Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podnoszenie mocy 1.8t.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bardzo ladnie wyszlo?

To jest fakt, ze takie 1.8t z przebieg ponad 200tys, a czasem i 300tys nie chce przyjmowac takich mocy. Te silniki maja okolo 15 lat, nie jezdzono nimi tylko do kosciola, wiec lepiej nastawic sie na 250km. A jak wyjdzie 260km to tylko sie cieszyc.

Ped na km w narodzie jest straszny, ale jak robic na grubo to lepiej sprawdzic kompresje, wyczyscic smoka, otworzyc slupek, wymienic korby, sprawdzic panewki, potem dopiero wsadzac k04-064 i stroic na 300+. Ale to juz nie te koszta.

@Vexart

Dla spokoju mozesz brac 0280156012. Maja 430cc i obsluza takie moce z zapasem.

Edytowane przez bartez90

Opublikowano
  • Autor

Kompresję mierzylem jest 12 - 12,5 bara 

Właśnie chciałem wtryski z zapasem by pracowały na 80% np. 

Zobaczymy co to wyjdzie najwyżej będzie 250-260. A ta turbina hybrydowa będzie chyba git do takiej mocy? Ta z rdzeniem k04-064? Czy za duża? 

Opublikowano
30 minut temu, Vexart napisał:

Kompresję mierzylem jest 12 - 12,5 bara 

Właśnie chciałem wtryski z zapasem by pracowały na 80% np. 

Zobaczymy co to wyjdzie najwyżej będzie 250-260. A ta turbina hybrydowa będzie chyba git do takiej mocy? Ta z rdzeniem k04-064? Czy za duża? 

430 z prosiaka, 440 jakies i bedzie okej. A turbo ze sporym zapasem bedzie okej tylko niech to ogar stroi, zebys korb po polu nie szukal :D 

 

5 godzin temu, bartez90 napisał:

No raczej przesadziles bo 275-300km na seryjnym nieotwieranym 1.8t ze sporym przebiegiem to nie sa zarty. Smiem twierdzic ze przy malo ogarnietym tunerze moga nawet korby poleciec.

Do mocy 250-260 km (czyli standardowych jakie robi sie na hybrydach) wystarczy seryjny wydech z dp, seryjna przeplywka i seryjna pompa paliwa, o ile wszystko sprawne oczywiscie.

u mnie motor nie otwierany i wzielo 300+ na najmocniejszym k03 od Geremiego jakie zrobil, na wiecej ani korby ani glowica nie pozwolila. Fakt setup dookola zrobil swoje, bo robione na flow nie na booscie (peak 1.15bar)

Edytowane przez DivaynEays

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję. Już mniej więcej wszystko wiem zostaje kwestia orurowania do IC. 

Opublikowano
  • Autor

Wymienił bym pompę paliwa. Co polecacie założyć bosch 044, walbro 255?? czy coś innego?

Są takie które pasują do kosza?

Opublikowano

Zakładaj Boscha inline jak masz zdrowa pompę bo z wallbro są problemy w quattro. 

Ja mam u siebie wallbro i musiałem baypassa między komorami robić pomiędzy wałem a wydechem... Sick ?

Opublikowano
41 minut temu, Vexart napisał:

Wymienił bym pompę paliwa. Co polecacie założyć bosch 044, walbro 255?? czy coś innego?

Są takie które pasują do kosza?

Wymieniasz bo musisz czy bo chcesz ? 

Edytowane przez Patryk94

Opublikowano

Chyba za dużo rzeczy na raz chciałbyś ogarnąć i jeszcze huk wie jakie kosmiczne moce osiągnąć ? Zmień turbo, ic, wtryski, ewentualnie sprzęgło i zobacz jak silnik będzie moc przyjmować. Potem będziesz się martwić pompą jeśli w ogóle będzie taka potrzeba, a korektę softu zawsze można zrobić.

Opublikowano
7 minut temu, Patryk94 napisał:

Wymieniasz bo musisz czy bo chcesz ? 

Na bank chce?

Do tych mocy co są realne sprawna seryjna pompa wystarcza, ale to już było wałkowane. Z przepłyką podobnie?

Opublikowano
  • Autor

O jejku od razu że chcę więcej mocy. Wymienić profilaktycznie. Gdyby ta co mam podczas podnoszenia mocy nie nadawała się.

Chociaż zapytam Galetto czy koniecznie wymienić.

Edytowane przez Vexart

Opublikowano

Logi robiłeś to powinieneś wiedzieć czy do wymiany.... 

Opublikowano
  • Autor

No z logów wychodzi ze daje rade ale już przy 250 może nie dać rady mimo że nie ma z nią problemów. Narazie zostaje. Jak wyjdzie ze nie trzyma ciśnienia to się wymieni. 

Opublikowano

Jak wyjdzie przy 250 km że nie daje rady to wymienisz na nową seryjną i będzie dobrze. Niepotrzebnie kombinujesz.

Opublikowano
14 godzin temu, Vexart napisał:

Chociaż zapytam Galetto czy koniecznie wymienić.

Od tego bym zaczął, chłopak się zna i na pewno ogranie ci furę bez zbędnego wydawania kasy. Pogadaj z nim, powie Ci co powinieneś zrobić zanim zabierzecie się za strojenie. 

Opublikowano
  • Autor

Witam, Sprawdziłem dzisiaj zawór DV i n75. Nie wiem jak z n75 przy zamkniętym na tym zamkniętym króćcu, lekko ale słabo przepuszcza. Nie jest idealnie szczelny, I nie wiem czy wymienić.

Dv mam do wymiany bo przepuszcza przez podciśnienie. I teraz pytanie na co wymienić Oryginalny taki jak był plastikowy czy np.

https://allegro.pl/oferta/zawor-upustowy-blow-off-vw-1-8t-dv-bov-jak-forge-7824331936

lub:

https://allegro.pl/oferta/blow-off-properfekt-zawor-upustowy-dv-25mm-7633264159

czytałem że zakładają forge 007 ale nie mogę nigdzie znaleźć.

Opublikowano

Usuń te blowoffy bo zaraz się nasłuchasz, tylko oryginalny ?

Opublikowano
  • Autor

Znaczy ten drugi to jest normalne dv tylko aluminiowe. Będzie złe? 

 

Opublikowano
6 minut temu, Vexart napisał:

Znaczy ten drugi to jest normalne dv tylko aluminiowe. Będzie złe? 

 

poszukaj Forge'a 007

Opublikowano
3 minuty temu, Vexart napisał:

Forge 007 znalazłem tylko używane za 300 zł nic więcej.

https://www.olx.pl/oferta/bov-forge-007-oryginal-CID5-IDvlzlk.html#258a83520d

nie taki, to jest BOV

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.