Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ile pali Wam gazu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ale te ok 11 l/lpg to naprawdę b. mało jak na T a powiedzcie panowie jeszcze czy to są pomiary podczas normalnej jazdy ? czy raczej oszczędzania ?

moja na cugu bierze 15 lpg , na spokojnie 13 lpg

Bo u ciebie LPG ucieka bokiem zanim do silnika dotrze :kox:

Opublikowano

Także myślę że dobrze założona instalka + sprawny motor 1.8T jest w stanie zmieścić sie w 12 litrach gazu :kox:

To znowu nie jest taki super wynik. Tu koledze pali poniżej 10 przy dynamicznym stylu jazdy. http://www.motostat.pl/vehicle-stats/10113/1

Opublikowano

Także myślę że dobrze założona instalka + sprawny motor 1.8T jest w stanie zmieścić sie w 12 litrach gazu :kox:

To znowu nie jest taki super wynik. Tu koledze pali poniżej 10 przy dynamicznym stylu jazdy. http://www.motostat.pl/vehicle-stats/10113/1

No nic tylko koledze pozazdrościć :gwizdanie:

W sumie jak pocwiczę to może na wiosnę taki wynik osiągnę bo zima to + 1literek trzeba doliczyć :naughty:

Tylko że od lutego zaczynają sie mody na 200 + to jak będzie 13-14 to będzie dobrze :decayed:

Opublikowano

Także myślę że dobrze założona instalka + sprawny motor 1.8T jest w stanie zmieścić sie w 12 litrach gazu :kox:

To znowu nie jest taki super wynik. Tu koledze pali poniżej 10 przy dynamicznym stylu jazdy. http://www.motostat.pl/vehicle-stats/10113/1

No nic tylko koledze pozazdrościć :gwizdanie:

W sumie jak pocwiczę to może na wiosnę taki wynik osiągnę bo zima to + 1literek trzeba doliczyć :naughty:

Tylko że od lutego zaczynają sie mody na 200 + to jak będzie 13-14 to będzie dobrze :decayed:

:mysli: no to musze uszłupać parę klocków i zmieniam na 1.8T :kox: Patrikos co do tego spalania w zimie +1 literek to faktycznie ale do tego dochodzi sporo więcej benzynki, przez te mrozy to jeżdżąc po mieście na krótkich trasach to nieraz niezdąży mi sie przełączyć na eLPeGa :wallbash:

Opublikowano

Nie wiem jak Wy jeździcie, że wam nie zdązy sie na gaz przełączyć? Ja mam ustawioną temp na 30*C przy, której przełacza sie na gaz w lato to po 200-300m przełacza sie (zależnie czy załapie sie na zielonym i czy musze swoje odstać) w zimę ten dystans wzrasta do 500-600m.

Acha jeszcze jedno mam reduktor scorpion ST, który jest bardz wydajny termicznie - może w tym tkwi tajemnica.

Średnio jak jeżdze po wawie to spala mi 1l Pb 95 na 100km przy czym 100km robię na 4 odpalenia po 25km.

Opublikowano

witam. w piatek zalozylem sekwencje tomasetto,wyjezdziłem butle 37l cykl mieszany i zrobilem 350km czyli 10l na 100km

Opublikowano

Nie wiem jak Wy jeździcie, że wam nie zdązy sie na gaz przełączyć? Ja mam ustawioną temp na 30*C przy, której przełacza sie na gaz w lato to po 200-300m przełacza sie (zależnie czy załapie sie na zielonym i czy musze swoje odstać) w zimę ten dystans wzrasta do 500-600m.

Acha jeszcze jedno mam reduktor scorpion ST, który jest bardz wydajny termicznie - może w tym tkwi tajemnica.

Średnio jak jeżdze po wawie to spala mi 1l Pb 95 na 100km przy czym 100km robię na 4 odpalenia po 25km.

Moja instalka przełącza sie na LPG po ok. 400-500m w temp. dodatnich +10st , a podczas ostatnich mrozów -15st tak po ok 1000m

Więc zgadzam się, że korzyści z LPG w zimę spadają , ale i tak są na "+" :decayed:

Jednak przy każdej dłuższej trasie są łatwo zauważalne , po prostu śmigamy za pół ceny :kox:

Opublikowano

a jak to jest z tym przełączaniem sie na lpg, bo mi przy ostatnich mrozach to przeskakuje na lpg po 4-5 km :wallbash:

jak macham krótkie trasy po mieście to praktycznie tylko na benzynie jeżdżę :wallbash:

da się to jakoś ustawić żeby przełączał się szybciej ? ? ?

mam instalację brc

Opublikowano

Pewnie, że się da, musisz pojechać do warsztatu i podpiąć kompa. Ja mam 35 stopni, ale to nisko-bo robie krotkie trasy po miescie, jak w weekend ostro przymrozilo w 3miescie, to przy przelaczeniu na gaz (na jalowym po nocnym postoju na dworze jak grzalem auto, to mi zgasl). Dopiero odpalenie po raz 2 i po kolejnych 2-3 minutach na gaz-i ok. Nie wiem o ile wzrosnie temperatura przez ten okres-40 stopni? Dzisiaj bez problemu (temp. na zewnatrz -5 st.).

Nie wiem czy masz garaż-ale chyba na teraz to dobra bylaby temp. przelaczania 40 stopni?

Ps. Sorry za mały OT-wczoraj wracałem z kolacji firmowej i trafiła mi się taksówka: siódemka BMW, okazało się, że zagazowana-na liczniku ponad 400 tys km, z czego wlasciciel mial juz nalatane ponad 200 tys. Instalacja sekwencyjna BRC, wtryski cały czas od nowosci te same!!! :). Zero problemów-ale mówił, że pilnuje jak cholera filtrów LPG (lotny+ciekły) co 10 tys. km. Silnik 4 litry-pali mu 23 LPG/100, PB 16/100. Facet zadowolony jak cholera i u niego w korporacji śmiga sporo taxówek na LPG-zdecydowana większość BRC i trochę na Landi Renzo Omeagas.

Opublikowano

Pewnie, że się da, musisz pojechać do warsztatu i podpiąć kompa. Ja mam 35 stopni, ale to nisko-bo robie krotkie trasy po miescie, jak w weekend ostro przymrozilo w 3miescie, to przy przelaczeniu na gaz (na jalowym po nocnym postoju na dworze jak grzalem auto, to mi zgasl). Dopiero odpalenie po raz 2 i po kolejnych 2-3 minutach na gaz-i ok. Nie wiem o ile wzrosnie temperatura przez ten okres-40 stopni? Dzisiaj bez problemu (temp. na zewnatrz -5 st.).

Nie wiem czy masz garaż-ale chyba na teraz to dobra bylaby temp. przelaczania 40 stopni?

Ps. Sorry za mały OT-wczoraj wracałem z kolacji firmowej i trafiła mi się taksówka: siódemka BMW, okazało się, że zagazowana-na liczniku ponad 400 tys km, z czego wlasciciel mial juz nalatane ponad 200 tys. Instalacja sekwencyjna BRC, wtryski cały czas od nowosci te same!!! :). Zero problemów-ale mówił, że pilnuje jak cholera filtrów LPG (lotny+ciekły) co 10 tys. km. Silnik 4 litry-pali mu 23 LPG/100, PB 16/100. Facet zadowolony jak cholera i u niego w korporacji śmiga sporo taxówek na LPG-zdecydowana większość BRC i trochę na Landi Renzo Omeagas.

no ja właśnie robię dużo krótkich kursów, prawie jak taksówkarz :> więc podjadę do mojego gazmena i mu powiem rób żeby przełączał się szybciej :bicz3:

dzięki za odp

Opublikowano

1.6 ADP spalanie w miescie 12-14 /100km , spalanie w trasie 9-10 / 100km

oponki 225/45 R17, mapa lpg zestrojona na zwykłą jazdę.

Opublikowano

w mieście jakies 16l, tylko raz jak zatankowałam w auchan zeszło mi 22l/100km :confused4:

Opublikowano

No to masz koleżanko , że tak się "wyrażę" ciężką nogę :naughty:

Opublikowano

Wydaje mi sie, że przy 2,8 to wcale nie tak dużo nie? Druga strona medalu, że warto wcisnąć gaz, żeby posłuchac mojego silniczka :wink4:

Opublikowano

1.6 ADP spalanie w miescie 12-14 /100km , spalanie w trasie 9-10 / 100km

oponki 225/45 R17, mapa lpg zestrojona na zwykłą jazdę.

trzymając sie tematu spalania, tu właśnie nurtuje mnie kwestia, że 1.6 potrafi łyknąć tyle co np 1.8T, czy jest to związane z tym, że 1.6 trzeba mocniej nacisnąc niz 1.8 T żeby wykrzesać tyle samo, czyli lekkie wcisniecie gazu w 1.8 T to tak samo jak but w 1.6 mówie tu np o przyspieszaniu, że mniejszy silnik trzeba mocniej kręcić i bardziej sie męczy :mysli:

Opublikowano

Miałem na początku mazdę 323 1,3 z gazem i po mieście paliła 13l/100km, natomiast moja niunia pali 11,5-12,5l/100km. Czyli różnicy praktycznie nie ma w spalaniu, a jest to raczej związane z przełożeniem mocy do masy - przy większej ilości koni łatwiej jest rozpędzić samochód (mniej obciąża się silnik i jest mniejsze spalanie).

Opublikowano

Audi A4 Avant 99r. 1.8 ARG 125KM

Trasa : 130km\h -> 11 L\100km (autostrada)

80-90km\h -> 9l\100km :)

Miasto: ok 12l\100km

Jeżdżę raczej spokojnie ale nie jak emeryt.

Oczywiście spalanie gazu.

Opublikowano

1.6 ADP spalanie w miescie 12-14 /100km , spalanie w trasie 9-10 / 100km

oponki 225/45 R17, mapa lpg zestrojona na zwykłą jazdę.

trzymając sie tematu spalania, tu właśnie nurtuje mnie kwestia, że 1.6 potrafi łyknąć tyle co np 1.8T, czy jest to związane z tym, że 1.6 trzeba mocniej nacisnąc niz 1.8 T żeby wykrzesać tyle samo, czyli lekkie wcisniecie gazu w 1.8 T to tak samo jak but w 1.6 mówie tu np o przyspieszaniu, że mniejszy silnik trzeba mocniej kręcić i bardziej sie męczy :mysli:

1,6 ma się ni jak do 1,8 T, dwie bajki: na 3 170, na 4 200 i dopiero zapinasz pięc[br]Dopisany: 26 Grudzień 2009, 23:19_________________________________________________1,6 nery by już wypluł :wink4:

Opublikowano

1.6 ADP spalanie w miescie 12-14 /100km , spalanie w trasie 9-10 / 100km

oponki 225/45 R17, mapa lpg zestrojona na zwykłą jazdę.

trzymając sie tematu spalania, tu właśnie nurtuje mnie kwestia, że 1.6 potrafi łyknąć tyle co np 1.8T, czy jest to związane z tym, że 1.6 trzeba mocniej nacisnąc niz 1.8 T żeby wykrzesać tyle samo, czyli lekkie wcisniecie gazu w 1.8 T to tak samo jak but w 1.6 mówie tu np o przyspieszaniu, że mniejszy silnik trzeba mocniej kręcić i bardziej sie męczy :mysli:

1,6 ma się ni jak do 1,8 T, dwie bajki: na 3 170, na 4 200 i dopiero zapinasz pięc[br]Dopisany: 26 Grudzień 2009, 23:19_________________________________________________1,6 nery by już wypluł :wink4:

Przecież nikt po mieście nie kreci na 3 biegu do 170km/h i nie o to tu chodzi :decayed:

Po prostu 1.8T ma przy ok. 1800 obr/min. jakieś 210 Nm i to powoduje ,że to auto ładnie jedzie w stosunku do zwykłego 1.6 - one żeby jako tako jechało trzeba kręcić powyżej 3500obr/ min i stad spalanie 1.6 i 1.8T może być porównywalne :wink4:

Opublikowano

bo spalanie jest porównywalne, ale efekt już nie :naughty:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 09:19_________________________________________________

Przecież nikt po mieście nie kreci na 3 biegu do 170km/h i nie o to tu chodzi :decayed

oj kręciłbyś jak by Ci jakiś zjebany hundaj coupe IV spitalał :kwasny:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.