Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wyzyk83 napisał:

przecież jedne i drugie pasują

oczywiście bo to są te same klocki

z tym że 1788 są droższe i w komplecie są blaszki których się nie użyje do jarzm

te klocki są do golfa 4 lub A3 8L

1083 są tańsze i tutaj jest cała roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapytam się dla pewności abym dobrze dobrał części. Moje hamulce to 1LT tz 312x25. Z racji tego ze moje klocki razem z tarczami zaczynają powolutku dawać znać o wymianie zastanawiam się o zmianie na 320x30. W takim wypadku potrzebuje jarzmo , tarcze oraz zaciski? A tył posiadam 1KP czyli 255x12 i czy warto zmieniać na 288x12 lub 300x22? Dorzucam zdjęcie wlepy. Ile orientacyjnie może mnie kosztować dodatkowo zmiana przodu i tylu na większe nie wliczając kosztów tarcz oraz klocków. Z góry dziękuje za pomoc

IMG_20170306_181754.jpg

 

Edytowane przez speedzenon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pod każdy rozmiar polecają oz + ferodo

Na każdej stronie lub na co drugiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, witus83 napisał:

Dev...co polecisz za komplet tarcze + klocki pod rozmiar 312?

Pozdr

320tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dev napisał:

320tki

Swapa nie chce mi się robić...nie szaleję więc i hamowanie 312stkami dla mnie wystarcza...pytałem raczej co polecisz w tym rozmiarze :)

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak szedł w 320mm to mam gotowe do montażu ( malowane na czarno , nowe gómki itp)
Do 320 możesz założyć ozdobną blaszkę z napisem np. Quattro, s-line czy S4 które też mam

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pajda napisał:

Tu pod każdy rozmiar polecają oz + ferodo

Na każdej stronie lub na co drugiej

założyłem nowe FDB1629 i piszczą czasem tak jak poprzednie ... a pylą masakrycznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, wracając do mojego tematu odnosnie bijących tarcz to tak w ramach ciekawostki napiszę: przymierzałem całe łożysko z piastą na tokarnie ale niestety nie ma tego jak uchwycić w tokarce żeby zebrać troszke krzywizny piasty tak więc odszedłem od tego druciarskiego pomysłu i kupiłem 2 nowe piasty. Rozebrałem prawe przednie koło, (nowe roczne łożysko) z piastą na prase i cisne żeby wyciagnać piaste, niestety łożysko sie rozleciało wiec już mój portfel się uśmiechnał. No ale cóż i tak to zrobić musze, wiec poszedłem na lewe przednie koło, rozebrałem, okazuje się że (też nowe roczne łożysko) chyba było jakies wadliwe bo piasta na nim lata we wszystkie możliwe strony. W tym momencie uświadomiłem sobie że popełniłem błąd w sztuce i spieprzyłem poprzednie dobre łożysko, bo byc może tylko to jedno było uszkodzone i powodowało bicie. Takim sposobem odchudziłem portfel o 500+ na nowe łożyska. Ale teraz bedzie igła :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tak czytam i czytam i mam pytanie czy warto kupic taki zestaw http://www.autopartsonline.de/Bremsscheibenset-Audi_A4_B6_-_Zimmermann_Bremsscheiben_1LF_1KP_Coat_Z_Bremsen__Bremsbelaege_fuer_vorne__hinten_i433_22679.htm ?Nie widze nigdzie opini na temat klockow zimmermann.Czy lepiej kupic tarcze jak na stronie +klocki feroodo premier bodajze 1717?Jest sens kupowac nawiercane na przod?

Edytowane przez Tukan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lysy-wr400 napisał:

Ferodo ma teraz lakier jak oz wiec można brac

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

ale jeszcze ciężko dostać z powłoką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek70 napisał:

Na tył proponuję Textar - mają powłokę i są pancerne.

textar jest ok  nawet na przód

tylko że wychodzi trochę drożej niż zimmermann ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...