Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No fakt z duzych predkosci 312 nie daje rady .w niemczech. Jak byl korek juz pare razy uciekalem po pasie awaryjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem po wymianie i dotarciu hamulców przód i tył. Oto moje wnioski.

Przód tarcze Zimmermann Standard Coat Z, klocki Galfer Sport FDT 1055

Tył Tarcze i klocki Zimmermann.

I teraz wiem, że mimo wielu opinii, że A4 B6 mają standardowo liche hamulce i trzeba robić swapa to nie do końca się zgodzę. Teraz po dotarciu auto zaczęło porządnie hamować. Nie boję się, że wjadę komuś w D.... Zimne czy ciepłe nie ma różnicy. Wcześniej były TRW z przodu, z tyłu nie wiem.

Dziękuję za wcześniejsze pomocne rady.

A ja się nie zgodzę z Twoją opinią bo miałem taki komplet i o ile zimny lub lekko ciepły "czytaj normalna jazda" daje radę o tyle przy szybkiej jeździe i wyhamowaniu z kilka razy z 200 na godzinę można wyrzucić ten zestaw na śmietnik z resztą leży to u mnie w garażu bo jeszcze nie zdążyłem wywalić.

Tarcze dodatkowo były nawiercane nie dość że się przebarwiły to jeszcze skrzywiły nie do naprawy.

Trzy miesięczny zestaw poszedł na śmietnik. Rozgrzane klocki miały problem z zatrzymaniem (stojącego) automatu zjeżdżającego z górki... prawie nic nie hamowały

Tak że kolego ciesz się nim bo jest fajny za rozsądne pieniądze ale nie przy dużych temperaturach...

No to sam sobie strzeliłeś w kolano. To chyba oczywiste, że nie do takiej jazdy jak twoja. Ani tarcze, ani klocki, ani zaciski. Ja jeżdżę normalnie. U mnie tarcze nie służą do oświetlania drogi. Są tylko ciepłe nawet na autostradzie. Nie jestem emerytem ani również Frogiem czy samobójcą bez względu na kraj i drogi. Póki co jestem zadowolony. Jak się coś zmieni to też napiszę, aby inni wiedzieli. Po to jest forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie nie strzelam co najwyżej innym.

Stwierdziłem fakt zestaw 312 jest słaby i tyle. I Ameryki tu nie odkryłem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem po wymianie i dotarciu hamulców przód i tył. Oto moje wnioski.

Przód tarcze Zimmermann Standard Coat Z, klocki Galfer Sport FDT 1055

Tył Tarcze i klocki Zimmermann.

I teraz wiem, że mimo wielu opinii, że A4 B6 mają standardowo liche hamulce i trzeba robić swapa to nie do końca się zgodzę. Teraz po dotarciu auto zaczęło porządnie hamować. Nie boję się, że wjadę komuś w D.... Zimne czy ciepłe nie ma różnicy. Wcześniej były TRW z przodu, z tyłu nie wiem.

Dziękuję za wcześniejsze pomocne rady.

A ja się nie zgodzę z Twoją opinią bo miałem taki komplet i o ile zimny lub lekko ciepły "czytaj normalna jazda" daje radę o tyle przy szybkiej jeździe i wyhamowaniu z kilka razy z 200 na godzinę można wyrzucić ten zestaw na śmietnik z resztą leży to u mnie w garażu bo jeszcze nie zdążyłem wywalić.

Tarcze dodatkowo były nawiercane nie dość że się przebarwiły to jeszcze skrzywiły nie do naprawy.

Trzy miesięczny zestaw poszedł na śmietnik. Rozgrzane klocki miały problem z zatrzymaniem (stojącego) automatu zjeżdżającego z górki... prawie nic nie hamowały

Tak że kolego ciesz się nim bo jest fajny za rozsądne pieniądze ale nie przy dużych temperaturach...

No to sam sobie strzeliłeś w kolano. To chyba oczywiste, że nie do takiej jazdy jak twoja. Ani tarcze, ani klocki, ani zaciski. Ja jeżdżę normalnie. U mnie tarcze nie służą do oświetlania drogi. Są tylko ciepłe nawet na autostradzie. Nie jestem emerytem ani również Frogiem czy samobójcą bez względu na kraj i drogi. Póki co jestem zadowolony. Jak się coś zmieni to też napiszę, aby inni wiedzieli. Po to jest forum.

jako ze wielkie G.....znam sie na hamulcach gratuluje Ci Kolego dobrego samopoczucia i optymizmu

seryjne hamulce w B6/7 to jedna wielka popelina, układ hamulcowy z konca lat 80-tych, a w tym czasie masa aut znacznie wzrosła

aaaaa.... i jeszcze jedna mała uwaga, hamulce nigdy nie słuzyły, nie służą i nie będa słuzyc do jazdy wolnej, szybkiej czy innej

tylko do szybkiego wytracania predkosci, i nie ma znaczenia tutaj czy jedziesz 50, 100 czy 200km/h

stąd i dyskusja na tym forum odnosnie hamulców, wielkosci, jakosci itd itp

poczytaj, dokształć sie a potem mozemy porozmawiac

ze swojej strony polecam przejazdzkę autem które mialo robiony SWAP na minimum 320/288mm

zmienisz wówczas zdanie na temat wspaniałaosci hamulców w Twoim aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, w mojej A4 zjadło mi klocki z przodu. Tarcze są ATE PD nacinane a klocki były ATE Ceramic. Założyć te same klocki czy może zainwestować w EBC albo coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, w mojej A4 zjadło mi klocki z przodu. Tarcze są ATE PD nacinane a klocki były ATE Ceramic. Założyć te same klocki czy może zainwestować w EBC albo coś innego?

Lepiej zainwestuj w 320mm :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kasy teraz na takie zabawy. Założę chyba to co było bo wydać 300zł na klocki to nie 1300zł na cały zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki Ate ceramic(nic wspólnego z ceramiką) kosztują około 250zł. Ja całe zestawy 320mm po 750zł z zaciskami tarczami i klockami :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłości pohandlujemy, chociaż wolałbym 345mm. Na chwilę obecną musi zostać to co jest tylko do tego szukam jakiś przyzwoitych klocków na których zrobię chociaż ze 20 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykłe ferodo premier i będziesz zadowolony a nie wydasz nawet 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kto da dobra oferte na tarcze i klocki przod a4 b6 2.0 benza 130km tarcza 288 chciałbym zauwazyc ze dużo nie jezdze czasem wyjazd za miasto i przycisnę ale raczej miasto i to z rodzina co polecicie jak cos to na priv pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że handlujesz częściami. Masz to na stanie?

Tak jasne. Pisz pw to Ci ogarne jutro mogę wysłac :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również się polecam w zakresie taniego jak barszcz ferodo lub czegoś lepszego i nieco droższego :)

Powinno być bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czy mimo to będzie pasował? Już raz tak miałem z tyłu, był delikatny luz i pukał sobie.

Tutaj może być podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...