Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dotąd miałem felgi 19" 8,5" szerokie ET32 mam teraz w planie założyć też 19" ale 9,5"szerokie i ET 40 dobrze liczę bo mi wychodzi, że felga będzie około 4mm bardziej wystawać na zewnątrz w porównaniu do starych czy się mylę bo skoro felga jest szersza o 1" czyli około 2,5cm to od środka wychodzi po 12,5mm a różnica w ET jest 8mm czyli po odjęciu nowa felga będzie o 4mm bardziej na zewnątrz bo już się pogubiłem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie dotąd miałem felgi 19" 8,5" szerokie ET32 mam teraz w planie założyć też 19" ale 9,5"szerokie i ET 40 dobrze liczę bo mi wychodzi, że felga będzie około 4mm bardziej wystawać na zewnątrz w porównaniu do starych czy się mylę bo skoro felga jest szersza o 1" czyli około 2,5cm to od środka wychodzi po 12,5mm a różnica w ET jest 8mm czyli po odjęciu nowa felga będzie o 4mm bardziej na zewnątrz bo już się pogubiłem:facepalm:

Wydaje mi się że jest tak jak piszesz. Zresztą oglądałem foty na audizone i tam mają nie którzy 9,5cala własnie na ET 40 piszą że dystansu nie ma. Na foto koło jest równo z nadkolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dotąd miałem felgi 19" 8,5" szerokie ET32 mam teraz w planie założyć też 19" ale 9,5"szerokie i ET 40 dobrze liczę bo mi wychodzi, że felga będzie około 4mm bardziej wystawać na zewnątrz w porównaniu do starych czy się mylę bo skoro felga jest szersza o 1" czyli około 2,5cm to od środka wychodzi po 12,5mm a różnica w ET jest 8mm czyli po odjęciu nowa felga będzie o 4mm bardziej na zewnątrz bo już się pogubiłem:facepalm:

będzie mniej więcej tak jak mówisz, koło będzie wystawało więcej o około 5mm, a w nadkole wchodziło więcej o 2,1cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te felgi będą pasować do B6? 17" 5x112 ET45 Ładnie będzie wyglądać?

FELGI ALU ORYGINAL AUDI S-LINE 17 5x112 ET45 834 (3948454740) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy licznik dużo będzie przekłamywał na tych oponach? Może coś innego polecacie? Wolę zapytać przed kupnem.

Zastanawiam się jeszcze nad dwoma innymi:

ALUFELGI AUDI A4 A6 215/50/17 IGIEŁKI! ŚLĄSK HIT! (3959746283) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ORYGINALNE FEGI ALU 17" VW AUDI STAN IDEALNY (3959179746) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego linku.

Tak,będą pasować a licznik nie będzie przekłamywał bo opona dedykowana pod B6 czyli 235/45/17

Z drugiego linku także.Są tam 215/50/17 ale jest to idealny zamiennik 235/45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam felgi rozmiar 235/45/17 et 45 szer. 7.5" , kupiłem nowe felgi rozmiar 235/35/19 et 48 , szer 8.5" jakiej szerokośći w mm muszę dokupić dystanse żeby felga nie zawdzała o zacisk i mieściła się w błotniku i jaki rozmiar śrub do tego , pozdrawiam i dzięki za szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felunek na przód: 18" 8.5J et 35, tył 18" 9.5J et 45, będą pasować do A4 B6 1.8t sedan ? Jeżeli tak, jakie opony do tego tak aby nic nie wystawało i przy większym obciążeniu nie ocierało?

jest też opcja 18" 8.5J ET 35 przód jak i tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam felgi rozmiar 235/45/17 et 45 szer. 7.5" , kupiłem nowe felgi rozmiar 235/35/19 et 48 , szer 8.5" jakiej szerokośći w mm muszę dokupić dystanse żeby felga nie zawdzała o zacisk i mieściła się w błotniku i jaki rozmiar śrub do tego , pozdrawiam i dzięki za szybką odpowiedz

mierzyłeś te felgi, że chcesz dystans? Raczej nic nie powinno ocierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mierzyłem ? przeciez zakladalem i zahacza a poza tym maja wybite znaki et 48 i szer 8.5 po prostu jak dobije felge do piasty to nie obroci sie koło bo haczy o zacisk moim zdaniem brakuje około 2-3mm moze max 0.5cm zeby byl delikatny przeswit ale raczej do tego dystans jest potrzebny co sadzicie o takim czyms ?

5MM ALLOY WHEEL SPACERS SHIMS - NEW Universal 4 OR 5 STUD SET of 4 | eBay

tylko nie pamietam jaki jest otwor centrujacy 57.1 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dopatrzyłem w profil, że masz B7.

Czytałem same dobre opinie o użytkowniku allegro "Git-Car", jeśli chodzi o dystanse. Widziałem, że ma w oferercie 3mm

Otwór centrując taki jak napisałeś, dopiero w B8 jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wole z ebay bo mieszkam w anglii i prawda taka ze zalezy mi na czasie bo stoi audi na dwoch 17 z przodu a z tylu mam juz nowe 19 i nie wyglada to za fajnie :P Ok wezme te 5mm uniwersalne mysle ze powinno byc dobrze , zreszta 10f to nie pieniadz jak za 4 szt , nie chce tez grubszych kupowac niz 0.5-1cm zeby srub nie zmieniac bo zaraz trzeba bedzie dluzsze sruby bo jak wiadomo mniej gwintu wejdzie.

---------- Post dopisany at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany at 14:49 ----------

Z tego co wyczytalem z kalkulatora ET to przesuniecie jest o 3mm i brakuje mi te 3mm wiec mysle ze te 5mm uniwersalne dystanse beda ok , prosilbym o odpowiedz w linku jest taki dystans + centrujace pierscienie na rozmiar 57.1 co sądzicie o tym ?

5MM ALLOY WHEEL SPACERS SHIMS AND SPIGOT RINGS 66.6-57.1 FOR VW VOLKSWAGEN T4 | eBay

jestem z uk wiec potrzebuje kupic z ebay , wiem ze na allegro sa ale zalezy mi troche na czasie bo w sumie to mam 2 zalozone nowe te 19 na tyle a na przodzie mam 17 wiec nie wyglada to ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie odwieczne pytanie,jaki dystans pod 17/8 et60 by nic nie tarło i nie wystawało??

opona prawdopodobnie 205/40/17 lub 215/40/17

???

20-25 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x 18" 8.5j et 35 na przód i tył wejdą bez żadnych dystansów? Jakie oponki do tego aby nie trzeba było naciągać? Nie chciał bym aby rant felgi wystawał i aby nie ocierało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz fotki w wątku mojej A4, z przodu mam dokładnie 18" szer 8.5" et35 na tym guma 225/40 i jest na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ten zestaw będzie się nadawał?

g6sj.jpg

Z tym ze ET tutaj pisze 54, a na allegro sa takie same i maja ET 47?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są z A3 dlatego et 54, do A4 masz 47, do A5 29.

PS.

Może ktoś pomoże ;)

http://a4-klub.pl/felgi-opony-18/felga-7-5x17-et-28-bedzie-pasowac-a4-b8-318465/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, ponieważ już zapłaciłem za alufelgi i w razie czego będę musiał je zwrócić, do a4 b6 wejdą alufelgi 18" 8.5J et 35 na przód i tył? Do tego opony 225/40 lub 45/ r18? Ori zwieszenie, stoi wysoko, będę obniżać o ile alufelgi będą pasować. Pilne! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...