Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio zmieniałem tarcze z klockami na przodzie, kupiłem zestaw Ferodo i póki co jestem zadowolony, spełnia swoje zadanie i hamuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na tył zapodałem Ferrodo i są bardzo dobre. Jak z przodu będę zmieniał toteż dam takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi klockami.. Zaświeciła mi się kontrolka od hamulców. To myślę trzeba będzie zmienić całe komplety (tarcze jak i klocki) od kiedy zakupiłem auto jeszcze nie zmieniane. Zdjąłem koło żeby rzucić okiem a tam widzę że po jednej stronie jest prawie po pół klocka a po drugiej jedna-trzecia, klocki TRW. Czy ja mam i tak to zmienić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż przyszedł czas na wymianę tarcz z przodu. Kiedyś zrobiłem błąd i wymieniłem tylko klocki.

Chciałbym dobrać dobry, skuteczny zestaw, ale bez swapa. Obecnie hamowanie jest niezadowolające. Wg wlepki to 1LB czyli 288x25. Jakie tarcze i klocki założyć? Pisano, że OZ i Ferodo to dobry wybór. Czy kupić cały zestaw jednej firmy czy łączone (klocki inne tacze inne)? Jake konkretnie typy/numery?

Felgi mam Alu17' lato i Stal16' zima.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż przyszedł czas na wymianę tarcz z przodu. Kiedyś zrobiłem błąd i wymieniłem tylko klocki.

Chciałbym dobrać dobry, skuteczny zestaw, ale bez swapa. Obecnie hamowanie jest niezadowolające. Wg wlepki to 1LB czyli 288x25. Jakie tarcze i klocki założyć? Pisano, że OZ i Ferodo to dobry wybór. Czy kupić cały zestaw jednej firmy czy łączone (klocki inne tacze inne)? Jake konkretnie typy/numery?

Felgi mam Alu17' lato i Stal16' zima.

Z góry dziękuję.

ogólnie hamowanie b6 w serii nigdy nie było dobre, najlepszy jest swap hamulców , jeśli nie chcesz kombinować i zostać przy tym to tak czytałes tarcze oz i klocki ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może ktoś poda jakiś zestaw? Będę wdzięczny.

dzwon do Deva lub pisz do Wandeja coś ci dobiorą jak chcesz kupić, a o tym jaki zestawy są polecane jest pisane przez te 50 stron :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy taki zestaw zadziała dobrze do 8E50NC 1LB?

Tarcze przód:

Zimmermann Sport Coat Z nr 100.1216.52 2x280 PLN

Klocki przód:

GALFER Sport FDT 1055 nr G1978800 424 PLN kpl chociaż w katalogu Galfer jest numer G1020313 (???)

http://www.brakes.pl/product_info.php/klocki-hamulcowe-galfer-sport-fdt-1055-p-30926?cPath=63978_63979_64345_64554_64583_64592

http://topbrakes.pl/klocki-hamulcowe/o-przednia/audi/a4/18/2001-2007-turbo/511020-klocki-hamulcowe-ferodo-premier.html

Chyba dobre opinie o tych klockach piszą.

Zależy mi aby na zimnych też dobrze brały. Dużo jeżdżę po po mieście z przerwami, a i autostrady nie omijam.

Edytowane przez jarkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudujesz...

jakie masz felgi na aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!7' alu 235x45 na lato

FDS1323 są w podobnej cenie.

Edytowane przez jarkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 6tłoka tarcze z MLW163:
OZ 225zł sztuka
Ate coś koło 250zł

Co brać? OZ? z tego co widzę to chyba tylko gładkie są? chyba, że ktoś ma nr perforowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE 13.0470-711.2 takie klocki miałem teraz założone i jestem przed zakupem kolejnego zestawu na przód. Co myślicie o tych klockach ATE 13.0460-7112 ? warto jest zakładać? tarcza nie wymieniam bo są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!7' alu 235x45 na lato

FDS1323 są w podobnej cenie.

To pakuj 320mm

mniejszych nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje dobrych klockow i tarcz na przod do modelu audi a4 b6 1.9Tdi 96kw AVF .Jakie polecilibyscie , jaka cena itp i u kogo najlepiej zamowic ? Pozdrawiam

Polecam Zimmermany, ojciec w A6 AWX zmieniał tarcze+klocki i super się sprawują.

http://www.lewian.pl/- tu zamawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze tak, klocki nie.

Nam do oferty dojechał textar :)

ktoś chce potestować w mega pieniążkach mega jakość?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakiej cenie do 3.0tdi na tyl?

kompletny 1400zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a co myslicie o kpl do a4 b6 2004 avant na przod tarcze zimmerman a klocki trw prosze o jakies slowko na temat mego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...