Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

wiedzialem ze moge na Was liczyc ^_^

;)

Jak chcesz zeby to dobrze hamowało to pakuj zestaw 320 lub 345.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie odnośnie klocków textara. Do moich tarcz 320 mm zacisk na drut - znalazłem 3 rodzaje

2376302

2376306

2376381

po numerkach patrząc to te najwyżej pewnie najdroższe, a poza tym to czym się różnią ?

Niech mi ktoś jeszcze rozjaśni bo parę lat temu zmieniałem zaciski z tyłu i nie pamiętam. Do tarcz 255 idą te same klocki co do 245 ? Jaki komplet na tył będzie ok >? nop z textara.

Czy zmieniać płyn hamulcowy jak był zmieniany już dobry czas temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych co podałeś nie są pod drut.

Pod drut są 23762 albo ferodo fdb1407. Tył jest taki sam w 245mm i 255mm ferodo fdb1083

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wandej. Mam bazę pod wybór. Ile płynu wchodzi do B6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1l wystarczy :hi: Jak chcesz te tajle to pisz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie mam. Aktualnie miałem textar 21938 204 05 ( spisane z pudełka).

Z tego co porównałem różnią się trochę o tych podanych przez Ciebie wymiarami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno masz takie założone? Bo to klocki pod 288/312mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam zdjęcie pudełka. Jeżdzę na tym już dwa lata ?

Jest okazja zmienić. Muszę sprawdzić co tam jest założone i w jakim stanie tarcze. Na razie dzięki za pomoc.

edit

z porównania obydwu wychodzi że różnice są minimalne w rozmiarach. A do 288 klocki mają inny wygląd?

Szlag a zaraz po wymianie coś mi się lekko tłukło.

Edytowane przez miro_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi rozmiar tarcz Audi A4 b6 1.9tdi awx avant 2001r, musze zmienic przod + tyl jakiej firmy zobaczymy co i za ile znajde. Odrazu ktos doradzi co zrobic ze schowanym kolem w nadkole kolo 235/45/17. Dystans czy tylko zmiana kola ?

lanmo96c.jpg

ohfkglyl.jpg

bdxoss9u.jpg

9g7hdpz8.jpg

a7hyxv2f.jpg

vrzzs6lp.jpg

f2j84mr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakładał ktoś z was przewody w oplocie z Hel-a do b6? Możecie polecić czy nie i za jaką cenę można dostać takie przewody z dobrego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam zdjęcie pudełka. Jeżdzę na tym już dwa lata ?

Jest okazja zmienić. Muszę sprawdzić co tam jest założone i w jakim stanie tarcze. Na razie dzięki za pomoc.

edit

z porównania obydwu wychodzi że różnice są minimalne w rozmiarach. A do 288 klocki mają inny wygląd?

Szlag a zaraz po wymianie coś mi się lekko tłukło.

poprawnie do Ciebie powinno być 2301802 (auto z opisu)

Mam pytanie odnośnie klocków textara. Do moich tarcz 320 mm zacisk na drut - znalazłem 3 rodzaje

2376302

2376306

2376381

po numerkach patrząc to te najwyżej pewnie najdroższe, a poza tym to czym się różnią ?

Niech mi ktoś jeszcze rozjaśni bo parę lat temu zmieniałem zaciski z tyłu i nie pamiętam. Do tarcz 255 idą te same klocki co do 245 ? Jaki komplet na tył będzie ok >? nop z textara.

Czy zmieniać płyn hamulcowy jak był zmieniany już dobry czas temu ?

Różnica w tych klockach to różnica w mieszance. na górze najtańśze, środkowe drogie na dole epady - nie brudzące.

Edytowane przez dzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten numer co Wandej podał jest zły ? pytam bo klocki już kolega ściągnął i nie wiem czy będą pasowały ?
Ty podałeś mi pod który zacisk bo już zgłupiałem? Mam, 320 mm z drutem od jakiegoś a6 czy allroad


widzę że jest 1,1 mm różnicy w wysokości klocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To ten numer co Wandej podał jest zły ? pytam bo klocki już kolega ściągnął i nie wiem czy będą pasowały ?
Ty podałeś mi pod który zacisk bo już zgłupiałem? Mam, 320 mm z drutem od jakiegoś a6 czy allroad

widzę że jest 1,1 mm różnicy w wysokości klocka

to co ja podałem na początku to do 288/312 pod B6, pod 320mm oczywiście stosujesz inne numerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz texa - napisz mi pw co i do czego. pozdrówki

ps. bo ten nr co podałeś co masz zamontowany i odczytany to odpowiednik do b5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części już mam a z tym B5 to mnie zaskoczyłes. Tak jak pisałem dwa lata tak jeździłem ale teraz wrzucam już zimmermana i textary i zobaczę jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu czy są jakieś klocki do tylnej tarczy 255 mm które zbierały by całą tarcze, wszystkie klocki jakie widziałem są do tarczy 245 i 255 czyli przy tarczy 255 i tak zostaje ok. 10mm - 5mm powierzchni która nigdy nie ma kontaktu z tarczą widać to dobrze na zużytych tarczach więc po jaką cholerę są tarcze 255 jak i tak powierzchnia hamowania jest praktycznie taka sama jak na 245.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany z tylu klocki i tarcze. Z przodu mam klocki + tarcze firmy ATE (zwykłe). Co polecicie na tył żeby hamowanie było możliwie jak najbardziej skuteczne biorąc pod uwagę takie podstawowe zestawy? ATE, Ferodo czy Textar? Brałem tylko te trzy firmy pod uwagę bo chyba prezentują podobny poziom i nie ma jakichś niespodzianek w jakości. Czy któraś w jakiś sposób się wyróżnia? O Ferodo mam informacje, że zabezpieczenie antykorozyjne jest słabe (albo w ogóle nie ma) i tarcze błyskawicznie rdzewieją...

Zużycie nie jest priorytetem. Nie muszą wystarczyć na nie wiadomo ile. Ważne żeby możliwie jak najlepiej hamowały.

Edytowane przez Tamley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu czy są jakieś klocki do tylnej tarczy 255 mm które zbierały by całą tarcze, wszystkie klocki jakie widziałem są do tarczy 245 i 255 czyli przy tarczy 255 i tak zostaje ok. 10mm - 5mm powierzchni która nigdy nie ma kontaktu z tarczą widać to dobrze na zużytych tarczach więc po jaką cholerę są tarcze 255 jak i tak powierzchnia hamowania jest praktycznie taka sama jak na 245.

Nie kupisz klocków pod ten zacisk o innych wymiarach.

Koelgo Tamley ze swojej oferty mogę Ci polecić tarcze Hella Pagid z zabezpieczeniem antykorozyjnym. Sprzedaję ich coraz więcej i jak narazie ludzie chwalą. Do tego dasz klocki ferodo i będzie git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...