40

0w20
 

IMG_6586.thumb.jpeg.5559b1e950a7b0bee791f5dbe4267454.jpeg

 

Czyli każdy typ jaki został podany tutaj na forum 😅

Edytowane przez Klekle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma GPFa

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...