Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Brak ciśnienia oleju w BLB


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Turdzi widzę, że nie rozumiesz pojecie "słupek". To to samo co "short block" czyli silnik bez osprzetu, a nie blok silnika. Ja jeśli dojdzie do sprzedaży napisze mniej więcej tyle:

"W lutym 2009 roku przy przebiegu 155 kkm został wymieniony silnik na BPW z rocznika 2007 r. (19 kkm) z nowym, poprawionym systemem napędu wałków wyrównoważających na kołach zębatych zamiast awaryjnego łańcuchowego"Myślisz, że kogoś to odstraszy?

Powiem Ci Turdzi dość dosadnie by uciąć wszelkie dywagacje - nie obchodzi mnie naprawdę sprzedawalność Twojego samochodu. To Twój problem. Ja rozpatruję to od strony technicznej.

Co do sprzedaży mojego A4 to na 99% zostanie w gronie bliskich znajomych lub rodziny, którzy kiedy sprzedaje jakiś ze swoich samochodów to biorą go po pierwszej propozycji - wiedzą jak dbam o samochody i znają mojego hopla na punkcie ich udoskonalania.

niestety musze sie zgodzic z trudzi, ludzie slyszac ze cokolwiek ze bylo robine, nawet jak napiszesz ze byla zmieniona mapa itp cos czego ludzie nie za bardzo ogarniaja ( a nie kazdy wie co to jest blok, slupek itp) od razu podziekuja, nawet nie zastanawiajac sie czy to dobrze czy zle.

Na szczescie niektorzy maja ten komfort co ty jaro i auto sprawdzone zostaje w rodzinie/firmie/u znajomych :) i nie ma problemu z jego sprzedażą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między miską a smokiem jest luz ,więc nie będzie zasysał oleju z samego dołu różnica między moim obcięciem a twoim to jakieś 2mm.chyba to nie wiele.Zresztą w silniku musi być czysty olej a nie smoła z piachem.Zobaczymy w praktyce nie ma powodu do obaw.Zakładałem miske posmarowaną wewnątrz i sprawdzałem gdzie haczy.Teraz jest ok.Zabrakło nam łożyska do wału tam gdzie idzie wałek główny ze skrzyni biegów.Na dalszy etap trzeba poczekać.6e734c16b56bfaaem.jpg855904e08f976dfcm.jpgc8ffc1aa178a8190m.jpg[br]Dopisany: 04 Maj 2009, 20:31_________________________________________________Operacja zakończona sukcesem.Silnik odpalony autko jeżdzi.Różnica w pracy silnika niesamowita.Kto wpadł na pomysł montowania BLB z wałkami nie błysnął.BKD pracuje rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wymieniałem u kolegi,ale zaraz po odpaleniu zauważyłem różnice.Cichsza ,równiejsza praca silnika.Brak trzepania silnikiem przy dojeżdżaniu do świateł krótko mówiąc jest super ale żeby dokładnie to opisać musi wypowiedzieć się właściciel auta.Sam nabrałem ochoty na pozbycie się BLB chociaż mój chodzi,ale niestety nie jest to co BKD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmiany na lepsze dokładnie tak samo jak u mnie. Na pewno nie trzepie też całym samochodem jak stoi na luzie z odpalonym silnikiem. U mnie przed wymianą trzęsło całą budą masakrycznie...

Jeśli Twój przebieg zbliża się do 150k km lub już ten przebieg przekroczył - radzę szukać dobrego BKD bo i tak prędzej czy później czeka Cię to samo - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi u którego wspólnie wymieniliśmy silnik padł napinacz łańcuszka .Pękł w połowie plastik napinacza ,łańcuch zaczął lużno przeskakiwać po zębatkach i pompa oleju straciła napęd.Na szczęście szybko wyłączył silnik i nic się z nim nie stało .Nie zatarł go.W serwisie we Francji rozebrali pół auta .Wyjeli silnik ,skrzynie biegów ,odkręcili sanki od nadwozia i powiedzieli że trzeba wymienić zestaw wałków na system zębatkowy za 3tyś. euro.Naprawde wystarczyło zmienić małą zębatke ,napinacz i łańcuch.Póżniej wrzuce fotki tych części .Srewis go naciągnął na niezłą kase.Ale nie ma tego złego co nie wyjdzie na dobre .Teraz ma BKD i spokój.[br]Dopisany: 14 Maj 2009, 14:13_________________________________________________Załączam fotki zużytych części i nowych napędu wałków w

84486d8fd0a78009med.jpg

a08c967d51a2dba2med.jpg

dd2c72a2e796e0cbmed.jpg

W/w części kupiłem w serwisie Audi w UK. koszt to 74 funty.Zębatki na wał nie mają i proponują zestaw naprawczy (zębatkowy napęd) za 730 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy post. Po pierwsze wynika z niego że w UK można kupić części do napędu łańcuchowego! (z wyjątkiem zębatki na wał)

Po drugie, rozumiem że zębatka na dole jest fabrycznie nowa, mimo to jej zęby nie są specjalnie duże. Ja też niedawno wymieniłem imbusik i był w bardzo podobnym stanie jak ten górny na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wynika z niego że w UK można kupić części do napędu łańcuchowego! (z wyjątkiem zębatki na wał)

Co za sensacja skoro w Polsce też można poza zębatką wahliwą na wał? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sensacja tylko informacja!.Dla tych którzy przebywają poza granicami PL.Zauważcie że imbusik jest w całkiem dobrym stanie ,gorzej z napinaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po rozebraniu okazało się że przyczyną awarii był pęknięty napinacz.Łańcuch latał lużno po zębatce i pompa olejowa straciła napęd a silnik smarowanie.[br]Dopisany: 26 Maj 2009, 23:31_________________________________________________Dla tych którzy jeszcze nie zaglądali gdzie jest imbusik i jak wyglądają wałki wyrównoważające wrzucam kilka fotek.

020a2f82286fc4e8med.jpg

3372552d72023d96med.jpg

b3f2e7f339c1738fmed.jpg

59ecdd206163598dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie bardzo znam się na silnikach. Jeżdże Audi bo jest zaj...ste. mam B7 z 2007 z motorem BRE. Niech mnie ktoś uswiadomi, czy mam się bać tego problemu z imbusikiem, czy nie? Auto pare dni temu skończyło 2 lata (gwarancja The End) najechałem 70 tyś przez dwa lata i niechciałbym jakiejś niespodzianki związanej z tym imbusikiem. Poproszę kogoś o coments. Z góry dzięki i pozdrawiam all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.jesli ktoś potrzebuje zdjęcia po regeneracji wałka wyrównoważającego to proszę podawać maile.pozdrawiam

Czy to jest jakaś tajemnica,że tylko na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wklejone zdjęcia z tej regeneracji na forum ,jak znajdę to wkleje je tutaj lub podam link.Podaje link gdzie mozna to obejrzeć.

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_nagly_komunikat_braku_cisnienia_oleju_podczas_jazdy_oil_pressure-t69272.195.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...