Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Wandej, Dev bardzo dziękuje za info. Orientujecie się czy można gdzieś kupić gumowe osłonki na linke od hamulca ręcznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na tył nie ma czujnika zużycia klocków. Przy tym silniku to pewnie tarcze 245 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nadszedł czas na wymianę klocków i tarcz hamulcowych (przód i tył). Zdecydowałem się na klocki i tarcze Ferodo.

Czy ktoś posiada takie zestawy?

Proszę o ceny dla dwóch kompletów:

1. Ferodo tarcze/klocki na przód i tył.

2. Klocki Ferodo DS Performance + Tarcze Ferodo/Zimmermann + tył Ferodo

A4 1.8T 163km Avant B7

VIN: WAUZZZ8E86A156532

Pzdr

Edytowane przez lukaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tarcze zimmermann wiercone plus klocki ferrodo i tarcze,klocki ferrodo na tył.

Zestaw fajnie hamuje.

Tarcze zimmermann sa fajne pod względem łapania rdzy.Sa na aucie już cztery lata i nadal wygladaja świeżo.

Tarcze ferrodo są ok ale szybko łapią rdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zestawu klocków przód i tył najlepiej ferodo FDB1717 i FDB1083 do b7 2.0 2005r oznaczenia hamulców 1KD 1LB chyba się nie pomyliłem? Jak ktoś posiada taki zestaw to poproszę ofertę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem 312/255 na 320/288 i powiem Wam ze d*py nie urywa... Co prawda komplet byl uzywany ale w miare dobrym stanie. Moze mechanik nie odpowietrzyl odpowiednio ukladu? I tak musze cisnac pedal mocno żeby zechcial hamowac... Odpowietrzac jeszcze raz gdzie indziej? Moge jakos yo sprawdzic czy jest dobrze odpowietrzony?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko co... Hamulce niby założone, nic nie trze etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem 312/255 na 320/288 i powiem Wam ze d*py nie urywa... Co prawda komplet byl uzywany ale w miare dobrym stanie. Moze mechanik nie odpowietrzyl odpowiednio ukladu? I tak musze cisnac pedal mocno żeby zechcial hamowac... Odpowietrzac jeszcze raz gdzie indziej? Moge jakos yo sprawdzic czy jest dobrze odpowietrzony?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

ja zmieniłem sam przód na 320, tył został 255. I hamowanie poprawiło się diametralnie, zalany został płyn hamulcowy Motul RBF 660. Na 312 hamulec w podłogę niewiele dawał przy 150, a teraz bajka! Możesz obczaić w moim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedał twardy, miekki ?

Do połowy wchodzi i w miarę twardo choć nie wiem, czy minimalnie nie wciska się dalej przy trzymaniu do końca.

Zmienilem 312/255 na 320/288 i powiem Wam ze d*py nie urywa... Co prawda komplet byl uzywany ale w miare dobrym stanie. Moze mechanik nie odpowietrzyl odpowiednio ukladu? I tak musze cisnac pedal mocno żeby zechcial hamowac... Odpowietrzac jeszcze raz gdzie indziej? Moge jakos yo sprawdzic czy jest dobrze odpowietrzony?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

ja zmieniłem sam przód na 320, tył został 255. I hamowanie poprawiło się diametralnie, zalany został płyn hamulcowy Motul RBF 660. Na 312 hamulec w podłogę niewiele dawał przy 150, a teraz bajka! Możesz obczaić w moim temacie.

No właśnie. A ja zmieniłem komplet a płyn zalewałem ze 3 miesiące temu Motul RBF600.

Przejadę się jeszcze dzisiaj i zrobię hamowanie ze 150 ale zdecydowanie to nie jest to co powinno być moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez po przegzaniu chamulcy .zrobil sie slabszy i tski gumowaty plyn tez motul rbr 600

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wrzuciłem na przód te klocki co mi pisaliście razem z tarczami zimmerman i chodzi miód malina, nic nie piszczy itp. Tyl dopiero bede robił w sobotę. Pisaliacie cos ze smaruje się jedynie tylne zaciski hamulcowe, to prawda? Jakim smarem trzeba to smarować? Z gory dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedał twardy, miekki ?

Odpowietrzylismy uklad a nadal hamuje jak w jakims 1.2... Trzeba mocno deptac żeby to hamowalo. Lapie gdzieś na połowie i dalej wpada powoli jak wciskam i trzymam. Tarcze przod miały 29,5 grubości, tyl jakos 12. Co to dalej można sprawdzać? Pompe hamulcowa? Na vagu jakis blad powinien wyskoczyc? Siedzi 320/288 a hamuje tyle co nic :(

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nadal nie odpowiedziałeś na moje.pytanie, pedały jest twardy czy miękki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.ma takich

No właśnie tylko co... Hamulce niby założone, nic nie trze etc.

Kolego, przepraszam Cię, miałem oddzwonić i z głowy mi wypadło. Przapomnij się proszę jutro. Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, no problem. Na zgaszonym pedal twardy jak wuj. Drugie wciśnięcie i juz lapie na samym początku i nie puszcza.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie też przyszła pora na wymianę hamulca :) jestem świeży w tym temacie więc też bym chciał zaczerpnąć wiedzy od kogoś kto się na tym zna :)

Co sądzicie o takim zestawie?

http://allegro.pl/ferodo-tarcze-klocki-przod-audi-a4-b5-b6-b7-288mm-i6257306929.html

bądź coś takiego?

http://allegro.pl/ate-tarcze-klocki-przod-tyl-audi-a4-b6-b7-i6209382531.html

Gdybym chciał dokupić na tył też FERODO to wyjdzie sporo taniej niż te z ATE ale czy lepiej?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Najpierw parametry auta.

Model: A4 Avant (8e5, B6)

Silnik: AVB

Moc: 101 fabrycznie, podkręcone na 140

Tarcze przód: 8E0615301P

Tarcze tył: 8E0615601P

Otwory: x5

System hamulcowy: Lucas

VIN: WAUZZZ8E73A307890

1) Jakie mam rozmiary tarcz przednich i tylnych? Czy dobrze wnioskuje, że przód to 280 o grubości 20 mm, a tył 245 o grubości 10 mm?

2) Jakie zestawy polecacie?

3) Czy szczęki z systemu hamulcowego TRW zawsze pasują do LUCAS?

4) Mam obecnie tarcze 5 otworowe, czy 9 otworowe też będą pasowały? Czy też mają inne rozstawy?

5) Jakie wymiary, grubość klocków pasuje do mojego LUCASA ?

Jak czegoś z tych danych nie można wyczytać to mam jeszcze zdjęcia.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...